stat
PATRONAT

Gdynia Winter Swimming Cup 2021 by Piotr Biankowski (5 opinii)

W dniach 15 do 17 stycznia 2021 w gdyńskiej Marinie Jachtowej odbędzie się już druga edycja Gdynia Winter Swimming Cup (GWSC). To międzynarodowe amatorskie zawody pływackie, na dystansach od 25 do 1km, w których udział może wziąć niemalże każdy, pod kilkoma jednak warunkami. Musi umieć pływać, nie bać się zimna, mieć gorące serce i tylko strój pływacki oraz czepek mogą chronić jego ciało.

Nadchodząca edycja zawodów GWSC zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco niż pierwsza marcowa, która odniosła spory sukces i spotkała się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników jak i kibiców, którzy licznie stawili się na betonowych falochronach Gdyńskiej Mariny.

Ubiegłoroczne zawody przyciągnęły do Gdyni przeszło 200 najlepszych pływaków z 10 krajów, między innymi takie sławy jak Josef Köberl z Austrii (rekordzista świata w siedzeniu w lodzie), Victoria Mori z Argentyny (przepłynęła kilometr w wodach Antarktydy) czy Hanna Bakuniak (rekordzistka Guinnessa i rekordzistka świata na dystansie jednej mili w zimnej wodzie). Pojawiła się również Aleksandra Bednarek (mistrzyni świata w zimowym pływaniu), Bogusław Ogrodnik (zdobywca korony
oceanów) i Marcin Trudnowski (wicemistrz świata w pływaniu lodowym, szef Grupy Wodnej, pływak długodystansowy) oraz wielu innych znakomitych zawodników. Odbyło się 410 startów w 11 dyscyplinach, rozdano 286 medali a rozpiętość wieku uczestników sięgała od 14 do 80 roku życia.

ProgramOrganizatorzy spodziewają się, że nachodzące zawody GWSC 2021, przyciągną jeszcze szerszą rzeszę uczestników, nie tylko z kraju, ale i całego świata. Impreza ta zdobyła uznanie, i kolejne zawody zostały włączone do pucharowego cyklu zawodów w pływania zimowym międzynarodowej organizacji IWSA, (International Winter Swimming Association).

Kolejną zmianą jest nowy, najbardziej prestiżowy i szalony dystans 1km, który został wprowadzony do programu GWSC2021. Podobnie jak w zeszłym roku, organizatorzy obiecują profesjonalną organizację i najwyższe standardy bezpieczeństwa, zarówno dla uczestników jak i kibiców, a przede wszystkim gorącą atmosferę i emocję i doskonałą zabawę. Tak jak i w zeszłym roku znajdzie się także coś dla najmłodszych.

Zawodom po raz kolejny towarzyszyć będzie charytatywna zbiórka Fundacji Ronalda McDonalda na rzecz budowy domu, w którym rodziny będą mogły być razem ze swoimi potrzebującymi specjalistycznej opieki medycznej pociechami.

Organizatorzy są pewni, że pogoda dopisze, będzie zimno i woda będzie zimna. Zapraszają wszystkich, którym niestraszny chłód i potrafią pływać, do spróbowania swych sił nawet najkrótszych 25m odcinkach i sztafetach. Szczególne zaproszenia dla morsów z całego kraju, i zachęta by powalczyć o zaszczytny tytuł Morświna lub Morświnicy, Kto wie może i o medale? Zawody odbędą się pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Gdyńskiego Centrum Sportu. Partnerami zawodów będą BCT - Baltic Container Terminal, Łączpol, PitBull City, Dobranocka, Firma Sikora, MAKA Uslugi IT.

RegulaminZapisy na zawody GWSC2021 zaczęły się już 19 października 2020.

Zapisy 1KM


Zapisy 25m -450m

Zapisy Sztafeta


Zapisy Gala Party


Morświny i MorświnkiInformacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 - 200 zł
Opłaty startowe:
a. 1 km – 200 zł w cenie sztafeta 4x250 m
b. 450 m – 120 zł
c. 25 m, 50 m, 100 m, 200 m - 50 zł (przy zapisie na więcej niż jeden start, pierwszy start 50 zł, kolejne 40 zł)
d. Sztafeta 4x25 m – 160 zł
e. Gala Party (spotkanie z wykładem gościa specjalnego) - 120 zł
f. Morświnki - 25 zł
g. każdy może zostać Morświnem - 25 zł
gru 20

niedziela

Gdańsk
bilety 260 - 1300 zł
przedsprzedaż 180 - 1200 zł
sie'21 6-9

piątek - poniedziałek

Gdynia
bilety 1700 - 2400 zł

Opinie (5)

 • Wolę posiadzieć w fotelu przed telewizorem (2)

  poogladam wiadomości na TVP i będę mądrzejszy

  • 2 0

  • Żeby za to zawodnik musiał płacić ? To są jaja . Jak komuś jest aż tak gorąco to można sobie popływać 100 m. obok i to za friko .

   • 0 0

  • Bilet wstępu do wody droższy niż do aqua parku w Redzie czy Sopocie .

   • 0 0

 • Zdrowo z cenami pojechali :D

  Zrobię to samo tylko 100 m dalej

  • 1 0

 • widzicie mozna ? -mozna ! ....a nie tylko sie madrzyc !

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl