stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Arka Gdynia Summer Cup (2 opinie)

Rekordowa liczba 56 drużyn stanie na starcie XVII edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży pt. "ARKA GDYNIA SUMMER CUP' 2016", nad którym Honorowy Patronat sprawuje Prezydent Miasta Gdyni - Wojciech Szczurek.

w każdą środę (do 23.02), godz. 18:00

Gdańsk,
Niniejsze zawody odbędą się na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu w dniach 24 i 26 czerwca 2016 roku, tym razem w aż trzech kategoriach wiekowych, do lat 14-tu, do lat 9-ciu i do lat 7-miu, z tym, że w piątek (24 czerwca br.) swoje turniejowe mecze rozgrywać będzie tylko kategoria do lat 14-tu.

"ARKA GDYNIA CUP" to nie tylko współzawodnictwo sportowe ale także edukacja i integracja społeczna. Dlatego też uczestnicy projektu będą mogli nieodpłatnie zwiedzić najciekawsze zakątki naszego miasta, a także poznać jego największe atrakcje, w tym okręt ORP "Błyskawica" czy nasze flagowe żaglowce - "Dar Pomorza" i "Dar Młodzieży". Ponadto trenerzy personalni Firmy PSYCHOSPORTICA przygotowali dla zawodników zajęcia edukacyjne z zakresu psychologii sportu.

Sobota (25 czerwca br.), będzie dla uczestników właśnie dniem marynistycznej edukacji, tym bardziej, że równolegle w Gdyni zainaugurowane zostaną obchody Święta Morza, przez co ta oferta edukacyjna oraz integracyjna jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Apogeum projektu "ARKA GDYNIA SUMMER CUP' 2016" nastąpi w niedzielę 26 czerwca br. Zawodnicy rywalizować będą na wszystkich boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu, natomiast mecze finałowe w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną przeprowadzone na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Gdyni. Ponadto, w tym też dniu, zostanie po raz pierwszy uruchomiona strefa kibica - AGC FUN ZONE, zlokalizowana na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu. W tej wydzielonej specjalnie strefie dzieci będą miały okazję skorzystać z szerokiej oferty aktywności, będą tam także zlokalizowane stoiska gastronomiczne, punkt nieodpłatnych zajęć z zakresu dietetyki i prawidłowych postaw zdrowotnych oraz żywieniowych, a także scena muzyczna, na której zaprezentują się młodzi trójmiejscy rockowi artyści.

Ideą projektu oprócz marynistycznej i piłkarskiej edukacji jest integracja społeczna, dlatego też do każdego turnieju zapraszamy słynne kluby europejskie i krajowe oraz drużyny z niższych lig i mniej znanych miejscowości, dla których start w takich prestiżowych zawodach jest nierzadko sportową przygodą życia. W turnieju zagrają m.in. LEGIA Warszawa, GÓRNIK Zabrze, ŚLĄSK Wrocław, a także ORBITA Bukowno, BALTIKA Kaliningrad (Rosja), WARTA Gorzów Wlkp., JUTRZENKA Bychlew, ORŁY Zielonka, POLONIA Lidzbark Warmiński, ARKONIA Szczecin oraz pierwszy klub Roberta Lewandowskiego - VARSOVIA Warszawa. Pomorze będzie reprezentować wiele klubów z Fundacją Pokoleń Lechii Gdańsk, Bałtykiem Gdynia oraz gospodarzami - S.I. "Arka" Gdynia na czele.

WSTĘP na wszystkie mecze oraz do AGC FUN ZONE jest bezpłatny!
PARTNER STRATEGICZNY - Miasto Gdynia
PARTNER GŁÓWNY - BMG MERCEDES BENZ Bogdan Goworowski
PARTNER TECHNICZNY - Supra Sport sp. z o.o

Opinie (2)

 • W piątek o 9:00 start (1)

  Dlaczego uczniom klas I gimnazjum uniemożliwia się odebranie świadectw w szkole? Nie można przesunąć startu na godz 12.

  • 1 0

  • nie męcz

   badź pozytywny

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl