• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Płakał ze szczęścia! Pierwszy w historii zwycięzca "Ninja Warrior Polska"

Mateusz Groen
17 kwietnia 2024, godz. 12:00 
Opinie (96)
Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska

Jan Tatarowicz został pierwszym w historii zwycięzcą "Ninja Warrior Polska"! Po dziewięciu sezonach programu w końcu się to komuś udało - wcześniej żaden z uczestników nie ukończył toru, dokonał tego dopiero Jan Tatarowicz i zdobył nagrodę główną w wysokości 200 tys. zł. Co chce zrobić z wygraną?Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhoneCzy chciał(a)byś wystąpić w programie "Ninja Warrior Polska"?

Ninja Warrior to światowy fenomen, który narodził się 22 lata temu w Japonii jako przebojowy format, który można oglądać w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych całego świata. Uczestnicy programu muszą przejść wyjątkowo trudny tor, na którym testowane są sprawność, wytrzymałość oraz hart ducha zawodników. W Polsce prezentowany jest na antenie Polsatu od 2019 r.

9 edycji i tylko jeden zwycięzcaPo 9. edycjach nareszcie mamy zwycięzcę. Jan Tatarowicz po ogłoszeniu przez prowadzących, że jako pierwszy w historii polskiej serii wygrał "Ninja Warrior", wybuchł płaczem. Wynik uplasował go nie tylko jako najlepszego w Polsce, ale również jedenastego na świecie. Gdańszczanin spełnił swoje marzenie i stał się najlepszym polskim ninja. 24-latek zdobył nagrodę główną, czyli czek o wartości 200 tys. złotych i statuetkę Shurikena.


 • Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska
 • Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska
 • Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska
 • Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska
 • Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska
 • Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska
 • Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska
 • Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska
 • Janek Tatarowicz zwycięzcą programu Ninja Warrior Polska

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się tego dokonać. Jest to moja siódma edycja, w której startowałem. Przygotowywałem się na to bardzo długo. Dziękuję Grzesiowi, który mnie bardzo wspierał - powiedział Janek Tatarowicz. - W wieku dziewięciu lat straciłem tatę, w wieku jedenastu mamę. Potem dorastałem w rodzinie zastępczej. Przyszedłem do tego programu nie mówiąc o tym, jakie życiowe doświadczenia miałem. Przyszedłem, żeby wygrać.
Nie było to dla niego pierwsze spotkanie z torem - poprzednim razem dotarł do finału siódmej edycji. Wtedy Jan wygrał 15 tys. zł, a do pokonania legendarnej Góry Midoriyama (najcięższej przeszkody) zabrakło mu zaledwie 0,5 sekundy. Tyle dzieliło go też od nagrody głównej. Wrócił jednak do 9. edycji, by stanąć na podium. Zawodnik z Trójmiasta wspiął się na 21-metrową linę w ciągu 25 sekund i zwyciężył.- To był niesamowity sezon, bardzo stresujący. Tor finałowy był bardzo, bardzo techniczny. Odpadło dużo osób, które powinny znaleźć się na pewno na trzecim etapie, a też pod Midoriyamą - mówił o pozostałych sportowcach Tatarowicz.
Jan Tatarowicz z rekordem toru Ninja Warrior Polska Jan Tatarowicz z rekordem toru Ninja Warrior Polska
Co zrobi z nagrodą? Janek planuje za wygraną sumę rozwijać salę treningową, którą prowadzi razem z Grzegorzem Niecko. Prócz tego chciałby w jakimś stopniu wspierać domy dziecka. Jeszcze nie wie do końca, w jaki sposób, ale chciałby motywować dzieci, żeby się nie poddawały i dążyły do marzeń.

Trójmiasto wygrało w 9. edycjiKatarzyna Jonaczyk również ma się czym pochwalić. Katarzyna Jonaczyk również ma się czym pochwalić.
W Trójmieście mamy spore grono dobrych zawodników, którzy startują w programie, wzajemnie trenują, wspierają się, a także uczą innych. Przykładem jest Janek, który linę trenował cały rok razem z Grześkiem Niecko, który z tą samą przeszkodą mierzył w 7. edycji, dochodząc do tego etapu jako drugi Polak w historii. W 9. edycji w programie pojawiła się również Katarzyna Jonaczyk. Zdobywczyni dwóch tytułów Last Woman Standing... a w 9. edycji zdobyła swój trzeci tytuł.


Tym razem jednak mimo dobrego startu ostatecznie zabrakło jej sił, żeby przeskoczyć na jeden z elementów, by zdobyć finał. Warto podkreślić, że Katarzyna była jedyną kobietą, która startowała w finale dziewiątej edycji, co już samo w sobie jest osiągnięciem. Zawodniczka zdobyła nagrodę o wartości 20 tys. zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (96)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Netwalking - Networking w lesie

spotkanie, spacer

Zajęcia taneczne dla każdego

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Dojrzały Smak Przygody

spacer

Forum

Najczęściej czytane