• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

IV Bieg do źródeł (3 opinie)

W pasie nadmorskim, w pięknym otoczeniu ujęć wody pitnej już po raz czwarty odbędzie się jedno z najbardziej rodzinnych wydarzeń rekreacyjnych Trójmiasta - Bieg do źródeł. W tym roku zawody zostaną przeprowadzone sobotę 3 czerwca. Na biegaczy czekają dwa dystanse - 10 i 3 km, rodzinny piknik i dziesiątki nagród do wygrania.

W pierwszą sobotę czerwca gdański pas nadmorski ponownie stanie się centrum aktywnego i kreatywnego wypoczynku. Starty biegów, biuro zawodów oraz dodatkowe atrakcje dla biegaczy, ich rodzin i przyjaciół zlokalizowane będą w Parku Jelitkowskim (w okolicy wejścia na plażę nr 70). W imprezie mogą wziąć udział zarówno zawodowi sportowcy, rekreacyjni biegacze, jak i Ci, którzy po prostu lubią piknikować w otoczeniu pięknej przyrody.

KATARZYNA BOSACKA I GWARANTOWANY UPOMINEK W PAKIECIE STARTOWYM

W tym roku, organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy wiele nowych atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich jest gość specjalny wydarzenia. Biegaczom dopingować będzie polska dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat odżywiania, zdrowia, urody, wychowania dzieci, prowadząca program "Wiem co jem i wiem, co kupuję" - Katarzyna Bosacka. W IV Biegu do źródeł, po raz pierwszy nagrodzeni zostaną wszyscy biegacze. Uczestnicy obu biegów, oprócz pamiątkowych medali otrzymają przydatny upominek.

WŚRÓD ŹRÓDEŁ WODY
Podczas Biegu do źródeł mamy okazję przebywać na wyjątkowym obszarze - w pobliżu źródeł wody pitnej, na terenach ujęcia "Czarny Dwór". Na trasie zawodów, w Parku Reagana, biegacze będą mogli zobaczyć z bliska studnie, z których ujmowana jest gdańska kranówka (charakterystyczny widok: białe kopuły otoczone zielonym płotem). W pasie nadmorskim spotkać można także zdroje, z których bezpośrednio napijemy się pysznej wody głębinowej. Dzięki zdrojom osoby, które spędzają rekreacyjnie czas nad morzem nie muszą zabierać ze sobą ciężkich butelek z wodą. Bieg jest doskonałą okazją, by poznać miejsca, w których znajdują się źródła bogatej w minerały, gdańskiej wody, która jest ważnym elementem diety sportowca.

BIEG GŁÓWNY
Długodystansowi zawodnicy pokonają 10-kilometrowa trasę biegnąca wzdłuż nadmorskich alejek. Bieg Główny wystartuje o godzinie 12:00. Ci, którzy uzyskają o najlepsze czasy w klasyfikacji generalnej i klasyfikacjach wiekowych otrzymają wartościowe bony do sklepu sportowego. Ponadto, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, profesjonalną koszulkę i przydatny, pamiątkowy gadżet. Koszt pakietu startowego wynosi 29,99 zł.BIEG RODZINNY
Sygnał do startu, zawodnicy Biegu Rodzinnego na dystansie 3km, usłyszą o godzinie 11:00. Do biegu może zgłosić się każdy, bez względu na wiek czy kondycję. W dotychczasowych edycjach brały udział wielopokoleniowe rodziny: rodzice, dzieci, dziadkowie a także wszyscy Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem i chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił podczas imprezy biegowej. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne. W tej części imprezy nie mierzony jest czas, biegamy dla przyjemności, integracji, zabawy. Do biegaczy rekreacyjnych mogą dołączyć także miłośnicy Nordic Walking.PIKNIK - KURS NA EKOLOGICZNY DETOKS
Tradycją Biegu do źródeł jest także towarzyszący zawodom sportowym piknik. Każdego roku organizatorzy proponują nowy temat przewodni pikniku. W tym roku odbędzie się on pod hasłem "Kurs na detoks". Detoks, czyli spokój ciała, oczyszczenie umysłu, detoks relacji, detoks od nowych technologii itd. Stres, pośpiech, zła dieta, niska świadomość własnych potrzeb, brak ruchu i czasu dla siebie - to nasza rzeczywistość. Ten model życia jest toksyczny, do tego dochodzą toksyczne relacje i związane z nimi toksyczne emocje. Podczas pikniku organizatorzy będą promować pozytywne nawyki ułatwiające zdrowe funkcjonowanie. Atrakcje zostaną umieszczone w czterech strefach: zdrowe ciało, czysty umysł, pozytywne relacje i równowaga w przyrodzie.

Organizatorami IV Biegu do Źródeł są Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Gdańska Infrastruktura Wodociągowo- Kanalizacyjna Sp. z o.o.)

Więcej informacji o imprezie, program pikniku regulaminy biegów, informacje organizacyjne, zapisy do biegów : www.biegdozrodel.pl

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • tylko dlaczego tak drogo płacimy wszyscy kupe kasy za wode i jeszce mamyplacic za imprezy! (2)

  • 1 7

  • To chyba normalne.

   Że płacimy za zestaw startowy (koszulki, numery, medale itp.) Poza tym widać jak trasa przygotowana, na każdym przejściu stała osoba która pilnowała żeby nikt nie przechodził... zresztą co tu tłumaczyć. 30zl to nie majątek a to co się dzieje to czysta przyjemność i niesamowite wspomnienia które pozostaną na bardzo długo. SUPER IMPREZA, na pewno będę na następnej edycji :) podziękowania dla organizatorów.

   • 1 0

  • runforfan

   woda była za darmo, a 30 zł za taką imprezę to tyle co nic.
   Świetny piknik dla całej rodziny, aż żal było odjeżdżać :(
   Jak ktoś żałuje pieniędzy, w Kwidzynie fabryka papieru organizuje i sponsoruje biegi - to nie jest żart ;)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl