• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Runmageddon Trójmiasto

Sezon 2020 nie mógłby zostać uznany za udany bez ekstremalnego biegu z przeszkodami na nadmorskim terenie. W weekend 12 i 13 września Runmageddon powróci na północ Polski, by kolejny raz zaserwować Uczestnikom niecodzienne wrażenia w najwyższej jakości. Dopełnieniem wyjątkowego klimatu wydarzenia będzie lokalizacja, do której po latach Runmageddon powraca, czyli ERGO ARENA.

Relacja z imprezy

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników.

Zapisz sięFani ekstremalnych wrażeń już zacierają ręce, bo nie mogą doczekać się weekendowego wydarzenia. Runmageddon, ekstremalny bieg z przeszkodami dotrze w końcu do Trójmiasta i zaskoczy zupełnie nową lokalizacją. Tym razem Runmageddończycy owładną ERGO ARENĄ, gdzie na co dzień odbywają się mecze popularnych drużyn siatkarskich i koszykarskich tj.: Trefl Gdańsk, Trefl Sopot. Linia startu i mety zaplanowana jest na płycie głównej tego sportowego obiektu.

W sobotę 12 września wystartują osoby po 16 roku życia, dzieci (4-11 lat) i młodzież (12-15 lat). Ci pierwsi będą mieć do wyboru pokonanie formuły Rekrut (6 km, 30 przeszkód) za dnia lub w nocy. Dzieci staną twarzą w twarz z dystansem jednego kilometra, na którym będzie czekało na nich dziesięć fantastycznych przeszkód a młodzież zmierzy się z odcinkiem 2 kilometrów z 15 przeszkodami.

W niedzielę 13 września na trasie Runmageddonu pojawią się ludzie o dużym apetycie na sportowe wyzwania, początkujący oraz rodziny marzące o wspólnej przygodzie. Pierwsi pokonają formułę Classic 12 kilometrów z 50 przeszkodami. Drudzy posmakują 3-kilometrowej formuły Intro z 15 utrudnieniami, a trzeci staną w szranki w rodzinnych grupach, by przeżyć jedną z najfajniejszych wspólnych przygód- Family. W trakcie tej edycji uczestnicy startujący w formułach: Intro, Rekrut, Junior, Family, muszą być gotowi na bliskie spotkanie z morzem i muszą wiedzieć, że nie będzie sucho. Ponadto, zawodnicy na dystansie 6,12-kilometrów spotkają nie tylko piasek i wodę, ale także na Hipodromie Sopot zmierzą się z przeszkodami znanymi z zawodów konnych.

Klasyfikacje
Wyróżnienia będą przyznawane w następujących kategoriach:
1. Seria Elite Kobiety - miejsca I-III,
2. Seria Elite Mężczyźni - miejsca I-III,
3. Masters Kobiet - miejsca I-III
4. Masters Mężczyzn - miejsca I-III
5. Najszybsza drużyna serii Elite - miejsca - I-III (na podstawie 5 najlepszych czasów członków drużyny tylko spośród zawodników, którzy ukończyli bieg z opaską i zostali sklasyfikowani w serii Elite)*

* Zawodnicy przesunięci z Klasyfikacji Elite do klasyfikacji open nie są wliczani do żadnej z klasyfikacji drużynowych

Dekalog DebiutantaPodczas Runmageddonu w 2020 organizator przygotował specjalną serię z "pomocną
dłonią". O godzinie 11:15, 12 września wszyscy ci, którzy marzą o starcie w ekstremalnym
biegu, ale boją się zrobić to sami, będą mogli pobiec razem z pomocnikami
Runmageddonu. Arek i Kamil (Borat OCR), dwóch Runmageddończyków z krwi i kości będą
nieść pomoc uczestnikom którzy pobiegną właśnie z nimi.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną tegoroczny Runmageddon będzie różnił się nieco od poprzednich. Organizator dbając o uczestników, wprowadził zmiany w organizacji eventu.
1. na terenie wydarzenia przebywać będą mogli tylko startujący i pracownicy organizatora.
2. przed wejściem na teren imprezy każdy uczestnik będzie poddany pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu w Biurze Zawodów startujący będzie zobligowany do wypełnienia ankiety dotyczącej COVID19.
3. do momentu startu każdy uczestnik proszony jest o przebywanie w masce.
4. między startami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    59-289 zł

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl