• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dwa żywioły - trening ciała i umysłu

Zapraszamy na pierwszy taki trening w Trójmieście! Fuzja ciała i umysłu podczas niedzielnego poranka na plaży w gdańskim Brzeźnie. Dwa Żywioły - Dagmara i Agata - Ciało i Umysł. Fitness & Mindulness. Zabierzemy Was w poruszającą podróż do wnętrza siebie w cudownych okolicznościach przyrody. Dzięki połączeniu treningu ciała z treningiem mindfulness zyskacie sprawność fizyczną i spokojny umysł. A to wszystko przy akompaniamencie bałtyckiego morza. Wszystkie środki, które zbierzemy do końca lata przeznaczymy na pomoc bezdomnym psom.

Jeśli przytłacza Cię codzienna gonitwa myśli i brak czasu dla siebie, te zajęcia są idealne dla Ciebie!Trening potrwa około 30-40 min i poprowadzi go Dagmara. Będą to ćwiczenia dla każdego, nie jest wymagana ekstra kondycja ani znajomość ćwiczeń. Rozpoczniemy delikatną rozgrzewką, która pobudzi ciało oraz zaktywuje nasze mięśnie do pracy. Przejdziemy do ćwiczeń ogólno-rozwojowych i wykorzystamy możliwość pracy w parach. Na koniec położymy się na miękkim piasku i wzmocnimy nasze brzuchy, aby całość zakończyć energetyczną TABATĄ! Trening ma być przyjemny, komfortowy, ale i męczący! Nasze pośladki, ramiona i brzuchy zapłoną!


Podczas uprawiania sportu produkowana jest dopamina, hormon motywacji oraz serotonina, która poprawia humor i dodaje energii. Za redukcję stresu i poprawę nastroju odpowiadają endorfiny, zwane też hormonami szczęścia, które uwalniają się po skończonym wysiłku. Z taką porcją pozytywnego ładunku będziemy mieć moc na cały kolejny tydzień!

Mindfulness
Praktyka potrwa około 30-40 min. i poprowadzi ją Agata.
Po tym, jak popracuje Wasze ciało, zajmiemy się umysłem - poobserwujemy, co najchętniej robi i dokąd wędruje, nie dając nam tym samym upragnionego spokoju.
Dzięki specjalnie dobranym praktykom medytacyjnym spróbujemy zobaczyć, jak to jest wreszcie znaleźć się tutaj i teraz, w tym właśnie momencie. Będziemy obserwować swój oddech, odczucia, myśli, emocje oraz kierujące nami impulsy i zbadamy, czy jesteśmy w stanie przyjąć je otwarcie i z ciekawością.
Ćwiczenia pochodzą z rozmaitych programów treningowych mindfulness, które zostały gruntownie przebadane.Czego będziecie mogli spodziewać się po treningu mindfulness:
- wyraźnego uspokojenia umysłu,
- obniżenia poziomu niepokoju, poirytowania i napięcia w ciele,
- spowolnienia natłoku natrętnych myśli i odzyskania wewnętrznego spokoju,
- nawiązania ze sobą bliskiej i życzliwej relacji,
- lepszego samopoczucia,
- pogodniejszego nastawienia na nadchodzący dzień.

Na koniec połączymy ciało i umysł tak, by stało się jednym - ciało-umysłem.

Zabierz ze sobą:
- otwarty i ciekawy umysł,
- duży ręcznik - przyda się podczas treningu i medytacji, a po zajęciach na ewentualną kąpiel w morzu,
- ciepłą bluzę i skarpetki - przydadzą się podczas medytacji,
- mały ręcznik, którym będziesz mogła/mógł zasłonić oczy,
- okulary przeciwsłoneczne,
- nakrycie głowy chroniące przed słońcem,
- i koniecznie coś do picia.

Zachęcamy do zabrania ze sobą śniadania, jeśli pojawi się taka chęć możemy wspólnie zjeść i podzielić się odczuciami po treningu. Nie wykluczamy również kąpieli w Bałtyku!

TERMINY TRENINGÓW:
12 lipca, niedziela g. 9:00 - 10:30
19 lipca, niedziela g.9:00 - 10:30
26 lipca, niedziela g. 9:00 - 10:30
9 sierpnia, niedziela g. 9:00 - 10:30
16 sierpnia, niedziela g. 9:00 - 10:30
22 sierpnia, sobota g. 9:00 - 10:30

MIEJSCE:
Gdańsk Brzeźno
Wejście nr 40 (Spotykamy się punktualnie o g. 9 przy wejściu na plażę)

INWESTYCJA:
Minimalny datek 20 zł
Na miejscu będzie puszka do której możesz wrzucić datek.
Wszystkie środki, które zbierzemy do końca lata przeznaczymy na pomoc porzuconym chartom, dla których Dagmara jest domem stałym i tymczasowym oraz psom ze schroniska w Radysach, które już teraz szukają domów m.in. w Trójmieście.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Agata: 500 292 811
kontakt@tuite.pl

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Agata: 500 292 811
kontakt@tuite.pl

Zajęcia mogą zostać odwołane ze względu na niekorzystne warunki pogodowe lub niewystarczającą liczbę uczestników (min 5 osób). Aktualna informacja o zajęciach pojawi się w zaplanowanym dniu, około godziny 8, pod wydarzeniem na fb (www.tuite.pl).

Dagmara Owerczuk - pasjonatka aktywnego życia i zdrowej kuchni. Od kilku lat systematycznie uprawia fitness i trening siłowy. Uwielbia biegać, jeździć na rolkach i dużo spacerować. Z aktywności czerpie energię i radość życia, którą z chęcią się dzieli. Wierzy, że codzienny trening jest jedną z potrzeb fizjologicznych, którą każdy powinien zaspokajać. Tylko dzięki temu będzie mógł cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez długi czas.

Na co dzień mama dwóch synów, charta oraz tricolorowej kotki. Od niedawna swoje treningi wspiera szkoleniem na trenera personalnego, skąd czerpie wiedzę merytoryczną. Po ukończeniu kursu mindfulness (MBLC) zapragnęła połączyć dwa najważniejsze aspekty życia: ciało i umysł. Uważa bowiem, że zmęczone treningiem ciało jest bardziej uważne, może lepiej odczuwać, zrelaksować się i usłyszeć swoje potrzeby.

Agata Baranow - w 2012 roku ukończyła kurs Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) prowadzony przez Zenona Kruczyńskiego w Instytucie Psychoimmunologii w Gdyni. Prowadzi 8-tygodniowy program Mindfulness Based Living Course (MBLC) "Życie w uważności", powstały z prac badawczo-naukowych Brytyjskiego Stowarzyszenia Mindfulness pod przewodnictwem prof. Roba Nairn'a, warsztaty i otwarte praktyki. Certyfikat gotowości do nauczania otrzymała od Mindfulness Association, gdzie superwizuje swoją pracę. Od 4 lat współpracuje z Kołem Naukowym Mindfulness na SWPS w Sopocie. Aktualnie w trakcie Kursu Compassion (Współczucia). Praktykę własną rozwija pod okiem nauczycieli świeckich i buddyjskich, regularnie uczestnicząc w odosobnieniach. Założycielka Tuite. Uważność i Współczucie

Medytacja oraz praktyka uważności miały znaczący wpływ na to, jaką jakość ma obecnie jej życie.
Fascynuje ją wpływ lasu na psychikę ludzką i sposób odbudowywania pierwotnych więzi z naturą. Od wielu lat zaprzyjaźniona również z muzyką i jogą. Uwielbia jeść i gotować roślinnie.
Od 17 lat aktywnie działa w obronie praw zwierząt.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
Minimalny datek 20 zł
Na miejscu będzie puszka do której możesz wrzucić datek.
Wszystkie środki, które zbierzemy do końca lata przeznaczymy na pomoc porzuconym chartom, dla których Dagmara jest domem stałym i tymczasowym oraz psom ze schroniska w Radysach, które już teraz szukają domów m.in. w Trójmieście.

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Agata: 500 292 811
kontakt@tuite.pl

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl