• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zielony spacer przyrodniczo-literacki

Zielony spacer przyrodniczo-literacki po gdańskich Aniołkach. Długie czerwcowe dni zachęcają do niespiesznych spacerów w otoczeniu przyrody. W ramach obchodów Święta Wielkiej Alei 2024 zapraszamy do wspólnej uczty literacko-przyrodniczej na gdańskich Aniołkach.

lip 26

piątek, godz. 18:00 - 20:00

Gdańsk Dziedziniec Galeri, ul. Targ Sienny 7 przed...
bilety 45 zł
ulgowy 20 zł
przedsprzedaż 35 zł

w każdy poniedziałek (do 31.08), godz. 17:30

Gdańsk
bilety 10 zł
ulgowy 8 zł
Zapraszamy na zielony spacer przyrodniczo-literacki po gdańskich Aniołkach. Poznamy rośliny, które można zbierać i spożywać w warunkach miejskich, a także sposoby na ich bezpieczne przetwarzanie. Zbadamy podstawową zawartość apteczki ziołowej. Wszystko okrasimy opowieściami z medycyny ludowej i ciekawymi fragmentami lektur, które wywołają uśmiech, zadziwienie i radość - bo spacery z roślinami obok takie właśnie mają właściwości!

Start w Parku Steffensów przy Czołgu, Al. zwycięstwa 10

Spotkanie poprowadzi BARBARA PIÓRKOWSKA - pisarka, poetka, felietonistka portalu miastoliteratury.com. Autorka powieści Szklanka na pająki (2010/201, esejów o przestrzeni miasta Utkanki (2014), powieści Kraboszki (2020) i Gaja. Historia prawdziwa (2023) oraz czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. Syberia (2016). Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Współtwórczyni show poetyckich i literacko-obrzędowych (ostatnio Dziady. Rytuał literacki 2023). W 2022 roku według Kraboszek powstał spektakl Rodzanice (Teatr Gdynia Główna, Akademia Głosów Tradycji, reż. Ewa Ignaczak). Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy Pro Libro Legendo za rok 2010, zdobywczyni I nagrody w Konkursie Literatury Pomorskiej i Kaszubskiej 2021 Costerina (kategoria proza). Trenerka warsztatów twórczego pisania. Prowadzi spacery zielarsko- i roślinno-literackie oraz z twórczym pisaniem, a także profil na FB Dzika Litera. Tworzy autorskie formy pracy ze stresem poprzez pisanie. Zbierała opowieści i szkoliła w wielu programach społecznych i kreatywnych (m.in. Festiwal Progressteron, Fundacja Generacja, Festiwal Zbliżenia, Gdańska Galeria Miejska, Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury). Stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl