• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk Maraton 5.5

Wszyscy biegacze, którzy szykowali formę biegową na 5.5 Gdańsk Maraton w formule hybrydowej, zaplanowanej pierwotnie na weekend 16-18 kwietnia, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wskutek obostrzeń wprowadzonych przez Radę Ministrów, dotyczących m.in. organizacji imprez sportowych, Gdański Ośrodek Sportu zdecydował się przenieść zawody na weekend, 21-23 maja 2021 roku.

Ukończenie maratonu to jedno z najtrudniejszych i najambitniejszych zadań, które może postawić przed sobą sportowiec. Każdy maraton jest inny: pod względem pogody, trasy, otoczenia. Zmieniamy się również my sami, uczestnicy. Zupełnie inna i wyjątkowa będzie także tegoroczna edycja - 5.5 Gdańsk Maraton.

Pakiety startowe
Punkt odbioru pakietów startowych i medali zlokalizowany będzie w Gdańsku, przy parkingu na ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pomiędzy wejściami do Parku Reagana numer C i D.

Lokalizacja punktu odbioru pakietów startowychMapka

Punkt odbioru pakietów startowych i medali będzie czynny w godzinach:

piątek 21.05.2021 godzina 15:00-20:00
sobota 22.05.2021 godzina 09:00-18:00
niedziela 23.05.2021 godzina 09:00-18:00

Maraton w wersji hybrydowej
Dzięki tej formule będzie można poczuć atmosferę wielkiego, biegowego święta, jakim jest Gdańsk Maraton. Biuro zawodów będzie znajdowało się na parkingu na końcu Al. Jana Pawła II. Tam umieszczona będzie brama oznaczająca Start i Metę Maratonu, funkcjonował będzie depozyt, a zawodnicy będą mogli skorzystać z toalet i umywalek. W piątek w godzinach 15-20, a w sobotę i niedzielę między 9 a 18 będzie można odebrać pakiet startowy i podjąć próbę pokonania dystansu 42 kilometrów i 195 metrów. Trasa nie będzie konkretnie wytyczona, każdy uczestnik będzie mógł pokonać tę odległość według własnego uznania. Trasę warto jednak zaplanować z wyprzedzeniem, wykorzystując w tym celu infrastrukturę i ścieżki biegowe, których w Gdańsku nie brakuje. Uczestnicy posiadający numery startowe, będą mogli skorzystać także z punktów odżywczych, umiejscowionych w kilku punktach miasta:przy Ergo Arenie, Operze Bałtyckiej, Stadionie na Letnicy, Targu Węglowym oraz Hali Olivii. W tych punktach będzie można skorzystać z wody, napojów izotonicznych, posilić się bananem czy skorzystać z sanitariatów.

Zawodnicy nie będą klasyfikowani ani nagradzani za najlepszy czas. Biegacze, którzy ukończą Maraton w określonym terminie otrzymają na mecie medal, pamiątkową bawełnianą koszulkę finiszera oraz recovery bag -bawełnianą torbę, zawierającą wodę, izotonik, banana i jabłko.

Przebiegnięty dystans weryfikowany będzie za pomocą aplikacji i urządzeń monitorujących czas i przebytą odległość.

Na identycznych zasadach, w tym samym miejscu, będzie można wystartować w tradycyjnie towarzyszących Gdańsk Maratonowi imprezach: Biegu na Piątkę oraz Sztafecie Maratońskiej. Łączny dystans przebiegnięty przez członków sztafety ma być równy co najmniej maratońskiemu, bez konkretnego podziału odległości do pokonania dla poszczególnych biegaczy.

Trasa i infrastruktura

5.5 Gdańsk Maraton nie ma trasy wytyczonej w tradycyjny sposób. Dlatego uczestnik po odebraniu pakietu startowego powinien zaplanować sobie dystans do pokonania. Może jednak skorzystać przy tym z infrastruktury przygotowanej przez organizatora, umieszczając na wybranej przez siebie trasie punkty odżywcze, zawierające wodę i napoje izotoniczne w kubeczkach oraz banany. Przy każdym punkcie rozstawione będą także sanitariaty: toaleta i umywalka.

Rozmieszczenie punktów odżywczych

Start / MetaMapka
Hala OliviaMapka
MultikinoMapka
Targ WęglowyMapka
Skrzyżowanie ul. Marynarki Polskiej i ŻaglowejMapka
Ergo Arena - okolice SkateparkuMapka

Maraton w wersji hybrydowej na raty
Dystans 42 kilometrów i 195 metrów, korzystając przy tym z infrastruktury opisanej powyżej, będzie można pokonać w rozłożeniu na trzy dni, pomiędzy 21 a 23 maja.

Maraton wirtualny
W dniach 2-30 kwietnia Maraton, Bieg na Piątkę oraz Sztafety będzie można przebiec w formule wirtualnej, w dowolnym miejscu na świecie. Będzie można dokonać tego także na raty. Zawodnicy, którzy w takiej formie ukończą imprezę , otrzymają pocztą pamiątkowy medal i koszulkę.
6. Gdańsk Maraton w wersji tradycyjnej Na liście startowej 6. Gdańsk Maratonu widnieje już blisko 1700 osób. W związku z aktualnymi obostrzeniami niemożliwe jest sprawne przeprowadzenie imprezy w
dotychczasowej formule, dlatego tradycyjną wersję 6. Gdańsk Maratonu zdecydowaliśmy się przełożyć na rok 2022.

Zapisy Maraton WirtualnyOpłaty startowe wszystkich zarejestrowanych uczestników automatycznie zostają przeniesione na ten termin. Osoby, które chcą zrezygnować z uczestnictwa, otrzymają zwrot 100 % uiszczonej opłaty. Warunkiem będzie przysłanie e-maila na adres dedykowanej skrzynki pocztowej.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  29 - 199 zł
 • Przedsprzedaż
  19 - 149 zł
Opłaty:

Gdańsk Maraton 5.5:
- dla przenoszących pakiet na 2022 r.: 39 PLN
- dla nowo zarejestrowanych uczestników: 59 PLN

Sztafety:
- dla przenoszących pakiet na 2022 r.: 149 PLN
- dla nowo zarejestrowanych uczestników: 199 PLN

Bieg na Piątkę:
- dla przenoszących pakiet na 2022 r.: 19 PLN
- dla nowo zarejestrowanych uczestników: 29 PLN

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl