stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

3. Rodzinna Wycieczka Rowerowa (1 opinia)

Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na wakacyjny cykl bezpłatnych, rodzinnych wycieczek rowerowych w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Trzecia edycja odbędzie się w niedzielę, 9 sierpnia. 12 km pętla przemierzy leśne dukty w obrębie lasów górnego tarasu Gdańska, Sopotu i Gdyni. Po drodze zobaczymy liczne pomniki przyrody ożywionej, w tym splecioną ze sobą sosnę i buka zwanych "Zakochaną Parą".  Po drodze planowane są dwie krótkie przerwy m.in. w celu omówienia istniejących szlaków turystycznych, w tym sopockich leśnych ścieżek spacerowych. Na zakończenie wycieczki planowane jest też ognisko.

Turystyka i edukacja:

Podczas naszego aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach poprowadzimy także zajęcia o bezpieczniej jeździe na rowerze oraz praktyczne warsztaty z naprawy roweru w razie awarii. Przypomnimy jak przygotować rower do jazdy w terenie, jak ważne jest odpowiednie wyregulowanie siodełka, o czym mowa była na ostatnim spotkaniu. Głównym tematem najbliższych warsztatów będzie umiejętność naprawy zakleszczonego, a także zerwanego łańcucha przy pomocy niewielkich narzędzi, które warto przy sobie mieć.

>>> Zobacz wideo relację z jednej z poprzednich rodzinnych wycieczek rowerowych

1. Cele zajęć:

- Popularyzacja rekreacji ruchowej, jako jednego z elementów zdrowego trybu życia.
- Promowanie aktywności fizycznej wśród rodzin z dziećmi oraz osób starszych,
- Poznanie ciekawych miejsc Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i okolic.

2. Szczegóły niedzielnej wycieczki rowerowej:

Rodzinna Wycieczka Rowerowa przebiegać będzie wśród malowniczych terenów górnego tarasu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Lasy między Gdańskiem, Sopotem a Gdynią skrywają w sobie wiele ciekawych miejsc, skupiska niespotykanych drzew, licznych pomników przyrody jak buki, sosny, daglezje oraz ogromne żywotniki. 12 km pętla wieść będzie drogami gruntowymi i leśnymi duktami, z dala od jakiegokolwiek ruchu drogowego. To propozycja skierowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi, które samodzielnie jeżdżą już na rowerach i potrafią poruszać się w grupach. Młodsze dzieci zabrać można w fotelikach lub różnego rodzaju przyczepkach. Na wycieczkę wybrać się mogą także osoby, które gustują w trasach krótkich i łatwych o spokojnym tempie jazdy. Głównym celem wypadu jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze rodzinnego pikniku. 

3. Minimalny wiek dla dziecka na rowerze:

Minimalny wiek dziecka poruszającego się na własnym rowerze, to skończone 6 lat. Granica ta nie jest jednak wyznacznikiem, gdyż na naszych wycieczkach zdarzają się też młodsze pociechy, które kręcą znacznie lepiej od swoich starszych kolegów i koleżanek. Dzieci młodsze mogą poruszać się na trasie rajdu w foteliku, sztywnym holu bądź przyczepie, w asyście rodziców lub dorosłych opiekunów.

4. Sprzęt turystyczny do transportu dzieci:

Jeśli nie posiadasz własnego fotelika, bądź przyczepki rowerowej, w której chciałbyś zabrać swojego brzdąca na wycieczkę skorzystaj z wypożyczalni sprzętu turystycznego Itinere.
Dla zgłoszonych uczestników rajdu mamy 50% rabatu na 2-dniowe wypożyczenie przyczepki, holu, bądź fotelika. (przy wypożyczeniu należy powołać się na GR3miasto)

5. Należy posiadać:

- Sprawny technicznie rower,
- Odpowiednie narzędzia do jego naprawy
- Przynajmniej jedną zapasową dętkę we właściwym rozmiarze / nie łatki
- Kask rowerowy, właściwie założony na głowę podczas jazdy
- Prowiant na drogę 

Każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność / ubezpiecza się we własnym zakresie

Organizatorzy wycieczki nie są serwisantami, mogą ewentualnie pomóc w drobnej naprawie: wymianie dętki, założenie zaciętego bądź zerwanego łańcucha itp. Jednak nikt z prowadzących nie będzie przerywać wycieczki w razie poważniejszej awarii.

6. Dystans do pokonania: max. 12 km

- Prędkość jazdy: 5-10 km/h (bardzo spokojne)
- Prędkość dopasowana będzie do samodzielnie poruszających się na rowerze dzieci
- Uczestnicy poruszają się między prowadzącym a zamykającym grupę.

UWAGA:
Osoby ewidentnie nieradzące sobie z tempem jazdy będą zostaną wycofane z wycieczki.

Dołącz do nas na wycieczki rowerowe i piesze, spływy kajakowe, baw się, wypoczywaj aktywnie, poznawaj ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi !
Dołącz do nas na wycieczki rowerowe i piesze, spływy kajakowe, baw się, wypoczywaj aktywnie, poznawaj ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi ! fot. GR3miasto


7. Rodzaj nawierzchni i wymagania sprzętowe:

Nawierzchnia będzie bardzo urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne i szutrowe oraz utwardzone dukty. Dla komfortowej jazdy rekomendujemy rowery górskie z przerzutkami.

8. Zbiórka:

- Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. Gdynia Gołębiewo, pierwszy parking leśny o godz. 9:30
>>> Zobacz na mapie lokalizację zbiórki (ustaw w nawigacji jako miejsce docelowe)

Program godzinowy:

9:30 - podpisanie listy uczestników / słowo wstępne
10:00 - Wyjazd w trasę 3. Rodzinnej Wycieczki Rowerowej  
13:00 - Zakończenie wycieczki w tym samym miejscu co początek (pętla)
13:15 - 14:30 - Ognisko i biesiada integracyjna

9. Świadczenia:

- Opieka nad uczestnikami (opiekun prowadzący / środkowy / zamykający)
- Podstawowy serwis rowerowy w razie drobnej awarii
- Organizator posiadać będzie apteczkę pierwszej pomocy
- Metalowe kije do pieczenia kiełbasek,
- Podpałka, drewno na ognisko,
- Pamiątkowe zdjęcia po wycieczce na maila

10. Ognisko:

Ognisko odbędzie się na zakończenie wycieczki rowerowej, nieopodal parkingu dla samochodów, dlatego też nie ma konieczności zabierania ze sobą prowiantu przeznaczonego na końcową biesiadę. Kiełbaski, zakąski, napoje uczestnicy zapewniają we własnym zakresie.

11. Zgłoszenia i warunki udziału:

Organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych
-Każdy pełnoletni uczestnik wycieczki rowerowej będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności.(którą organizator dostarczy w dniu wycieczki na miejsce zbiórki)

!!! Rodzice dzieci !!!

- W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z regulaminem. W celu usprawnienia zapisów dzieci prosimy o samodzielne wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu, czyli 7 i 8 strony regulaminu.

W punkcie 2 należy wpisać: "Rodzinne wycieczki rowerowe w roku 2020".

-Każdy uczestnik wycieczki rowerowej akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA
>>> WYDRUKUJ, WYPEŁNIJ DOKUMENT (tylko strony 7 i
Wypełniony dokument należy przekazać prowadzącemu, na zbiórce.

Wycieczkę rowerową prowadzi zespół:

Grupy Rekreacyjnej 3miasto,
Kierownik: Krzysztof Kochanowicz
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizatorzy programu:

- Gdański Ośrodek Sportu
- Miasto Gdańsk

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Za gorąco

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl