• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - Orunia Górna

10 kwietnia o 20:00 organizatorzy ruszają z zapisami na 10 edycję Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska 2022. Przez ostatnie lata impreza gościła w sumie 14 dzielnic, takich jak: Zaspa Młyniec i Rozstaje, Przymorze Wielkie, Brzeźno, Strzyża, Siedlce, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Ujeścicko-Łostowice, Żabianka-Jelitkowo-Wejhera- Tysiąclecia, Kokoszki( osiedla Kiełpino Górne), Orunia Dolna - św. Wojciech - Lipce oraz Orunia Górna Gdańsk Południe.

"Podczas 9 edycji naszego cyklu wystąpiło prawie 20 tysięcy dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób. Niektóre dzieci, które wystartowały w naszym cyklu blisko dziesięć lat temu- dzisiaj reprezentują Gdańsk na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. Dla nas jako organizatorów to największa nagroda za trud włożony w organizację wydarzenia. Należy podkreślić, ze biegaliśmy w różnych ciekawych zakątkach Gdańska, poznawaliśmy i odkrywaliśmy dzielnice na nowo jak również wskazywaliśmy, że warto w nie zainwestować jako miejsca rekreacji dla mieszkańców" - mówi Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

W tym roku organizator Klub Lekkoatletycznych Lechia Gdańsk wraz z radami dzielnic Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Strzyża oraz Orunia Górna - Gdańsk Południe szykują trzy etapy w trzech dzielnicach Gdańska. 4 czerwca rozpocznie się cały cykl, który ruszy mocnym akcentem podczas Święta Zaspy. Impreza na Zaspie odbędzie się po raz kolejny w Parku im. Jana Pawła II. Z kolei na koniec miesiąca organizatorzy zapraszają na druga stronę ulicy Grunwaldzkiej- na dzielnice Strzyża, gdzie ostatni raz Grand Prix gościło w 2019 roku. Ostatni etap odbędzie się na początku września i towarzyszyć będzie Świętu Orunii Górnej, a dokładniej dzielnicy Orunia Górna Gdańsk Południe. Tam organizatorzy zaplanowali podsumowanie całego cyklu.

Ilość biegów oraz kategorie pozostają bez zmian. W biegach mogę wziąć udział wszyscy chętni zawodnicy, nie tylko mieszkańcy Gdańska. Dodatkowo organizator zapowiedział dekorowanie najlepszej trójki OPEN w biegu na 5 km. Dekoracje w kategoriach wiekowych i z podziałem na kobiety i mężczyzn pozostają bez zmian.

Kategorie oraz orientacyjne dystanse:
Bieg Brzdąca - kategoria rocznik 2022-2018 =150 - 200 m
Bieg Malucha - kategoria rocznik 2017 -2016 (K - M) =150 - 200 m
Bieg Dzieci Młodszych - kategoria rocznik 2015-2013 (K - M) = około 600 m
Biegu Dzieci Starszych - kategoria rocznik 2012 -2010 (K - M) = około 600 m
Biegu Młodzieżowy- kategoria rocznik 2009 - 2006 (K - M) = około 1000m
Bieg Główny - 5km
- Klasyfikacja OPEN (K - M)
- kategoria do lat 30 roczniki 2005-1992 (K - M)
- kategoria 31-40 roczniki 1991-1982 (K - M)
- kategoria 41-50 roczniki 1981 - 1972 (K - M)
- kategoria 50+ ( roczniki powyżej 1971 K i M)

"W tym roku powracamy do Klasyfikacji Generalnej całego cyklu. Podczas trzech etapów zawodnicy i zawodniczki będą zbierali punkty do klasyfikacji. Najlepsza trójka każdej kategorii wiekowej zostanie
udekorowana podczas ostatniego etapu.
"- mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

"Pozostawiamy biegi dziecięce i młodzieżowe bezpłatne. Chcemy dalej wspierać rozwój sportu wśród najmłodszych i zachęcać jak największą ilość rodzin do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach. Warto zaznaczyć, że każda złotówka przekazana przez uczestników Biegu Głównego wspiera właśnie ten cel." - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

Pamiątkowe medale dla każdego uczestnika to już tradycja. O tym jak wyglądać będzie medal organizatorzy mają niebawem uchylić rąbka tajemnicy. Ale na pewno warto będzie go mieć w domu. Pamiątkę w postaci drewnianego medalu otrzyma każdy uczestnik biegu. Oprócz rywalizacji, podczas każdego etapu odbywa się święto danej dzielnicy. W tym roku wszystkim trzem etapom, czyli Zaspie, Orunii Górnej Gdańsk Południe oraz Strzyży towarzyszyć będą liczne atrakcje. Na scenie wystąpią młode talenty z gdańskich szkół, dostępnych będzie sporo stoisk sponsorskich a na najmłodszych przygotowane będą stacje sportowe .

"Oprócz sportowej rywalizacji, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to możliwość bezpłatnych porad specjalistów z zakresu dietetyki, treningu i rehabilitacji jak również mnóstwo atrakcji na stoiskach sponsorskich oraz możliwość wsparcia i spełnienia marzenia kolejnego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie" - mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska.

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska.

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,
Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu,
Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak
Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje, Rada Dzielnicy Orunia Górna Gdańsk Południe, Rada Dzielnicy Strzyża

Sponsorzy i partnerzy: Helios, Dakkar, Sonpap, Polar, PreZero, Footcomfort, Acel, Security Servis, Radkom, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, GIWK, Gdańskie Wody, Fundacja Morze Aktynowości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Łączność zapewnia Radkom.
Parter: Fundacja Morze Aktywności, Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie
Wsparcie w realizacji imprezy Wolontariat Gdańsk
Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl oraz trójmiasto.pl


Etapy Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022
1. GP Zaspa Młyniec - Święto Zaspy - ( Park im. Jana Pawła II ) - 4.06.2022 r. (sobota)
2. GP Strzyża - miejsce w trakcie ustalania - 26.06.2022 (niedziela)
3. GP Orunia Górna - Gdańsk Południe - (Zbiornik Augustowska - ulica Białowieska- Raduńska) - 10.09.2022 (sobota)

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 - 100 zł
 • Przedsprzedaż
  20 - 70 zł
Opłata wpisowa (dotyczy tylko biegu głównego 5km) wynosi za jeden etap 25 zł- warto zapisać się wcześniej, ponieważ do 19.04.2022 wpisowe wyniesie 20 zł. W pakiecie podstawowym każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek/banan/baton oraz pakiet sponsorski. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet otrzymują bezpłatnie(wymagana wcześniejsza rejestracja internetowa). Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wynosi 50 zł.

Dodatkowo dajemy możliwość zakupu rozszerzonych pakietów startowych wzbogaconych o komin wielofunkcyjny, specjalnie przygotowaną na 10 edycję cyklu koszulkę wielofunkcyjną oraz pakiet FULL z koszulką i kominem.
Poniżej wszystkie rodzaje pakietów startowych.

Pakiet BASIC - opłata wpisowa 25 zł za etap (w dniu etapu 50 zł) Do 19.04.2022 opłata 20 zł !
Pakiet EXTRA z kominem wielofunkcyjnym - opłata wpisowa 35 zł za etap (w dniu etapu 65 zł)
Pakiet LARGE z koszulką - opłata wpisowa 60 zł za etap (w dniu etapu 90 zł)
Pakiet FULL z koszulką i kominem wielofunkcyjnym - opłata wpisowa 70 zł za etap (w dniu etapu 100 zł)
wrz 1

czwartek, godz. 18:00

Gdynia Działki Leśne
bilety 10,00 - 30,00 zł
kwi'23 15-16

sobota - niedziela

Trójmiasto
bilety 164 - 349 zł
ulgowy 59 - 79 zł
przedsprzedaż 164 - 339 zł

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl