• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Afroterapia

Razem z fundacją Miejsce Tworzenia zapraszamy na 4godzinne warsztaty taneczno-rozwojowe AFROTERAPIA do Zatoki Sztuki w Sopocie 28 października (niedziela) 2018 roku w godzinach 10:00 - 14:15.

maj 11

sobota, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 750 zł

w każdy poniedziałek (do 17.06), godz. 18:00

bilety 50-145-225 zł
Miejsce: Zatoka Sztuki - Aleja Franciszka Mamuszki 14

AFROTERAPIA powstała z połączenia wspólnej pasji i miłości do tradycyjnych i współczesnych tańców afrykańskich, idei szerzenia terapeutycznego medium jakim jest taniec oraz dwóch energii - żeńskiej (Joanna Mikołajczyk) i męskiej (Tomasz Kudłacz). To wspólne oddziaływanie tańca na sferę psychiczną (emocjonalną i intelektualną), fizyczną, społeczną i duchową (samoświadomości).
W naszej pracy inspirujemy się różnymi podejściami, m.in. terapią tańcem i ruchem, choreoterapią, arteterapią, muzykoterapią, dramaterapią, tańcem intuicyjnym oraz różnymi metodami pracy z ciałem.

Cele AFROTERAPII są artystyczne, rozwojowe, wychowawcze, edukacyjne i ogólnie terapeutyczne. Nazwa AFROTERAPIA łączy w sobie dwa słowa. Pierwsze - AFRO ma związek z tańcami afrykańskimi (tradycyjnymi i współczesnymi), które są naszą pasją. Drugie - TERAPIA, ma związek z pierwiastkiem terapeutycznym, wyzwalającym i uzdrawiającym każdego tańca.

Temat przewodni naszej afrykańskiej podróży w Sopocie udostępnimy niebawem.

Informujemy, że nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w tańcu. Zapraszamy wszystkich powyżej 18 roku życia. Warsztat ma charakter taneczno-rozwojowy z nastawieniem na autorefleksję. Każdy uczestnik i uczestniczka tańczy we własnych zakresach ruchu. Tańczyć będziemy w cudownej przestrzeni Zatoki Sztuki, wolnej od oceny, pełnej świadomej akceptacji i chęci poznawania siebie.

Ważne informacje:
1. Weź proszę ze sobą wygodny, niekrępujący ruchów strój - polecamy dresy, krótkie spodenki, leginsy.
2. Zachęcamy do tańca boso - lepszy kontakt z podłożem. Można również w skarpetkach antypoślizgowych.
3. Zachęcamy do wzięcia koca czy poduszki do siedzenia.
4. Weź proszę ze sobą wodę do picia.

Joanna Mikołajczyk (Joa Mikolajczyk) - arte- i choreoterapeutka podążająca za wewnętrznym słońcem i tańcem, który jest jej pasją od najmłodszych lat. Poprzez różne formy tańca: Balet, Kontakt Improwizację, Butoh, 5Rytmów, Tańce w kręgu, ruch Gaga, taniec współczesny dotarła do tradycyjnych tańców afrykańskich z których energię i inspiracje czerpie od ponad 11 lat ucząc się u źródeł w Afryce Zachodniej (Gwinea, Gambia, Ghana, Senegal). Od czterech lat praktykuje uważność w ashtanga jodze. Nieustannie kształci się z zakresu choreoterapii (Zuzanna Pędzich, Regina Wolska), metody Laban/Bartenieff (Agnieszka Sokołowska, Peggy Hackney), psychologii procesu (Międzynarodowa Szkoła Pracy z Procesem im. Arnolda Mindella) oraz Biodanzy (Biodanza Schule Berlin). Ukończyła m.in. studia podyplomowe z Arteterapii z elementami terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, kurs Terapii Tańcem i Ruchem Instytutu DMT w Warszawie oraz Kurs Instruktorski Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała w Niemczech (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu Detlefa Kapperta, Essen). Tancerka w zespole Cocodjembe & Nandaloo inspirującym się rytmami tradycyjnymi i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. Obecnie prowadzi projekt z zastosowaniem m.in. tańca afrykańskiego jako tańca terapeutycznego dla osób z niepełnosprawnościami w Gdańsku.

Tomasz Kudłacz - taniec dla zdrowia - jestem pedagogiem społeczno-wychowawczym, animatorem społeczno-kulturalnym, magistrem pedagogiki w zakresie andragogiki - kształcenia pozaformalnego dorosłych, trenerem rozwoju osobistego, tancerzem (tańczy 18 lat), instruktorem tańca, choreografem. Kiedyś czynnie występowałem na scenach teatrów warszawskich, m.in. Rampa, Syrena, Capitol, Palladium. Pracuję jako instruktor tańca, choreograf a także arteterapeutycznie (głównie w nurcie choreoterapii i terapii tańcem i ruchem) z dziećmi i młodzieżą dysfunkcyjną wspomagając ich rozwój oraz rozwojowo z osobami dorosłymi i starszymi. Taniec jako środek artystycznego wyrazu jest moim narzędziem w rozwoju osobistym i duchowym. Przykładam szczególną uwagę na holistyczny rozwój człowieka. W mojej pracy najważniejsza jest bezpieczna, wolna od oceny, pełna akceptacji i miłości do drugiego człowieka przestrzeń. Atmosfera pełna ciepła, komfortu, empatii i zrozumienia to esencja mojej pracy. W ramach metody FRIS®, związanej ze stylami myślenia i sposobami działania, w stylu myślenia jestem Partnerem, zaś w stylu działania - UltraPartnerem. Oznacza to, że w pierwszej chwili skupiam się na relacjach i dążę do wysłuchania, pobycia i zrozumienia postępowania innych ludzi. Posiadam silną intuicję i wysoką świadomość relacji społecznych. Moimi talentami (za Gallup® Clifton StrengthsTM ) są przede wszystkim empatia, rozwijanie innych, bliskość w relacji i posługiwanie się niestandardowymi ścieżkami w poszukiwaniu swojej własnej drogi. W pracy inspiruje się różnymi technikami tańca (m.in. taniec współczesny, taniec towarzyski, tańce afrykańskie, kontakt improwizacja, hip hop - 18letnie doświadczenie w kontakcie z nauczycielami z Polski i zagranicy) oraz podejściami, dzięki regularnym szkoleniom z m.in. terapii tańcem i ruchem (Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem, Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem Iba), choreoterapii (Zuzanna Pędzich), arteterapii, muzykoterapii aktywnej (Romualda Terenc-Pawliczak), dramaterapii, tańca intuicyjnego, Laban Bartenieff Movement System (Agnieszka Sokołowska, Peggy Hackney) a także różnymi metodami pracy z ciałem. Więcej na www.taniecdlazdrowia.pl

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    170 zł

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane