stat
Impreza już się odbyła

Tenis stołowy dla inteligentnych cz.4

Zajęcia grupowe dla każdego! Nie musisz posiadać sparingpartnera. Zajęcia nadzoruje instruktor tenisa stołowego z bogatym doświadczeniem.

w każdy piątek (do 26.03), godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 89 zł
ulgowy 59 zł

w każdą sobotę (do 26.06), godz. 14.00

bilety 199 zł
Szybkość, moc, antycypacja. Tenis stołowy doskonali szybkość, moc i antycypację. Jest to najszybszy sport, gdzie po mocnym uderzeniu piłka leci z prędkością około 100 km/godzinę i ma być odebrana na przestrzeni 2-6 metrów. Czas między uderzeniami wynosi około 0.3-0.5 sekundy. Tenis stołowy wymaga wysokiej zdolności przystosowywania się do zmiennych i nieprzewidywalnych sytuacji. Ważne jest czytanie gry i szybkie oraz adekwatne reagowanie adekwatnie do sytuacji. Wręcz nie da się grać w tenisa stołowego na wysokim poziomie, bez wysokiej zdolności czytania sytuacji, przewidywania (antycypowania) co może się wydarzyć oraz wcześniejszego przygotowania odpowiedniej reakcji. Wraz ze zwiększeniem wielkości piłki wzrosło znaczenie siły i mocy w tenisie stołowym. W tenisie stołowym potrzebujesz szybkości, mocy oraz antycypacji.Precyzja ruchu. Tenis stołowy jest grą rotacji. Mała i lekka piłka może się obracać 150 razy na sekundę. To tworzy wysokie wymagania dla zawodnika, jeśli chodzi o precyzję ruchu i kontaktu z piłką. Tenis stołowy doskonali dokładność i precyzję ruchów.Koordynacja i zwinność. Tenis stołowy doskonali koordynację i zwinność. Tenis stołowy jest grą zmienności. Zawodnicy używają różnego sprzętu (krótkich czopów, okładzin gładkich, długich czopów itp.) i rozwijają różne style gry. To tworzy niezwykle wysokie wymagania pod względem technicznym. Aby umieć przystosować się do tych zmiennych i nieprzewidywalnych sytuacji, zawodnik musi opanować szereg umiejętności technicznych uderzeń i pracy nóg. W tenisie stołowym należy opanować około kilkudziesięciu uderzeń (podań, przebić, bloków, ataków, topspinów i podcięć) z różną szybkością, rotacją i miejscem upadku, w różnych kombinacjach. Zawodnik tenisa stołowego potrzebuje więc wysokiego poziomu koordynacji i zwinności.Wytrzymałość. Tenis stołowy rozwija wytrzymałość, wytrwałość oraz determinację. Dla opanowania umiejętności gry, rozwoju cech motorycznych i osiągnięcia wysokiego poziomu, adept tenisa stołowego potrzebuje przynajmniej 7-8 lat zdyscyplinowanego, po przynajmniej parę godzin dziennie, treningu. Podczas meczu zawodnik może stracić do 1 kg. Intensywność ćwiczenia jest głównie tlenowa i mieszana, około 70-86 % tętna maksymalnego. Zużycie tlenu jest około 3.6-5 litrów na minutę. W głównych zawodach zawodnik może grać do 4-6 godzin dziennie. Uprawianie tenisa stołowego wyczynowo wymaga wysokiego poziomu wytrzymałości, wytrwałości i determinacji.

Zachowanie młodości. Tenis stołowy jest najlepszym sportem dla zachowania młodości. Jest coraz więcej dowodów, że tenis stołowy jest najlepszym sportem dla realizacji długiego i zdrowego życia. Niektóre badania prowadzone były przez amerykańskiego badacza doktora Win Wengera. Wywnioskował on, że tenis stołowy jest skuteczny w zapobieganiu procesom starzenia się oraz że tenis stołowy jest najlepszym sportem dla utrzymania młodości. Dr Wenger widzi 3 powody dlaczego tak jest:

1. Tenis stołowy używa w największym stopniu wzroku;
2. Wzrok stymuluje śródmóżdże;

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl