• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody

Zapraszamy na zawody na Hipodromie. Przez trzy dni - od piątku do niedzieli - na Hali Pomarańczowej Hipodromu rozegramy zawody mistrzowskie. Dla publiczności wstęp jest bezpłatny.

Historia Pomorskiego Związku Jeździeckiego to ponad 50 lat kształtowania kultury jeździeckiej na Pomorzu. Jednak początków należy szukać znacznie wcześniej, w okresie międzywojennym, a nawet w XVIII i XIX wieku.

Sopot z jeździectwem związany jest od zawsze, a właściwie można powiedzieć, że jeszcze dłużej, gdyż pierwsze konkurencje sportowe rozgrywali na terenach dzisiejszego Hipodromu stacjonujący we Wrzeszczu Czarni Huzarzy. Potem, w okresie międzywojennym, sopocki tor rozkwitł, a na listach startowych rozgrywanych tu zawodów hippicznych znaleźć można było nazwiska chociażby pułkownika Karola Rómmla, rotmistrza Tadeusza Bora-Komorowskiego, pułkownika Tadeusza Grzmota-Skotnickiego czy pułkownika Cypriana Bystrama. Dziś Pomorski Związek Jeździecki wspiera jeźdźców z północy, a co roku, dla uczczenia rozwoju tego sportu, na terenie sopockiego Hipodromu, rozgrywane są Mistrzostwa Pomorza.

W tym roku zawody odbędą się pod dachem, na Hali Pomarańczowej na Hipodromie. Rozegranych zostanie wiele konkursów o różnej wysokości przeszkód, dla mniej i bardziej doświadczonych jeźdźców i koni. Spodziewany jest udział ponad dwustu par z całego województwa i nie tylko.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl