• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Babski Rajd 2019 (1 opinia)

Po raz szósty ponad 40 załóg będzie miało okazję spróbować swoich sił za kierownicą. 8 września, w niedzielę, odbędzie się w Trójmieście 6. edycja Babskiego Rajdu. Tego dnia w godzinach 10:00-17:00 zawodniczki zmierzą się z nowymi konkurencjami, jak i tradycyjnymi już próbami sprawnościowymi.

Oprócz jazdy w alko goglach, testu Stewarta, jazdy z zasłoniętymi oczami, odbędzie się parkowanie na czas, jazda sprawnościowa na torze Autodrom Pomorze oraz kontrolowany poślizg. Oczywiście startujące drużyny czeka także niespodzianka w postaci konkurencji specjalnej, która zawsze trzymana jest przez organizatorów w tajemnicy aż do dnia rajdu.Babski Rajd to amatorski rajd dla kobiet. Załogę tworzą kierowca i pilot - kierowcą musi być kobieta, pilotem może być mąż, partner bądź przyjaciółka uczestniczki. Co ważne, kierowca i pilot nie mogą posiadać licencji rajdowej.

Konkurencje rozlokowane są na terenie Trójmiasta z naciskiem na Autodrom Pomorze. W tym roku w Pszczółkach k. Gdańska w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze odbędzie się zarówno rozpoczęcie, jak i zakończenie Babskiego Rajdu. Odcinki czasowe są pokonywane prywatnymi samochodami, natomiast pojazdy do konkurencji specjalnych i niespodzianek są zapewniane przez organizatorów. W tym roku pojazdy uczestniczkom szykuje FordStore Gdynia Euro-Car.

Dodatkowo tego dnia organizowany jest piknik dotyczący bezpieczeństwa. Będziemy propagować bezpieczny styl jazdy oraz wskazywać zagrożenia płynące z braku ostrożności czy prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

REJESTRACJA DLA UCZESTNIKÓWBabski Rajd to impreza napędzana na cztery koła, o zabarwieniu etyliny i zapachu spalin! Ale nie tylko o zabawę tu chodzi! Organizatorem Babskiego Rajdu jest Fundacja Bo Mogę z Wejherowa. Wpisowe w wysokości 250 zł od załogi oraz zebrane pieniądze podczas końcowej licytacji atrakcyjnych nagród, przekazywanych Fundacji od sponsorów, przeznaczane są na organizowanie dzieciakom z biednych rodzin wakacyjnych atrakcji oraz na zakup najpotrzebniejszych środków codziennego użytku dla dzieci z gdyńskiego hospicjum "Bursztynowa Przystań".

Więcej informacji o imprezie i zapisach:
https://babskirajd.pl/
https://www.facebook.com/babskirajd/

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Rejestracja dla uczestników:
http://babskirajd.pl/rejestracja2019/

Wysokość wpisowego wynosi 250 lub 500 złotych od załogi w zależności od wybranego pakietu
startowego

Opinie (1)

  • nie wiem na jakiej zasadzie dobierane są pod artykułem 'Podobne wydarzenia'

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl