• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cyklo Krokowa MTB

W niedzielę, 17 września w Krokowej odbędzie się ostatnia impreza z serii Cyklo MTB. Do wyboru są 3 dystanse: Mega - 45 km, Mini - 22,5 km oraz Fit na odrębnej pętli przygotowany dla początkujących.

Relacja z imprezy

Start maratonu odbędzie się w pobliżu parkingu Szkoły Podstawowej w miejscowości Żarnowiec. W trasie wyścigu można wyróżnić zasadniczo dwie charakterystyczne części. Zgodnie z kierunkiem trasy, od startu licząc, pierwsza z nich jest płaska, szutrowa, szybka i względnie bezpieczna. Warto załapać się na niej w grupki i małe peletony aby skutecznie chronić się przed wiatrem na otwartym terenie. Od startu kierujemy się na wioskę Jeldzino, następnie nawrót i przemieszczamy się do drugiego odcinka trasy, w kierunku Jeziora Żarnowieckiego.

Po wjechaniu w las rozpocznie się zjazd inaugurujący górską i bardziej techniczną część trasy. Przewagę zyskają zawodnicy umiejący szybko zjeżdżać i się wspinać. Na przemian tutaj te dwie czynność będą powtarzać się kilka razy. Specyfika tych przewyższeń jest mniej techniczna a bardziej wytrzymałościowa.

Nie mamy tu do czynienia z takim nachyleniem jak w typowym XC ale za to długości pochyłych odcinków są większe. Poza tym szerokość drogi będzie pozwalała na wyprzedzanie, co na pewno przysporzy ataków na podjazdach czy ogromnych szybkości na zjazdach. Po kilku kilometrach tej sekcji wypadamy na prostą, z której można jechać na metę lub skręcić w prawo na kolejne rundy.

Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Krokowa MTB
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

informacje wkrótce

Opinie 1 zablokowana

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl