• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Otwarcie Lodowiska w Gdyni

W piątek, 16 grudnia fani łyżew wjadą na lodową taflę. Oficjalne rozpoczęcie sezonu na nowo powstałym lodowisku zaplanowano na godzinę 17.00.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na inaugurację gdyńskiej ślizgawki. Jestem przekonany, że lokalizacja w samym sercu Gdyńskiego Forum Sportu uczyni ten sezon wyjątkowym, a mali i duzi łyżwiarze będą mieli sporo frajdy z jazdy. Do zobaczenia na tafli - zachęca Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Jako pierwsze lód sprawdzą dwie solistki ze szkoły łyżwiarstwa Łyżwy3City.pl. Panie wykonają pokaz jazdy, który będzie składał się ze skoków, piruetów, sekwencji kroków i elementów wykonywanych przez profesjonalnych łyżwiarzy na zawodach.

Wśród prezentujących swoje sportowe umiejętności zobaczymy utytułowaną łyżwiarkę Emilię Rewako. W swojej karierze zdobyła mistrzostwo polski w tańcach na lodzie, kilkukrotnie brała udział w mistrzostwach świata juniorów. Była również uczestniczką popularnego programu telewizyjnego "Gwiazdy Tańczą na Lodzie".

Kolejnym punktem programu otwarcia lodowiska będzie godzinna nauka jazdy na łyżwach dla początkujących. Czekają nas konkursy i animacje z wykorzystaniem pachołków, tyczek, krążków, obręczy hula-hop i szarf. Uczestnicy poznają prosty układ choreograficzny, który zakończy oficjalną część. Dla osób biorących udział w zabawie na lodzie organizatorzy przewidzieli pamiątkowe gadżety.

Przypomnijmy, że oprócz samego lodowiska powstało także zaplecze socjalne i sanitarne oraz wypożyczalnia sprzętu: łyżew, kasków, a także specjalnych chodzików ("pingwinków") dla osób rozpoczynających naukę. Dostępny będzie również serwis umożliwiający naostrzenie swoich łyżew.

Odkryte lodowisko z taflą o wymiarach 19 m x 30 m zlokalizowane jest na parkingu zewnętrznym Centrum Handlowego Riviera i dostępne będzie 7 dni w tygodniu.

Program otwarcia lodowiska:
17:00 - powitanie uczestników przez wiceprezydenta Marka Łucyka.
17:05 - część pokazowa. Dziesięciominutowy program zawierający skoki, piruety, elementy łyżwiarskie przy muzyce.
17:25-18:25 - godzinna nauka jazdy na łyżwach, z zabawami i konkursami dla najmłodszych.
18:30-19:15 - przerwa techniczna na odnowienie lodu.
19:15 - otwarte ślizgawki.


Cennik
Uczniowie gdyńskich szkół uczestniczący w lekcjach wychowania fizycznego ze ślizgawki korzystać będą nieodpłatnie. Pozostałych zainteresowanych obowiązywać będzie cennik, w którym zawarte są ulgi.

Jednorazowe pełnopłatne wejście kosztować będzie 14 zł, ulgowe 8 zł - za każdą rozpoczętą godzinę. Osoby posiadające ważną Kartę Mieszkańca, z uprawnieniami Karty Gdynia Rodzinna lub Karty Gdynia Senior Plus zapłacą o 2 zł mniej. Dostępne będą również karnety, dzięki którym osoby częściej korzystające z lodowiska zyskają jedno wejście ekstra.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl