• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Bieg Niepodległości 2024
PATRONAT

Bieg Niepodległości (1 opinia)

Setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości to doskonała okazja wspólnej celebracji. Gdynia jako stolica polskich biegów ulicznych, tradycyjnie, zaprasza do sportowego świętowania. Miłośnicy aktywności opanują miasto z morza i marzeń 11 listopada, ale tańsze zapisy skończą się już 29 października. Nie zaśpij i dołącz do ostatniej odsłony PKO Grand Prix Gdyni w tym roku!

Zostań częścią biało-czerwonej flagi
Trasa ostatniego biegu w ramach PKO Grand Prix Gdyni 2018 prowadzić będzie szlakiem doskonale znanym z poprzednich edycji. Start usytuowany będzie na Skwerze Kościuszki na wysokości OPR "Błyskawica". Tam też znajdować się będzie meta zmagań. Jako pierwsi, o godzinie 9:00, wystartują nordic walkerzy. Po zakończeniu ich zmagań odbędą się biegi młodzieżowe i Bieg Malucha. O 15:00 rozpocznie się bieg główny na dystansie 10 km.Od 2015 roku, dzięki białym i czerwonym koszulkom, które znajdują się w pakiecie startowym uczestników imprezy, gdyńscy biegacze tworzą największą żywą flagę narodową w północnej Polsce. Podobnie będzie i w tym roku.

Z trasą zawodów można zapoznać się w dedykowanej zawodom zakładce w menu każdego wydarzenia na https://grandprixgdyni.pl/

Trzy opcje zapisów
Nie czekaj, zapisz się już teraz na Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim! Występ w Biegu Głównym to koszt 30 zł, a marszu nordic walking - 20 zł. Zaledwie "złotówkę" zapłacą uczestnicy startów młodzieżowych, a także osoby urodzone przed 12 listopada 1948 r. Koniec zapisów internetowych nastąpi w poniedziałek 29 października o godz. 23:59. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie: https://grandprixgdyni.pl/

Od tego roku zakupione pakiety startowe można zamówić na wskazany adres. Aby tego dokonać należy w terminie do 22 października 2018 roku wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym do imprezy znajdującą się w Profilu Zawodnika. Wysyłka realizowana będzie za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD w dniach 23 października - 5 listopada 2018 roku, zgodnie z regulaminem świadczenia usług pocztowych przez tą firmę. Koszt usługi wynosi 49 zł brutto.

Spóźnialscy będą mogli dołączyć do imprezy w punktach stacjonarnych. Od 30 października do 8 listopada w centrum handlowym "Riviera" funkcjonować będzie biegowe stoisko ulokowane na parterze, tuż obok fontanny. Koszt zapisów jest jednak wyższy niż w przypadku rejestracji on-line. Z wydatkiem rzędy 60 zł muszą liczyć się uczestnicy Biegu Głównego, a 40 zł zapłacą miłośnicy nordic walking.

Ostatnią z opcji są zapisy w biurze zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. 9 i 10 listopada (piątek i sobota) do sprzedaży zostanie dopuszczonych 100 pakietów na Bieg Główny w cenie 100 zł oraz pakiety w cenie 50 zł na marsz nordic walking.

Harmonogram imprezy
9 listopada (piątek)
15:00-20:00 Odbiór pakietów i expo w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5)
10 listopada (sobota)
8:00-20:00 Odbiór pakietów i expo w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5)
11 listopada (niedziela)
9:00 Start Młodzieżowych Marszów Niepodległości Nordic Walking
9:45 Start Marszu Niepodległości Nordic Walking w kategorii Open
10:30 Ceremonia dekoracji Nordic Walking
10:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (chłopcy)
11:00 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (dziewczęta)
11:30 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (chłopcy)
11:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (dziewczęta)
12:15 Start Biegu Niepodległości w kategorii Juniora (1 stycznia 2002 r. - 31 grudnia 2004 r. dziewczęta i chłopcy)
13:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych
13:15 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2014 r. - 11 listopada 2018 r.)
13:45 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2012 r. - 31 grudnia 2013 r.)
15:00 Start Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim
17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim oraz PKO Grand Prix Gdyni

Przeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie (1)

  • Najwyzszy czas aby organizatorzy zadbali o uczestników i do pakietu dołożyli coś od siebie a nie tylko raz do roku koszulkę. Tym bardziej że w innych miastach dbają o biegaczy. I ewidentnie widać że frekwencja spada z tego względu że cały czas ta sama trasa która zrobiła się nudna. A medale w tym roku są tak brzydkie aż wstyd to odebrać. Otwórzcie oczy i się postarajcie.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl