stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej 2013 (3 opinie)

W sobotę, start do najstarszych i największych regat na polskim wybrzeżu - 62-giej Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. W regatach, organizowanych przez Yacht Klub 'Stal' Gdynia cyklicznie od 1952 roku, może wziąć udział każdy rodzaj urządzenia pływającego. Startuje więc "wszystko co pływa i jest napędzane wiatrem".

Na trasie z Gdyni, przez Sopot, do Gdańska i z powrotem, w tym roku zobaczymy kajty, deski, katamarany plażowe i sportowe, skiffy, jachty kilowe turystyczne i sportowe, mieczówki, a także jachty na hydroskrzydłach. Wszystkie jednostki startujące tradycyjnie w pierwsza sobotę października o godz. 11:00 ze startu wspólnego, będą rywalizować o tytuł "Najszybszego na Zatoce" i nagrodę przechodnią, na której zapisanych jest złotą nitką kilkadziesiąt nazwisk poprzednich zwycięzców. Błękitna Wstęga to przedmiot pożądania dla dużej grupy żeglarzy...

Regaty, dzięki ustawieniu startu przy gdyńskiej plaży, a trasy wzdłuż brzegu, podziwiać będzie można z gdyńskiej plaży i Bulwaru Nadmorskiego, Molo w Sopocie - przy którego główkach usytuowana będzie boja zwrotna, a także plaży w Jelitkowie i Brzeźnie. Flota jachtów po minięciu boi zwrotnej u wejścia do gdańskiego portu pożegluje, przez Sopot z powrotem do Gdyni.

Informacje o wyścigu a także formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie regat - bwzg.ykstal.org.pl. Przypominamy, że zgłoszenia przez stronę regat trwają do poniedziałku 30 września.

Ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup, jak również wręczenia "Błękitnej Wstęgi" odbywać się będzie w specjalnie przygotowanym do tego celu hangarze Yacht Klubu 'Stal' Gdynia ok. godziny 17:00. Po ceremonii - impreza integracyjna, czyli tradycyjne Sailors Party z muzyką na żywo i poczęstunkiem przygotowanym przez partnera imprezy - Hotel Nadmorski.

W tym roku organizatorzy, odpowiadając na zapotrzebowanie, postanowili rozszerzyć formułę imprezy, będącej nie tylko regatami żeglarskimi, ale spełniającej również funkcje integracyjne i będącej wydarzeniem społeczno-kulturalnym.

"Błękitna v. 2.0" - to drugi dzień imprezy.
W niedzielę (6 września) zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia hangaru Yacht Klubu 'Stal' Gdynia, w którym odbędzie się spotkanie z kpt. Krystianem Szypką - uczestnikiem tegorocznego wyścigu samotników przez północny Atlantyk - OSTAR (projekt OSTAR for Dydek), który opowie jak wyglądały te mordercze regaty, pokaże zdjęcia i filmy oraz odpowie na pytania publiczności.

W drugiej części zaprosimy wszystkich na projekcję genialnego filmu dokumentalnego
- "Tabarly",o Ericu Tabarly - postaci kultowej dla współczesnych żeglarzy. Człowieku - wizjonerze , który jako pierwszy przełamał hegemonię Anglosasów na oceanach, od którego zaczęła się era nowoczesnego żeglarstwa oceanicznego, jak również boom żeglarski we Francji. Film doskonały zarówno w warstwie wizualnej jak i dźwiękowej.
Wstęp wolny, początek godzina 14:00.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Yacht Klub 'Stal' Gdynia, Miasto Gdynia, Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski.
Patronat Honorowy: Kpt. ż w. dr inż. Andrzej Królikowski - dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni i Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej

Sponsor Generalny: IMS GRIFFIN
Sponsorzy: Sail Service, Code Zero, Delphia Yachts, NavSim, Eljacht, Rooto System
Partnerzy: Hotel Nadmorski, Nautica Nord - Pantaenius", Dobre Jachty, Goly Yacht Sevice, Lady Fitness Gdynia, Profi Spot, Profi Event, Gdyńskie WPPR, 4 Winds , Audiowave, IO PAN, Auto -Mobil.
Patronat Medialny: Radio Gdańsk, Magazyn Żagle, trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
Wpisowe:
• Wpisowe wynosi 40 zł za każdego uczestnika – przy zgłoszeniach przez Internet do dnia 30.09. 2013 r.
• Wpisowe wynosi 80 zł za każdego uczestnika – przy zgłoszeniach osobistych w dniach 01 – 04. 10. 2013 r

Opinie (3)

 • dot. podziału na grupy (2)

  Uważam za błąd rezygnację z klasy jachtów wielomasztowych. Są to jachty z natury rzeczy starsze, często oldtaimery. Nie mają one żadnych szans z nowoczesnymi konstrukcjami. Może to zniechęcić właścicieli takich jachtów do udziału w regatach, co spowoduje umniejszenie atrakcyjności imprezy. zarówno dla zainteresowanych jak i widowni. A przecież są to często piękne jachty, dodające kolorytu .... .

  • 17 9

  • Proszę zajrzeć do Instrukcji Żeglugi.

   A tam czytamy:
   "Organizator może zdecydować się na stworzenie
   dodatkowych grup klasyfikacji. Ich ostateczna lista podana zostanie po zakończeniu
   zgłoszeń."
   Tak wiec zapraszamy i Portowiec Gdański bedzie bardzo mile widziany!

   Z pozdrowieniami od organizatorów.

   • 8 1

  • podzial na grupy

   Regaty mają formułę open - wszyscy starują na tych samych zasadach. Idąc tropem myślenia przedmówcy należało by stworzyć kilkanaście klas a bo wielokadłubowe są szybsze niż jednokadłubowe, dłuższe szybsze niż krótsze itd. Wiadomo że w formule open 90% jachtów płynie dal samej przyjemności uczestnictwa bo i tak nie ma szans na wygrana z jachtami regatowymi i nie rezygnują z regat tylko dla tego że nie mają szans wygrać. Cieszmy się więc tym świętem żeglarstwa.

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl