• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Zombie - Run Or Death Summer (7 opinii)

Run or Death to nietypowy bieg przygotowany z myślą o fanach aktywności fizycznej, miłośników filmów o Zombi i gier wideo oraz po prostu dla sympatyków dobrej zabawy, na którym pojawią się "żywe trupy" czyhające na "życia" uczestników biegu.


Bieg odbędzie się w dniu 18.08.2018 pomiędzy godziną 13:00 a godziną 16:00 w Gdańsku w Parku Ronalda Reagana przy ulicy Piastowskiej. Uczestnicy będą startować w seriach w odstępach czasowych co 10 minut. Żeby wziąć udział w zabawie należy wybrać odpowiedni pakiet - UCZESTNIKA lub ZOMBI.

Zapisy dla Uczestników biegu oraz Zombi: www.runordeath.plZadaniem uczestników jest pokonanie wyznaczonej trasy o długości ok 5 km, przebiegającej przez kilka stref, w których na biegaczy będą czyhać Zombi.

Na starcie każdy uczestnik otrzyma cztery szarfy przypięte do pasa, symbolizujące jego cztery życia. Misją Zombi, czyli nieumarłych zamieszkujących wzdłuż trasy jest zabranie biegnącemu szarf, "zarażenie go" i wciągnięcie do swojego mrocznego świata.

Zawodnik, który dobiegnie do mety z przynajmniej jedną szarfą ocaleje i otrzyma medal SURVIVOR, jeśli jednak przybiegnie do mety bez szarfy symbolizującej życie podzieli los nieumarłych otrzymując medal INFECTED.

Żeby jak najwierniej oddać klimat imprezy, każda z osób, która wybierze Pakiet Zombi będzie poddana profesjonalnej charakteryzacji. Przygotowanie jednego Zombi trwa około 30 minut. Charakteryzację wykonuje się profesjonalnymi kosmetykami, specjalnie przygotowaną "krwią" oraz silikonami, dzięki którym powstają wiszące kawałki "skóry", dlatego "rany" wyglądają bardzo realistycznie.

UDZIAŁ
Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 15 lat, przy czym warunkiem startu osób niepełnoletnich będzie dostarczenie pisemnej zgody opiekuna prawnego. Zgoda może być napisana odręcznie, musi jednak zawierać imię i nazwisko opiekuna, adres zamieszkania, oraz aktualny telefon komórkowy.

Lista startowa będzie otwarta do dnia 16.08.2018, tylko jeśli ilość wolnych miejsc niezostanie wykorzystana wcześniej. Zapisy w dniu biegu nie będą prowadzone.Bieżące informacje na temat biegu Run or Death SUMMER można śledzić na Facebooku Run or Death oraz na wydarzeniu www.facebook.com/events/1722775607805674

Niezbędne informacje dla Uczestników imprezy znajdują się w regulaminie: www.monsterevent.pl/components/com_biegi/res/46/files/Regulamin_summer.pdf

Wszystko co powinieneś wiedzieć znajdziesz w Regulaminie, który udostępnimy na stronie www.runordeath.pl w dniu otwarcia zapisów.

RUN OR DEATH SUMMER to kolejne wydarzenie z cyklu biegów ZOMBI.
Inauguracyjna impreza Run Or Death odbyła się w "Trupim Lesie" w 2016 roku w okresie Halloween, kolejne to "Skażona Baza", "Wyspa Żywych" oraz "Krwawe Walentynki".
Relacja z "Trupiego Lesu" podczas pierwszej edycji

Krwawa historyjka...

Horda Zombi
tuż po "Krwawych Walentynkach" w stolicy wyruszyła na północ. Zmęczeni plądrowaniem wszystkiego i nie zawsze wygranymi bitwami postanowili odpocząć ukrywając się w sąsiedztwie pięknej gdańskiej plaży.

Czekają, aby znów zapolować na Wasze szarfy-życia, a Wy jak zawsze od momentu startu będziecie mogli liczyć tylko na siebie!
A jak to wszystko się zaczęło?
Dawno temu Zombi opuścili "Trupi Las" siejąc strach i spustoszenie w ruinach pozostałych po miastach, grzebiąc nadzieję ostatnich Żywych na lepsze jutro, pogrążających się w coraz większej apatii. Życie zmieniło się w przerażającą egzystencję. Na szczęście znaleźli się tacy, którzy postanowili to zmienić.

Po latach badań naukowcy, z ukrytego w tajnej bazie laboratorium, opracowali antidotum przywracające nieumarłych do świata żywych! Kiedy doszło do przełomu w badaniach, naukowcy ulegli niestety ogromnej hordzie Zombi - pozostała tylko Skażona Baza.
Przed ewakuacją naukowcy zdołali jednak wytworzyć kilka testowych fiolek z antidotum, dlatego ochotnicy zebrali się na obrzeżach zrujnowanego miasta i podjęli rozpaczliwą próbę wyrwania laboratorium z objęć nieumarłych.

Niektórym Zombi udało się wydostać i przemieścić na "Wyspę Żywych" - to tam stoczyła się kolejna walka o przetrwanie gatunku ludzkiego. Jaki był wynik starcia nie trudno się domyślić.

Ci co pozostali bardzo chcieli upodobnić się do ludzi, ale kolejne starcie podczas Krwawych Walentynek nie pozostawiło złudzeń, Zombi pozostanie Zombi, choć i jemu należy się trochę odpoczynku w pięknej nadmorskiej scenerii

Która ze stron będzie zwycięska podczas Run or Death SUMMER? Podejmiesz wyzwanie i będziesz bronił ginącej ludzkości, czy od razu staniesz po stronie ZOMBI?

Strefa The Walking Dead

W trakcie tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia sportowego będzie można odwiedzić strefę The Walking Dead, która będzie dostępna dla uczestników biegu, ale także dla kibiców i wszystkich odwiedzających w tym dniu teren parku. Każdy kto zechce poczuć się jak Negan, będzie mógł sprawdzić we własnych dłoniach jak działa Lucille, a ten kto uwielbia Ricka będzie miał szansę, przymierzyć jego kapelusz i rewolwer. Dodatkowo fani Daryla będą mogli postrzelać z kuszy do zombiaków... tekturowych oczywiście. Te i wiele innych atrakcji będzie czekało na fanów The Walking Dead w strefie FOX w najbliższą sobotę 18 sierpnia w Parku Reagana w Gdańsku.

Oficjalna premiera 9. serii odbędzie się w poniedziałek 8 października o 22:00, a najnowszy zwiastun nadchodzącego sezonu można obejrzeć poniżej.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  69 zł
Opłaty za pakiet uczestnika biegu - 89 zł
Opłaty za pakiet Zombie - 31 zł - WYPRZEDANE
www.runordeath.pl

Opinie (7)

 • Ciekawe... (1)

  • 9 1

  • Tak...

   • 4 0

 • W historyjce brakuje wpływu milionów litrów g*wna z Motławy : )

  Idealny storytelling.

  • 18 5

 • Impreza fajna

  Można się świetnie bawić i w tym roku widzę nawet dobrze dobrana woda NATA.
  można pić i umrzeć :(
  nierozumiem odwagi organizatorów

  • 2 1

 • zaplanowana degeneracja społeczeństwa polskiego postępuje - będa za to europejskie premie . (1)

  Nie można już wymyślić jakiejś eleganckiej, inteligentnej, na poziomie, kulturalnej, zabawnej imprezy, biegu, tylko bieg żywych trupów - wy, degeneraci !!! ~Krzysztof Kornatowicz

  • 2 3

  • Wiem, bieg świętych:

   ludzie przebrani za świętych, próbują złapać grzeszników.

   Och, orgazm...

   A tak serio: weź coś na przeczyszczenie. Może będzie ci lepiej a przynajmniej czymś się zajmiesz.

   • 1 0

 • Hejka fajna zabawa pogoda dopisała toważystwo też było spoko trasa ciekawa pozdrawiam wszystkich żywych i zombiaków ps. Podżućcie linka do wyników biegu

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl