• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Chodu - Puchar Poczty Polskiej Chód z Listonoszem

Uprzejmie informujemy, że KL "LECHIA" Gdańsk we współpracy z Pocztą Polską SA, Miastem Gdańsk oraz Marszałkiem Województwa Pomorskiego będzie Organizatorem ważnego wydarzenia dla naszej społeczności 51. Międzynarodowy Festiwal Chodu - Puchar Poczty Polskiej, który odbędzie się 27 sierpnia 2016r. w Gdańsku przy ul. Podwale Staromiejskie.


Projekt został objęty Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Fundatorami Pucharów będą Prezes Poczty Polskiej, Prezydent Gdańska i Marszałek Województwa.

KL "LECHIA" Gdańsk w 2013 roku we współpracy z Pocztą Polską i Marszałkiem Województwa Pomorskiego reaktywował po rocznej przerwie tak uznany międzynarodowy projekt sportowy nawiązujący do historycznej i sportowej tradycji pracowników Poczty Polskiej w Gdańsku. Zgodnie z założeniem chcemy podnieść jego rangę poprzez rozwój celów sportowych i imprez towarzyszących. W perspektywie dwóch lat powinna być największą imprezą promującą chód w Polsce, co pozwoli wprowadzić ją do Międzynarodowego Kalendarza IAAF i EAA. Wymaga to zwiększenia zaangażowania i pozyskania kolejnych Partnerów. Z tego względu Projekt powinien być na stałe wpisany w strategię promocji wizerunku i marki Poczty oraz Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

W 2016r. poprzez modyfikacje trasy w strefie ul. Podwale Staromiejskie zwiększymy zasięg społeczny i stworzymy atrakcyjniejsze warunki do promocji Festiwalu. We współpracy z Muzeum II Wojny i Muzeum Poczty Polskiej zrealizujemy Festyn Edukacyjny dla mieszkańców i uczestników. Na firmowych stoiskach będzie można poznać filmy historyczne, itp.

W Festiwalu planowany jest udział 800 uczestników. Mając na względzie misję promocji sportu powszechnego rozbudujemy Prolog "Chód z Listonoszem" /1000m dla 600 uczestników- rodzice i dzieci, młodzież, starsi /. W tym chodzie zwycięzcami będą wszyscy, którzy staną na starcie i osiągną metę. Głównym wydarzeniem sportowym będzie Chód Kobiet i Mężczyzn /10 km/ o Puchar Prezesa Poczty Polskiej z udziałem czołówki polskiej i chodziarzy z krajów UE. Chód Juniorów i Juniorek 20 km oraz Chód Młodzieżowców 20 km będą miały status Mistrzostw Polski PZLA. Na klasycznym dystansie 5km zostanie rozegrany Chód Juniorek Młodszych, Mistrzostwa Regionu Młodzików i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów. Na dystansie 3 km Mistrzostwa Regionu Młodziczek.

Program:

12:50 Biegi Dzieci/2/ w ramach Biegowego GP Dzielnic Gdańska - opcja
13:00 Festyn Edukacyjny/Muzeum II Wojny i Muzeum Poczty Polskiej/
13:30 Prezentacja Festiwalu, złożenie wiązanki pod Pomnikiem Obrońców Poczty
13:45 Oficjalne otwarcie Festiwalu
14:00 Chód 3 km Pomorskie Mistrzostwa Młodziczek
14:35 Prolog "Chód z Listonoszem" 1000 m dla 400-600 uczestników
15:00 Chód 20 km Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe MP
15:03 Chód 20 km Mistrzostwa Polski Juniorek i Młodzieżowe MP
15:30 Chód 5 km: Pomorskie Mistrzostwa Młodzików, Chód Juniorek Młodszych
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów
16:40 Chód 10km: Kobiety i Mężczyźni Open - Puchar Poczty Polskiej
Chód Juniorów Młodszych,
17:20 Zakończenie konkurencji sportowych
17:25 Prezentacja Partnerów; dekoracje i nagradzanie uczestników
17:45 Losowanie nagród dla uczestników Prologu "Chód z Listonoszem"
18:15 Podsumowanie Festiwalu


ZGŁOSZENIA
- Elektronicznie przez system zgłoszeń domtel-sport.pl/zgłoszenia
- Na e-mail: s.lange@onet.pl - opcja dla Zawodników Niezrzeszonych najpóźniej do 22 sierpnia 2016r./poniedziałek/, godz. 20:00
Proszę o podanie telefonu kontaktowego.
- Uczestnicy Prologu "Chód z Listonoszem"/rodzice i dzieci, osoby starsze, młodzież/ elektronicznie przez arkusz rejestracyjny na stronie www.biegdominika.com/Puchar Poczty lub domtel-sport.pl/zgłoszenia do imprez masowych do 26 sierpnia 2016r.
Strefa edukacyjna Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku:

Kino plenerowe - pokazy filmów historycznych wraz z komentarzem historyków:
godz. 13.30 - seans filmu "Westerplatte" (1967)
godz. 15.30 - seans filmu "Wolne Miasto" (1958)
Mobilna wystawa Lądowa Obrona Wybrzeża 1939.
Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Koszty organizacji zawodów pokrywa Organizator. Koszty osobowe uczestnictwa pokrywają zawodnikom Kluby. Opłata Regulaminowa PZLA 15 zł /Juniorzy i Młodzicy 10 zł /; Prolog - bez opłat wpisowych

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl