• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wędrowne czwartki, popołudniem po pracy

 • czwartek, 26 maja 2022, godz. 17:30 - 20:30
 • Lokalizacja
  Gdańsk Oliwa, Parking leśny ul. Bytowska 4
  Organizator: Grupa Rekreacyjna 3miasto
 • Bilety
  25 zł, w przedsprzedaży  15

Olivia Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają wszystkich miłośników wędrówek na popołudniowo-wieczorne, turystyczne wycieczki piesze połączone z wypoczynkiem na łonie przyrody. Wędrówki realizować będziemy w czwartki po pracy, na zmianę z wycieczkami rowerowymi. Wiosną przemierzać będziemy najbliższe okolice trójmiejskiej aglomeracji, głównie leśnymi drogami i ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Latem, gdy będzie cieplej i dzień będzie dłuższy wybierzemy się nieco dalej nad wodę: lokalne jeziora i Zatokę Gdańską. Celem naszych wycieczek jest aktywny wypoczynek oraz integracja amatorów rekreacji i turystyki zarówno pieszej jak i rowerowej. Tematem najbliższej wycieczki są potoki Lasów Oliwskich. Na naszej trasie nie tylko więc zobaczymy meandrujące pośród lasów lokalne strugi, ale także kilkakrotnie je przemierzymy. Czeka na nas świetna zabawa i mnóstwo przygód.

1 - 10 lipca 2022, godz. 00:00 - 23:59

Gdynia Park Kolibki, Al. Zwycięstwa 291
bilety 15 - 21 zł
paź 1-2

sobota - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Mierzeja Wiślana
bilety 35 - 290 zł
Czwartkowe wycieczki piesze i rowerowe po pracy w maju :

- 5 maja - Wycieczka rowerowa przez górne i dolne tarasy Gdańska
- 12 maja - Spacer z przewodnikiem po mieście: Oliwa jakiej nie znacie
- 19 maja - Wycieczka rowerowa nad Jezioro Tuchomskie
- 26 maja - Wędrówka po lesie: potoki i strugi Lasów Oliwskich

Głównym celem naszej wędrówki są strugi uchodzące do Potoku Oliwskiego.  Aby je zobaczyć powędrujemy w kierunku górnej części biegu potoku, do Doliny Radości. Na dobry początek zapoznamy się z najciekawszym, kaskadowym odcinkiem rzeki w okolicy zabytkowego Dworu Oliwskiego. Nieopodal uchodzi także Potok Czystej Wody, a po drugiej stronie doliny, w głębokim korycie spotkamy się z szemrzącym Potokiem Prochowym, gdzie na skraju lasu, przy zapleczu technicznym ogrodu zoologicznego zapoznamy się także starym, wodnym młynem przemiałowym. Po krótkiej przerwie wrócimy do doliny i Potoku Czystej Wody, a następnie powędrujemy w kierunku Drogi Węglowej. Ostatnim punktem naszej wędrówki będzie Potok Bernarda, który jest pierwszym dopływem Potoku Oliwskiego.

1. Idea wycieczek z Olivią Centre i Grupą Rekreacyjną 3miasto:

Podczas naszych wycieczek turystycznych, które realizujemy w środku tygodnia po pracy poznajemy zakamarki lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Pomorza. Pokonujemy liczne wzniesienia, doliny, polany, miejsca powiązane z historią. Podglądamy przepiękną przyrodę, zarówno tą ożywioną w postaci różnych gatunków drzew, jak i nieożywioną przejawiającą się tajemniczymi głazami. Poznajemy legendy i historie powiązane z ciekawymi miejscami, architekturą Trójmiasta. A wszystko po to by lepiej się poznać i zintegrować amatorów aktywnego wypoczynku.

2. Do kogo skierowana jest trasa, jak przygotować się na wycieczkę ?

Czwartkowa wędrówka adresowana jest do osób dorosłych, amatorów turystyki pieszej gustujących w wędrówkach turystycznych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury.

Młodzież, dzieci, mogą wziąć udział w wędrówce o ile są w stanie dostosować się tempem i tylko pod opieką rodziców lub pełnoprawnych opiekunów. Można też zabrać ze sobą zwierzaka, o ile potrafi zachować się w grupie, nie gryzie uczestników i nie ujada co chwilę, w końcu my tu chcemy odpocząć i posłuchać przyrody.

12 km trasa wieść będzie przez liczne wzgórza i wzniesienia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dystans odpowiedni jest zarówno do osób młodszych, jak i starszych. Nasze wędrówki łączą pokolenia !
12 km trasa wieść będzie przez liczne wzgórza i wzniesienia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dystans odpowiedni jest zarówno do osób młodszych, jak i starszych. Nasze wędrówki łączą pokolenia ! fot. GR3miasto


3. Jak się ubrać, co zabrać ?

Dla własnego komfortu warto ubrać się na sportowo, tak aby odzież nie krępowała ruchów. Zważywszy na dość urozmaicony teren sugerujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie, a gdy jest wilgotno najlepiej za kostkę. Dla lepszej koordynacji i równowagi na pokonywanych wzniesieniach przydadzą się kije nordic-walking lub trekkingowe. Gdy trasę pokonujemy po zmroku, koniecznie należy posiadać dobrą latarkę, najlepiej czołówkę. Na wędrówkę należy zabrać także prowiant, a w szczególności coś do picia, co by po drodze nie zaschło w gardle.

4. Dystans do pokonania: max. 12 km / poziom trudności: łatwy

5. Tempo: turystyczne, ale bez zamulania

6. Świadczenia:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający grupę)
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów
- Pamiątkowe zdjęcia do 2 dni po wydarzeniu

7. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:

Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska 4, parking leśny w Dolinie Schwabego
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i kieruj się wg wskazówek mapy Google)
- Zbiórka o godz. 17:30
- Czas trwania wycieczki: max. 3 godziny

8. Zgłoszenia i warunki udziału:

-Udział w wędrówce jest płatny:

- 14,99 zł od osoby
(płatny do środy, 25 maja 2022 r.)
- 24,99 zł od osoby (płatny w dniu realizacji wycieczki, tylko przez system rejestracyjny)

>>> Zarejestruj się i opłać swój udział przez formularz elektroniczny
Rejestracja odbywa się przez wewnętrzny system Olivii Business Centre

Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Kto wie, może to właśnie na naszych wycieczkach i wyprawach poznasz bratnią duszę, aby w przyszłości kontynuować swój własny szlak? Tak czy siak dajemy takie możliwości... na koncie mamy już kilka małżeństw i paczek znajomych ;)
Kto wie, może to właśnie na naszych wycieczkach i wyprawach poznasz bratnią duszę, aby w przyszłości kontynuować swój własny szlak? Tak czy siak dajemy takie możliwości... na koncie mamy już kilka małżeństw i paczek znajomych ;) fot. GR3miasto


Masz obawy ?

Obejrzyj nasze wideo relacje z wycieczek pieszych i rowerowych

>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki pieszej do Kalwarii Wejherowskiej
>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki rowerowej po Szwajcarii Kaszubskiej
>>> Wideo relacja z rodzinnej wędrówki do neolitycznej kopalni bursztynu
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki pieszej po pracy
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki rowerowej po pracy


Więcej wideo relacji znajdziesz na naszym kanale Youtube

Organizator programu:
Olivia Centre

Wycieczkę prowadzi:

Krzysztof Kochanowicz,
Grupa Rekreacyjna 3miasto

kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl