stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

CYKLO Pelplin - wyścig szosowy (1 opinia)

Po zeszłorocznej przerwie wracamy do Pelplina! Czekać na Was będzie jedna z Waszych ulubionych tras określanych jako szybka i stosunkowo łatwa technicznie z dobrym lub bardzo dobrym asfaltem. Start / meta w samym Centrum miasta Pelplin.

Relacja z imprezy

Pelplin już po raz 3 będzie nas gościł w ramach wyścigu kolarskiego dla amatorów. Za wyjątkiem zeszłego roku gościliśmy już w Pelplinie w 2018 i 2019 roku, gdzie na płaskiej i łatwej technicznie trasie konkurowało kilkuset uczestników. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę, spotykamy się już tradycyjnie w samym sercu Miasta - przy Katedrze, gdzie zlokalizowaliśmy start oraz metę wyścigu. Na uczestników czekają 2 dystanse - 42km (1 pętla) oraz 84km (dwie pętle). Wysokie średnie prędkości, bardzo dobry asfalt oraz możliwy mocny boczny wiatr - na takie "atrakcje" podczas ścigania można liczyć już w najbliższą niedzielę na tej łatwej technicznie trasie.

W poprzednich latach rywalizacja układała się już na początku trasy, na niepozornym, odkrytym podjeździe za miejscowością Jabłowo. Z reguły też ze względu na płaski charakter trasy grupy współpracujące potrafiły wypracować przewagę na mecie na pojedynczymi uczestnikami, jednak w naszej rywalizacji chodzi przede wszystkim o dojechanie do mety, ukończenie imprezy i spróbowania swoich sił w amatorskim ściganiu na rowerze szosowym.

Warto przyjechać całą rodziną, ponieważ we współpracy z Pelplińskim Centrum Sportu przygotowaliśmy również dla najmłodszych Rowerową Grę Miejską, polegającą na znalezieniu 3 charakterystycznych punktów Miasta Pelplin.

Na wszystkich uczestników przygotowano:
- pakiet startowy
- medal dla każdego
- posiłek regeneracyjny na mecie
- zabezpieczoną i wyłączoną z ruchu trasę wyścigu

Zapisy i odbiór pakietów możliwe także w sobotę przed wyścigiem:

Sobota:
Sklep Rowerowe Przymorze, ul. Obrońców Wybrzeża 3D, Gdańsk 10:30 - 12:30

Niedziela:
Biuro Zawodów bezpośrednio przed zawodami - przystań kajakowa Pelplin, Plac Tumski

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • > Obecne Takie Zorganizowanie Absolutnie Było Na Dziko ,

    > W Związku Z Powyższym żeby brać Pod Uwagę że może Zdażyć Wypadek , to Dlaczego Nie Było Zamknięte -Ulicę t/z Starogardzką - Przy Katedrze Bo Były Wypadek A Stałem Samochodem na Ulicy -Obok Katedry Co Uderzył - w Mój Samochód co Lusterko =uszkodzone < Koniecznie do wymiany , Wezwano Policje - Drogówkę -Tczewa ,Co Sporządzono = Protokół . Pytanie Kto Pokryje Moje Straty i. t. p.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl