stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Garmin MTB Series; Gdańsk 2015 (5 opinii)

Na pętli o długości 24,2 km i łącznych przewyższeniach ponad 500 metrów, już w niedzielę 27 września zmierzą się zawodnicy i zawodniczki startujący w inauguracyjnej imprezie cyklu Garmin MTB Series 2015, która odbędzie się w Gdańsku. Zawodnicy startujący na dystansie "Mini" pokonają ją jeden raz, natomiast na starcie "Midi" kolarze przejadą pętlę dwukrotnie.

Relacja z imprezy

Cała trasa znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a dokładniej w Lasach Oliwskich. Nawierzchnia trasy to połączenie leśnych ścieżek i dróg pożarowych, z niewielką ilością asfaltu na początku i na końcu każdej pętli. Start, meta i jednocześnie centrum całej imprezy zlokalizowane będzie na boisku piłkarskim KS Olivia w pobliżu ZOO.

"Spora część pętli pokrywa się z tą z ubiegłego roku, jednak została ona wydłużona o 10 km, tylko po to, aby zawodnicy na trasie mieli większy komfort do ścigania się. Nie zapominamy również o głównej zasadzie jaką kierujemy się przy wyborze tras, czyli minimum asfaltu, maximum frajdy!" - powiedział organizator cyklu Filip Szołowski z Labosport Polska.
W związku z małą liczbą zgłoszonych zawodników na dystans MAXI, na stronie organizatora możemy przeczytać, że dystans ten został wycofany z cyklu Garmin MTB Series 2015. W związku z tym zawodnicy zapisani na dystans MAXI zostaną przeniesieni na dystans MIDI lub zostanie dokonany im zwrot wniesionej opłaty startowej.

"Zdecydowaliśmy się na wycofanie dystansu MAXI, z powodu zbyt małej ilości chętnych zgłoszonych na dystans 75 km w dosyć ciężkich warunkach terenowych. Dzięki temu z pewnością nawiąże nam się niezwykle ciekawa rywalizacja na dystansie MIDI, na którym swój udział zapowiedzieli czołowi polscy kolarze." - powiedział Szołowski.

Tegoroczna edycja będzie skupiona bliżej Trójmiasta i będzie obejmowała poniższe lokalizacje:
ETAP I 27.09.2015 - Garmin MTB Series Gdańsk
ETAP II 04.10.2015 - Garmin MTB Series Rumia
ETAP III 11.10.2015 - Garmin MTB Series Reda

Na liście startowej Garmin MTB Series Gdańsk są już 321 nazwiska. To dokładnie tyle samo osób, ile zapisało się w roku ubiegłym na imprezę inaugurującą cykl GMS, a do zawodów zostało jeszcze 2 tygodnie! Zapisy na etap w Rumii i Redzie idą równie dobrze i już teraz można powiedzieć, że będą one znacznie większe pod względem frekwencji, niż ubiegłoroczne etapy.

"Taka frekwencja naprawdę nas cieszy, bo widać, że zawodnicy docenili nasz wysiłek włożony w stworzenie cyklu na północy kraju." - dodaje organizator.

Zapisy na cykl Garmin MTB Series nadal trwają, a najniższa opłata startowa na Gdańsk jest aktualna tylko do 18 września. Termin niższego wpisowego na zawody w Rumii potrwa do 25 września, a w Redzie do 2 października. Po tych terminach zapisać będzie się można jedynie w dniu imprezy w biurze zawodów. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl. Zapraszamy również na nasz facebookowy profil imprezy na www.facebook.com/mtbseries .

Garmin MTB Series to cykl imprez MTB w formule maratonu MTB na północy kraju. Inauguracja cyklu odbędzie się w Gdańsku, drugi etap w Rumii, a finał cyklu w Redzie. Na każdych zawodach z cyklu Garmin MTB Series zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: "MINI" (ok. 25 km), "MIDI" (ok. 50 km). Organizatorem Garmin MTB Series Gdańsk jest firma LaboSport Polska s.c.

Zapoznaj się z trasą i jej profilem

Aktualnie trwają zapisy do Garmin MTB Series na wszystkie edycje cyklu.
Rejestracji na zawody można dokonać za pośrednictwem formularza elektronicznego.

Zapoznaj się ze szczegółowym REGULAMINEM IMPREZY

Reportaż z cyklu Garmin MTB Series 2014Organizatorzy:

Firma LaboSport Polska s.c.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
Profil Facebook

Przeczytaj także

Informacja o biletach

W zawodach Garmin MTB Series Gdańsk na wszystkich dystansach obowiązują opłaty:

60,00 PLN płatne do 18.09.2015
80,00 PLN płatne po 18.09.2015 i w dniu imprezy, płatne w bazie imprezy

Zawodnicy, którzy wystartują w więcej niż jednej imprezie z cyklu Garmin MTB Series otrzymają rabaty:
- rabat obowiązujący przy zapisach na 2 imprezy: 5 zł na każde zawody (razem 10 zł taniej),
- rabat obowiązujący przy zapisach na 3 imprezy: 10 zł na każde zawody (razem 30 zł taniej),

Opłaty prosimy przesyłać na poniższe konto bankowe:

LABOSPORT Polska s.c.
ul. Szmaragdowa 12
82-300 Elbląg – Gronowo Górne
PKO BP 34 1020 1752 0000 0802 0160 6151
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
W tytule przelewu powinno znaleźć się ”nazwisko i imię, opłata startowa GMS Gdańsk, dystans″.

Opinie (5)

 • Zróbcie z tego atrakcję dla dzieci i rodzin... (1)

  Brałem udział w zeszłym roku i sądziłem że za takie wpisowe i lokalizację w środku miasta, będzie to wydarzenie promujące sport, z dużą ilością atrakcji dla dzieci i dla rodzin, ale niestety było słabo pod tym względem. Gadżety (porównując do innych rajdów) też raczej słabe. Trasa natomiast bardzo fajna.

  • 3 3

  • Bez przesady

   Wg mnie nie było źle. Przesadzasz. polakujesz. 60 zł to nie majątek....

   • 0 1

 • Pytanie (2)

  Patrząc na film to się zastanawiam czy na rowerze crossowym z bagażnikiem to nie będę wyglądał jak czubek na tych zawodach ? Wygląda, że startują tam sami PRO a nie amatorzy. Warto się wybrać ?

  • 2 0

  • zapraszam na gdańsku tour bikerów znaznie fajniejszy wyśig i bez wpisowego:)))))

   • 1 1

  • Będzie dobrze!

   Ja jestem amatorką, celuję raczej w ostatnie miejsca, ale jadę ;) Raz się zyje :)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl