• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczki adresowane są do tych wszystkich, którzy w środku tygodnia mają ochotę aktywnie podsumować dzień, w czwartki w godzinach popołudniowo-wieczornych, po pracy. W czwartek, 20 stycznia udamy się na wędrówkę przez Dolinę Kaczego Potoku. 10 km pętla wieść będzie przez liczne wzgórza i doliny, gdzie będziemy mieli okazję zapoznać się z różnymi ciekawostkami przyrodniczymi. Wędrówka prowadzona jest przez doświadczonych przewodników.

maj 26

czwartek, godz. 17:30 - 20:30

Gdańsk Oliwa, Parking leśny ul. Bytowska 4
bilety 25 zł
przedsprzedaż 15 zł
>>> Zapisz się na wędrówkę <<<

- Pracownicy Olivii Business Centre proszeni są o podanie swojego maila służbowego
- pozostali uczestnicy w miejscu organizacji podają: "sympatyk GR3miasto"

Zobacz nasze wideo relacje z poprzednich wycieczek:

>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki pieszej do Kalwarii Wejherowskiej
>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki rowerowej po Szwajcarii Kaszubskiej
>>> Wideo relacja z rodzinnej wędrówki do neolitycznej kopalni bursztynu
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki pieszej po pracy
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki rowerowej po pracy


Czwartkowe wieczorne wędrówki po lasach i spacery po z przewodnikiem po Gdańsku

Od stycznia po kwiecień, w czwartki, realizować będziemy krótkie wieczorne wędrówki, których celem jest integracja i aktywny wypoczynek po pracy. Z uwagi na późną porę, trasy zataczać będą pętlę o dystansie nie dłuższym niż 10-12 km. Jeśli czwartek wypadnie w święto, wędrówkę zrealizujemy za dnia na nieco dłuższej trasie do 20-22 km. Wszystkie czwartkowe wędrówki realizować będziemy na obszarach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Ponadto, raz w miesiącu, jeden z czwartków poświęcony będzie na wieczorny spacer z przewodnikiem po Gdańsku. Za każdym razem wybierzemy inny obszar, tak abyście mogli poznać to piękne miasto z różnych perspektyw. W styczniu przejdziemy się szlakiem Stoczni Cesarskiej. W kolejnych miesiącach zobaczymy Dolne Miasto, Biskupią Górkę, a także oddalone od ścisłego centrum dzielnice jakie jak Wrzeszcz, Oliwę. A gdy dzień będzie już dłuższy przejdziemy się wśród gdańskich murali.

Na wszystkie wieczorne wędrówki i spacery obowiązują zapisy internetowe poprzez elektroniczny formularz na stronie Olivii Business Centre.

Czwartkowe wędrówki w styczniu: wśród potoków, kanałów i rzek

- 06.01. - wędrówka wzdłuż potoku Zagórskiej Strugi / 22 km
- 13.01. - wędrówka między potokami Doliny Radości / 12 km
- 20.01. - wędrówka wzdłuż Doliny Kaczego Potoku / 10 km
- 27.01. - Gdańsk z przewodnikiem: Szlak Stoczni Cesarskiej

10 km trasa wieść będzie przez liczne wzgórza i wzniesienia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dystans odpowiedni jest zarówno do osób młodszych, jak i starszych. Nasze wędrówki łączą pokolenia !
10 km trasa wieść będzie przez liczne wzgórza i wzniesienia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dystans odpowiedni jest zarówno do osób młodszych, jak i starszych. Nasze wędrówki łączą pokolenia ! fot. GR3miasto


1. Idea wycieczek z Olivią Business Centre i Grupą Rekreacyjną 3miasto:

Podczas naszych wycieczek turystycznych, które realizujemy w środku tygodnia po pracy poznajemy zakamarki lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Miasta Gdańska. Pokonujemy liczne wzniesienia, doliny, polany, miejsca powiązane z historią. Podglądamy przepiękną przyrodę, zarówno tą ożywioną w postaci różnych gatunków drzew, jak i nieożywioną przejawiającą się tajemniczymi głazami. Poznajemy legendy i historie powiązane z ciekawymi miejscami, architekturą Trójmiasta. A wszystko po to by lepiej się poznać i zintegrować amatorów aktywnego wypoczynku.

2. Do kogo skierowana jest trasa, jak przygotować się na wycieczkę ?

Czwartkowa wędrówka adresowana jest do osób dorosłych, amatorów turystyki pieszej gustujących w wędrówkach turystycznych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Młodzież, dzieci, mogą wziąć udział w wędrówce o ile są w stanie dostosować się tempem i tylko pod opieką rodziców lub pełnoprawnych opiekunów. Można też zabrać ze sobą zwierzaka, o ile potrafi zachować się w grupie, nie gryzie uczestników i nie ujada co chwilę w końcu my tu chcemy odpocząć i posłuchać przyrody.

3. Jak się ubrać, co zabrać ?

Dla własnego komfortu warto ubrać się na sportowo, tak aby odzież nie krępowała ruchów. Zważywszy na dość urozmaicony teren sugerujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie, a gdy jest wilgotno najlepiej za kostkę. Dla lepszej koordynacji i równowagi na pokonywanych wzniesieniach przydadzą się kije nordic-walking lub trekkingowe. Gdy trasę pokonujemy po zmroku, koniecznie należy posiadać dobrą latarkę, najlepiej czołówkę. Na wędrówkę należy zabrać także prowiant, a w szczególności coś do picia, co by po drodze nie zaschło w gardle.

>>> Zobacz trasę naszej wędrówki na mapie cyfrowej

4. Dystans do pokonania: max. 10 km / poziom trudności: średni

5. Tempo: turystyczne, ale bez zamulania

6. Świadczenia:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający grupę)
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów
- Pamiątkowe zdjęcia do 2 dni po wydarzeniu

7. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:

Gdynia Stadion Miejski, parking na rogu ulic Olimpijskiej i Stryjskiej
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i kieruj się wg wskazówek mapy Google)
- Zbiórka o godz. 17:30
- Czas trwania wycieczki: max. 3 godziny

Kto wie, może to właśnie na naszych wycieczkach i wyprawach poznasz bratnią duszę, aby w przyszłości kontynuować swój własny szlak? Tak czy siak dajemy takie możliwości... na koncie mamy już kilka małżeństw i paczek znajomych ;)
Kto wie, może to właśnie na naszych wycieczkach i wyprawach poznasz bratnią duszę, aby w przyszłości kontynuować swój własny szlak? Tak czy siak dajemy takie możliwości... na koncie mamy już kilka małżeństw i paczek znajomych ;) fot. GR3miasto


8. Zgłoszenia i warunki udziału:

Zarejestruj się poprzez formularz na stronie Olivii Business Centre
- Pracownicy Olivii Business Centre:
Proszeni są o rejestrację przy użyciu własnego e-maila służbowego
Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 20 stycznia do godz. 13:00
Można także dopisać się bezpośrednio na zbiórce

Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Prowadzący wędrówkę:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Olivia Business Centre

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl