• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Marszobieg dla osób z niepełnosprawnościami

Już 3 października o godzinie 10:00 na terenie Lasów Oliwskich przy ulicy Jeleniej 21 odbędzie się pierwszy w Gdańsku marszobieg dla osób z niepełnosprawnościami. To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że sport jest dla wszystkich i że nie ma przeszkód nie do pokonania. Marszobieg jest organizowany przez Stowarzyszenie Koloseum Gdańsk we współpracy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym - Instytucją Samorządu Województwa Pomorskiego.

Jest to kolejne działanie dotyczące poprawy dostępności Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 14 września 2023 roku zaprezentowano nową ścieżkę dydaktyczną dla osób z niepełnosprawnością na terenie Parku "Zajęcza Dolina". W wydarzeniu weźmie udział około 80 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz ich opiekunowie, przyjaciele i rodziny. Marszobieg ma na celu promować zdrowy styl życia, integrację społeczną i akceptację różnorodności.

Wydarzenie dla osób z niepełnosprawnością to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także święto integracji, tolerancji i radości. To okazja, aby pokazać, że każdy ma prawo do aktywności fizycznej i że nie ma rzeczy niemożliwych. To także szansa, aby poznać ciekawych ludzi, wymienić się doświadczeniami i nawiązać nowe znajomości.

Marszobieg polega na pokonaniu dystansu 1,5 km w dowolnym tempie, biegiem lub marszem, zgodnie z własnymi możliwościami i preferencjami. Każdy uczestnik otrzyma medal, koszulkę i pakiet startowy z gadżetami i materiałami informacyjnymi. Po marszobiegu zaplanowano poczęstunek dla uczestników.

Jeśli chcesz dołączyć do marszobiegu lub wesprzeć tę inicjatywę, zapraszamy do skontaktowania się z nami. Zgłoszenia są przyjmowane do 2 października. Uczestnictwo jest bezpłatne dla osób z niepełnosprawnościami. W razie pytań lub wątpliwości możesz skontaktować się z organizatorem pod numerem telefonu +48 515-090-217 lub adresem e-mail biuro@koloseumgdansk.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

obowiązują zapisy

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl