• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Lotto Cup 49er Grand Prix Gdynia

 • środa - piątek, 11 - 13 lipca 2012
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Na dwa tygodnie przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, do Gdyni zawitają zawodnicy najbardziej widowiskowej żeglarskiej klasy olimpijskiej 49er. Podczas regat LOTTO Cup 49er Grand Prix Gdynia, licznie reprezentować nas będą polskie załogi, łącznie z reprezentacją olimpijską, teamem Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk).

W gronie uczestników imprezy będzie także reprezentant Szwecji, który łączy swoją żeglarską pasję pomiędzy klasę 49er a bardzo nowoczesną i jeszcze bardziej zwinną Ćmę (Moth). Polskę będzie reprezentować także dwukrotny olimpijczyk i aktualny Mistrz Polski Marcin Czajkowski (YKP Gdynia) wraz z nowym załogantem Marcinem Rymerem.

- Cieszymy się, że w Gdyni podejmuje się coraz więcej inicjatyw mających na celu zainteresować społeczeństwo żeglarstwem. To piękny i czysty sport na świeżym powietrzu, a przy tym dobra zabawa, tym bardziej w wydaniu takiej klasy jak 49er. - tłumaczy sternik Marcin Czajkowski.

fot. Beata Zarach
fot. Beata Zarach
Wydarzenie jest świętem żeglarzy, ale dedykowane jest także widzom i miłośnikom żeglarstwa. Krótkie i dynamiczne trasy bardzo blisko brzegu Bulwaru Nadmorskiego, a także komentarz na żywo, przybliżą widzom emocje związane z wyścigami i zachęcą do kibicowania. Jeden z wyścigów zostanie rozegrany w niestandardowej jak na regaty formule Speed Race.

- To ciekawa forma wyścigu zarówno dla zawodników, gdyż na co dzień w taki sposób nie żeglują, a także dla obserwujących wyścig, bo od razu można rozpoznać, która łódka prowadzi, co nie jest tak oczywiste podczas zwykłego wyścigu. - twierdzi Łukasz Przybytek, reprezentant Polski w Londynie.

Oprócz wodnych ciekawostek, plan regat obfituje również w plażowe atrakcje. Gra w piaskowego unihokeja, warsztaty ratownictwa wodnego to jedne z licznych rozrywek, z których turyści i amatorzy żeglarstwa będą mogli skorzystać w Energa Game Zone na gdyńskiej plaży miejskiej.

Zupełną nowością jest "silent fitness", podczas którego uczestnicy słuchają muzyki przez słuchawki, co przyciąga uwagę pozostałych plażowiczów, gdyż nie słyszą oni muzyki a widzą tańczących warsztatowiczów. Organizatorzy planują bitwę na style reggae i latino. Na najmłodszych będzie czekał brodaty bosman, który rozwikła tajniki żeglarstwa, a strefa twórczych zabaw z pewnością usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających milusińskich.

Impreza LOTTO Cup 49er Grand Prix Gdynia rozpoczyna się już przyszłą środę, 11 lipca. Pierwsze wyścigi zaplanowane są każdego dnia od godziny 11:00. Uroczyste otwarcie regat z przecięciem przysłowiowej wstęgi przez władze Miasta Gdyni o godzinie 20:00 oficjalnie otworzy regaty. Speed Race będzie można zobaczyć 12 lipca o godzinie 16:00. Zwycięzców poznamy ostatniego dnia, 13 w piątek, podczas wyścigu medalowego koło godziny 14:00. Szykuje się ciekawa impreza w oryginalnym żeglarskim wydaniu.

Więcej informacji na:
www.49ergrandprix.com
www.facebook.com

Przeczytaj także

Opinie 1 zablokowana

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl