• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Walentynkowy bieg i marsz nordic walking

Starty w Gdańsku i w Sopocie już za nami, a 23 lutego spotkamy się w Gdyni na bardzo ciekawej i górzystej leśnej trasie. Po biegu i marszu z kijami uczestnicy całego cyklu oprócz medalu otrzymają też statek, który dopełni kolekcję sportową i zamknie Grand Prix 2018/2019.

Ten biegowo nordicowy cykl to seria imprez organizowanych w okresie zimowym na przełajowych trasach Trójmiasta. Uczestnicy dość niecodziennie mają okazję zmierzyć się z ośmioma kilometrami wyznaczonymi w często nie najłatwiejszych terenach. Pierwszy start - mikołajowy - odbył się w Sobieszewie, gdzie można było natknąć się na trochę górek i piasku na wydmowym leśnym odcinku, następnie amatorzy wysiłku na świeżym powietrzu pojechali do Sopotu, gdzie pobiegli po plaży ku pamięci Pawła Adamowicza, wreszcie w lutym spotkają się w Gdyni i zasmakują podbiegów i zbiegów charakterystycznych dla okolicznych lasów. Na każdej z imprez startuje koło 500 do 600 osób, z której każda ma zagwarantowany ciepły posiłek, kawę, herbatę, obsługę medyczną, fotorelację, udział w rywalizacji o puchary i inne nagrody i oczywiście medal, będący częścią niesamowitej układanki, która w tym roku tworzy żaglowiec, w którym na każdym z masztów zawiesza się medal, zastępujący żagiel. Organizatorzy słyną z pomysłowości, w zeszłym roku kolekcja medalowa układała się w świecącą latarnię, jeszcze rok wcześniej w zegar ścienny.

Biuro zawodów będzie otwarte również w piątek dzień przed imprezą w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości na ul. Olimpijskiej 2 w Gdyni w godzinach od 15:00 do 20:00.

Program minutowy:
09:00 - otwarcie biura zawodów
10:30 - zamknięcie biura zawodów
10:45 - wspólna rozgrzewka
11:00 - start biegu przełajowego 8km
11:10 - start nordic walking 8 km
13:00 - dekoracja i zakończenie


- Na finał, jak zwykle, szykujemy coś specjalnego. W tym roku udało nam się zarezerwować halę widowiskowo-sportową Gdyńskiego Centrum Sportu, w której odbędzie się biuro zawodów, dekoracja i podsumowanie trzech imprez. Zarówno biegacze jak i kijkarze wyruszą na trasę z ul. Olimpijskiej, po czym szybko wkroczą do lasu, by tam sprawdzić swoją wytrzymałość i poznać leśne uroki zimowej Gdyni - mówi Krzysztof Walczak z The North Event, organizator imprezy.

Zapisy wciąż są otwarte, a na ten moment na listach startowych jest już ponad 450 osób. Przed samą imprezą liczba ta z pewnością jeszcze podskoczy. Nie ma co czekać do ostatniej chwili, lepiej zapisać się z wyprzedzeniem, ponieważ kilka dni przed startem organizatorzy ustalą ostateczny i nieprzekraczalny limit i dla ociągających się może zabraknąć już miejsc.

Strona internetowa: www.gp3miasta.pl
Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/2915/strona.html
Regulamin:
https://elektronicznezapisy.pl/download/H794P5A990d0n1E5o4E6P9W570x128Q3/open

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl