• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: przełom i Jar Reknicy

 • poniedziałek, 17 czerwca 2024, godz. 19:00
 • Lokalizacja
  Czapielsk, parking przy kościele św.Mikołaja
  Organizator: Grupa Rekreacyjna 3miasto
 • Bilety
  25-40 ,
  ulgowy 15-30

Życie jest za krótkie, aby podziwiać nasz region tylko w weekendy, bądź podczas urlopów. Wiosną i latem, gdy dzień jest już długi warto to wykorzystać i wybrać się z nami na ciekawą wycieczkę po pracy z przewodnikiem terenowym. Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na nową serię popołudniowych wycieczek, które odbywają się w poniedziałki od czerwca po wrzesień. Trasy wędrówek wiodą przez ciekawe okolice w obrębie najbliższych okolic Trójmiasta. Wycieczki zwykle realizujemy w formie pętli, ale zdarzą się także trasy liniowe, do których dojechać będzie można komunikacją miejską: autobusem lub pociągiem. Najbliższy temat to wędrówka wzdłuż malowniczo wijącego się potoku Reknicy. Meandrującą strugę zobaczymy zarówno w jej przełomie, gdzie płynie dość wartko niczym górski potok, jak również w pięknym jarem, w obszarze objętym rezerwatem przyrody. Pokonywany teren będzie dość urozmaicony: będą gęste lasy przypominające nieco puszczę, jak również otwarte przestrzenie z malowniczymi polami i łąkami. Na dobry początek naszej wycieczki poznamy także ryglowy kościół w Czapielsku.

lip 22

poniedziałek, godz. 18:30

Żukowo, Książąt Pomorskich 29,...
bilety 25-40 zł
sie 10

sobota, godz. 12:00 - 16:00

Gdańsk, plaża Stogi, wejście na...
Wstęp wolny
Zobacz jak wyglądają nasze popołudniowe wędrówki po regionieReknica, to niewielka struga będąca prawym dopływem Raduni. Rzeka wypływa ze źródła położonego ok. 2 km na zachód od Przywidza na wschodniej wysoczyźnie morenowej Pojezierza Kaszubskiego. Przepływa przez cztery jeziora: Klonowskie, Klonowo, Głębokie oraz Ząbrskie. W dolnym odcinku nabiera w siłę przypominając nieco górski potok. Najlepiej podpatrzeć ją na odcinku między Marszewem a Czapielskiem, którędy wiedzie oznakowany kolorem czerwonym szlak rowerowy im. Józefa Wybickiego.

Rezerwat Przyrody Jar Reknicy to ostatni odcinek rzeki przed jej ujściem do Raduni. Na obszarze tym struga meandruje głębokim wąwozem wśród wiekowych drzew, które objęte są ochroną. Przez rezerwat przyrody nie wiedzie żadna ścieżka dydaktyczna, ani szlak turystyczny. Chcąc jednak podpatrzeć rzekę, rzucić na nią okiem można w trzech miejscach: przy dawnym młynie wodnym, na granicy obszaru chronionego i znajdującego się tam kamiennego mostu oraz z drewnianej kładki w okolicy Marszewskiej Kolonii. Dwa ostatnie wymienione punkty znajdują się na naszej trasie.

Początek tygodnia to też wspaniały czas na wybranie się w teren, szczególnie na krótką, niewymagającą trasę nieopodal Trójmiasta. 10-12 km wycieczki skierowane są do osób początkujących oraz tych wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny wypoczynek niewielkim nakładem sił.
Początek tygodnia to też wspaniały czas na wybranie się w teren, szczególnie na krótką, niewymagającą trasę nieopodal Trójmiasta. 10-12 km wycieczki skierowane są do osób początkujących oraz tych wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny wypoczynek niewielkim nakładem sił. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


1. Do kogo skierowana jest wędrówka?

Wędrówka adresowana jest do dorosłych i młodzieży, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, a także lubią obserwować dziką przyrodę. Ze względu na szacunek wobec mieszkańców tych okolic, psy mogą wziąć udział jedynie na smyczy lub lince.

Dołączając do naszej grupy z pewnością poznasz ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi. Będziesz miał(a) wiele okazji do pogawędek i wymiany doświadczeń.

2. Jak się ubrać, co zabrać?

Ubiór należy dostosować do pogody. Polecamy ubrać się w oddychającą, nie krępującą ruchów odzież sportową. Wygodne obuwie sportowe/trekkingowe to podstawa udanej wędrówki. Wędrując nad wodą wiosną bądź latem warto pamiętać także o jakimś preparacie odstraszającym komary. Należy zabrać ze sobą także prowiant oraz coś do picia.
Jeżeli lubisz robić zdjęcia zabierz aparat. Tam jest naprawdę pięknie !

3. Trasa:

Dystans do pokonania: ok. 12,5 km
Tempo marszu: turystyczne, ale bez zamulania (+/- 4 km/h)
Czas przebycia wraz z postojami: max. 3 godziny
Poziom: podstawowy

Nasze wycieczki pozwalają poznać ciekawych ludzi w różnym wieku, których łączy ta sama pasja aktywnego wypoczynku. Spotykamy się w terenie na spacerach i wizytach miejskich, wędrówkach, rowerach oraz spływach kajakowych
Nasze wycieczki pozwalają poznać ciekawych ludzi w różnym wieku, których łączy ta sama pasja aktywnego wypoczynku. Spotykamy się w terenie na spacerach i wizytach miejskich, wędrówkach, rowerach oraz spływach kajakowych fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


4. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

Czapielsk, parking przy kościele ryglowym św.Mikołaja
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i kieruj się wg wskazówek mapy Google)
- Zbiórka o godz. 19:00, sprawdzenie obecności i wymarsz

Na spóźnialskich nie czekamy, więc warto być chwilę wcześniej.
Wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w tym samym miejscu

5. Wspólny transport jest bardziej ekonomiczny!

Jeśli nie masz własnego transportu, bądź go masz, a nie chcesz wozić ze sobą powietrza, zgłoś ten fakt organizatorowi mailowo, najpóźniej do poniedziałku do godz. 12:00. W razie możliwości wymienimy uczestników kontaktami. Dla ułatwienia kontaktu podaj miasto, dzielnicę, okolice oraz nr telefonu do kontaktu.

6. Zgłoszenia i opłaty:

>>> ZAREJESTRUJ SIĘ przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy

lub

- mailowo na adres: gr3miasto@gmail.com
W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres mailowy.
Pamiętaj, że nie zawsze jesteśmy w biurze, więc odpowiedź otrzymasz do 24 godzin.

W mailu zwrotnym wysyłamy nr konta do przelewu lub nr BLIK

Wpisowe:

Płatne przelewem na konto lub blikiem, do niedzieli 16.06.2024 r. do godz.16:
-15 zł dzieci i młodzież do lat 18
-25 zł od osoby dorosłej

Płatne w gotówce na zbiórce lub blikiem przy zgłoszeniach późniejszych
-30 zł dzieci i młodzież do lat 18
-40 zł od osoby dorosłej


Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Jar Raduni zna wielu, ale mało kto kiedykolwiek odwiedził Jar Reknicy. Dlatego najbliższą wycieczkę po zakamarkach naszego regionu kierujemy właśnie tam, gdzie nie docierają przeciętni turyści.
Jar Raduni zna wielu, ale mało kto kiedykolwiek odwiedził Jar Reknicy. Dlatego najbliższą wycieczkę po zakamarkach naszego regionu kierujemy właśnie tam, gdzie nie docierają przeciętni turyści. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


7. Świadczenia:

- Opieka przewodnika na trasie wędrówki,
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów,
- Pamiątkowe zdjęcia po wędrówce.

8. We własnym zakresie:

- Dojazd:
+ możliwy wspólny z innymi uczestnikami (mowa o tym w pkt 5);

ZAPRASZAMY !

Wędrówkę prowadzi:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
WWW: GR3miasto.pl
Facebook.com/GR3miasto/
Mail: gr3miasto@gmail.com
tel.+ 48 502 778 115

Zobacz inne nasze wideo relacje z wędrówek w tym roku:

>>> wędrówka przez tzw. Bieszczady Północy
>>> wędrówka przez wydmy i klify Mierzei Wiślanej
>>> wędrówka przez lasy nadmorskie i Wydmy Lubiatowskie
>>> wędrówka puszczę Słowińskiego Parku Narodowego
>>> zimowy wyjazd wędrowny w Gorczański Park Narodowy


Zobacz inne wideo relacje, na naszym kanale Youtube

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl