stat
Impreza już się odbyła

II Rodzinny Piknik Rowerowy (14 opinii)

 • niedziela, 7 sierpnia 2016, godz. 10:00
 • Lokalizacja
  Otomin, Lasy Otomińskie
 • Bilety
  20

W niedzielę 7 sierpnia 2016 r. Grupa Rowerowa 3miasto zaprasza na drugą edycję Rodzinnego Pikniku Rowerowego. Podobnie jak inauguracyjna trasa najbliższej familijnej wycieczki przebiegać będzie wśród malowniczych jezior, mokradeł i lasów. Tym razem jednak zagłębimy się wśród otuliny Jeziora Otomińskiego. Niespełna 18 km pętla wieść będzie drogami gruntowymi i leśnymi duktami, z dala od jakiegokolwiek ruchu drogowego. To propozycja skierowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi, które samodzielnie jeżdżą już na rowerach. Sugerowany wiek od 5-6 lat. Młodsze dzieci zabrać można w fotelikach lub przyczepkach. Na wycieczkę wybrać się mogą także osoby, które gustują w trasach krótkich i łatwych o spokojnym tempie jazdy. Głównym celem wypadu jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze rodzinnego pikniku. Na zakończenie rowerowej przygody planowane jest ognisko.

Relacja z imprezy

Trasa:

Trasa rajdu poprowadzi Uczestników jednymi z najbardziej malowniczych okolic otuliny Lasów Otomińskich. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych okolicznych jeziorek i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz sprawiając, że rowerzysta może jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie i poznać jej kwintesencję. Po drodze zobaczymy kilka mokradeł i rozlewisk a także ciekawe zakamarki Jeziora Otomińskiego. Ciekawostką trasy będzie także głęboki na 15 m lej po neolitycznej kopalni bursztynu, której wyrobiska znajdują się na terenie Rezerwatu Przyrody "Bursztynowa Góra".

Naszej trasie odcinkami towarzyszyć będzie znakowany szlak rowerowy - Pętla Otomińska.

Nawierzchnia trasy:

Trasa prowadzi z dala od ruchu samochodów. Poruszać się będziemy głównie drogami gruntowymi i leśnymi duktami, na których sporadycznie występuje piach, dlatego też zalecamy rower górski lub trekkingowy.

Zbiórka:

Spotykamy się o godz.10:00 przy pętli autobusowej w Otominie (kliknij i zobacz mapę)

Osoby zmotoryzowane mogą zostawić samochód na bezpłatnym parkingu,
który znajduje się naprzeciwko leśniczówki i Hotelu Otomin, ul. Słonecznej (kliknij i zobacz mapę) zobacz na mapie Gdańska

wstępny Program Rodzinnego Pikniku Rowerowego:

10:00-10:30 - rejestracja uczestników
11:00 - powitanie Uczestników i zasady bezpiecznego poruszania się na trasie
11:05-14:00 - czas jazdy wraz z przerwami
14:00-16:00 - piknik rodzinny przy ognisku

Świadczenia dla uczestników:

-Opieka nad uczestnikami rajdu oraz pomoc techniczna w razie awarii
-Mapa turystyczna Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego dla każdego zgłoszonego Uczestnika
-Mini przewodnik rowerowy po trasach w obrębie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
-Losowanie przewodników rowerowych i map Szlaku GreenVelo

Opłaty:

-20 zł od osoby dorosłej
-dzieci bezpłatnie (jednak pod opieką osób dorosłych)

Każdy z uczestników wycieczki powinien zabrać ze sobą:

-Sprawny rower oraz na wypadek awarii odpowiednie narzędzia do jego naprawy,
-Zapasową dętkę nie łatki !
-Organizatorzy wycieczki nie są serwisantami, mogą ewentualnie pomóc w drobnej naprawie,
jednak nikt z prowadzących nie będzie przerywać wycieczki w razie poważniejszej awarii.
-Kaski nie są obowiązkowe, ale warto je mieć (szczególnie dzieci)
-Każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność / ubezpiecza się we własnym zakresie
-Kiełbaski na ognisko i inny prowiant każdy zaopatruje we własnym zakresie

Zapisy:

Chcesz wziąć udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym?

1) Wyślij mailem dane uczestników (wystarczy imię i nazwisko)
2) W mailu zwrotnym otrzymasz nr konta do przelewu
3) Przelew za uczestnictwo w rajdzie należy dokonać do dnia rozpoczęcia imprezy.
W przypadku wpłaty na ostatnią chwilę, uczestnicy proszeni są o wysłanie potwierdzenia przelewu
lub zrzutu ekranu "print screen")

Udział w rajdzie oznacza akceptację warunków Regulaminu Rajdu

Zobacz wideo relację z ostatniego Rodzinnego Pikniku Rowerowego


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com
tel. +48 502 778 115

UWAGA:
Na wszelkie pytania odpowiadam tylko i wyłącznie mailowo lub telefonicznie.

Przeczytaj także

Opinie (14) ponad 20 zablokowanych

 • 20 zł (5)

  • 15 0

  • 20 zł (4)

   Nawet nie poruszaj tematu kosztu bo prowadzącemu się to bardzo nie podoba Masz zapłacić i nie dyskutować :) Właśnie obserwujemy konanie umierającego .Jak pisałem już wcześniej , Krzysiek obraża się jak mały chłopiec zamiast wsłuchać się w to co ludzie piszą . Za te 2 dychy zorganizowałby chłop po kiełbasie dla uczestnika , balonie dla dzieciaków a nie mapach ,któremu mało komu potrzebne i byłoby fajnie no ale widać ciężko mu to zrozumieć widząc ilość chętnych na wycieczkę ,że jednak taka forma ludziom nie odpowiada. Po drugie jak np jedzie rodzina 2 + 1 to każdy z rodziców rozumiem dostanie po mapie , po kiego ??? Kto się będzie w tą mapę gapił , kto ma do niej uchwyt na rowerze w dobie smartfonów i nawigacji ??? Krzysiek , nie jestem anty do Ciebie , absolutnie nie ale pomyśl bo szkoda aby to co robisz poszło na marne w tak głupi sposób.Pozdrawiam

   • 16 0

   • Mapy akurat dodaję gratis, bo mam ich pod dostatkiem ;) (3)

    Opłata jest po prostu za uczestnictwo jak w innych imprezach komercyjnych. Nie po to zakładałem firmę by robić takie i inne imprezy za darmo. Imprezy rekreacyjno-sportowe, integracyjne dla firm na rowerze, pieszo, bądź kajakiem to mój chleb powszedni. Jeśli nie pasuje Ci moja propozycja, korzystaj z innych, rynek jest obfity. Jeśli nie chcesz płacić, szukaj gratisów, bądź sam organizuj sobie czas na własną rękę, trudne?

    • 3 12

    • No (2)

     To trzeba było od razu napisać że mapy są free a tak wiara myśli że bierzesz 2 dychy za mapy ,któremu nikomu nie potrzebne. Co do reszty zgadzam się w 100 % , robisz, organizujesz , zarabiasz, proste.

     • 10 0

     • Inteligentni wiedzą za co płacą, nie trzeba tego pisać drukowanymi literami (1)

      Ale zawsze znajdą się tacy, którym trzeba wszystko pokazać palcem i podstawić pod nos.
      ps. Krzysiek, przyzwyczaj się, w naszym kraju to norma ;)

      • 0 14

      • Marcin , Ty widzę masz duży problem ze sobą bo :

       • 9 0

 • Jedyne 20 zł (4)

  Wielkie hasła aktywność, zdrowie, rodzinna atmosfera itp. Ale dla organizatora liczy się tylko kasa, kasa...Za 20 zł pogrzejesz się przy ognisku - rewelacja.

  • 17 2

  • 2 dychu (3)

   Ja akurat nie miałbym nic przeciwko temu aby jakoś na tych wycieczkach zarabiał , to oczywiste że poświęca czas i jakoś to organizuje tak jak np to ognisko , wiesz ktoś musi to drewno abyś się ogrzał i upiekł kiełbaskę przygotować , komuś trzeba za to zapłacić , więc koszty to rzecz wg mnie zrozumiała, moim zdaniem problem jest w tym , że po co płacić 2 dychy za mapy , których i tak prawie nikt nie będzie używał a jak już ktoś taką mapę chce to sobie ją wydrukuje lub kupi za kilka zł .

   • 5 9

   • Ludzie, nie chodzi o te wszystkie gadżety (2)

    Opłata jest za uczestnictwo, jak w innych imprezach.
    Osobiście nie widzę tu żadnych przeciwwskazań by organizator pobierał opłatę, w końcu to firma zajmująca się organizacją podobnych imprez. Jesli komuś to nie pasuje, niech sobie zorganizuje coś we własnym zakresie i przestanie się tu pocić.

    • 2 9

    • 20 zł za osobę, to dużo? (1)

     Widzę że dla co poniektórych to majątek. Jeśli faktycznie tak jest, to ciekaw jestem jakie są ich pensje, warto w ogóle żyć?

     • 0 12

     • niektórzy nie mają pensji

      i muszą rodzinne pikniki organizować

      • 10 0

 • Marcin (2)

  Bo już Twoja wcześniejsza uwaga co do kogoś zarobków jest nie na miejscu bo skoro jesteś ciekaw ich wysokości to Ci odpowiem. Mojego kumpla żona zasuwa za 1650 zł w Biedronce a jak weźmie dodatkowe nocki to ma 2 stówy więcej, więc liczą i to nie Twój interes czy coś dla kogoś jest drogie czy tanie a komentarz czy w takim układzie warto w ogóle żyć jest po prostu chamski. Po drugie skoro w opisie wycieczki jest info , że w ramach opłaty uczestnik otrzymuje mapy to logicznym jest ,że każdy pomyśli iż między innymi i za nie ponosi opłatę. Więc problem jest ale z Twoją inteligencją.

  • 9 0

  • Trzeba być naprawdę mało inteligentnym by rozbijać takie małe kwoty na drobne (1)

   A gdzie w tym wszystkim robocizna prowadzącego? Ułożenie trasy i to nie palcem po mapie, tylko faktyczne przetestowanie jej, następnie poprowadzenie ludzi w tempie żółwia z połamaną nogą? Przecież takim tempem organizator pewnie sam, czy z przyjaciółmi nie jeździ, jeździ natomiast dla innych... dla ciebie, żony twojego kumpla, czy dla mnie. Dorzuć do tego podatek, który odprowadza z tytułu przychodów i zus, który w naszym kraju jest wysoki. Moim zdaniem za wysoki dla rozwijających się firm... to wręcz złodziejstwo w biały dzień.

   A na koniec ognisko, które też sam przygotuje. Dziś zastanawiałem się nad jego formą i pokusiłem się o telefon. I powiem szczerze że mile mnie zaskoczył: okazuje się, że organizator zabiera własne drewno, a także metalowe kije dla uczestników, by nie musieli ich strugać na miejscu.

   Ps. Czy uczestnicząc w jakichkolwiek zawodach, też tak roztrząsasz opłatę startową, a każdą złotówkę szukasz w zupie bądź makaronie które dostaniesz na koniec imprezy? Jeśli tak, zastanów się po co to robisz i czy będziesz z tego powodu bardziej szczęśliwy? Ciesz się, że ktoś nie rozlicza w ten sposób ciebie, bo byłby płacz i zgrzytanie zębów.

   • 2 3

   • Nic nie rozumiesz i widzę że nie zrozumiesz

    Kwestionowałem gdzieś fakt , że prowadzący pobiera opłatę ? Tak ?gdzie ? Sam kilkakrotnie pisałem ,że ja opłatę rozumiem więc po co bijesz pianę ? Spóźniłeś się nawet z tym ogniskiem bo tylko wróć do moich wcześniejszych wpisów a właśnie o tym piszę o czym Ty teraz piszesz eseje. Poza tym jaki związek ma inteligencja z rozbijaniem kwot na drobne , prosiłbym o wytłumaczenie . Chodzi o to , że obrażasz ludzi pisząc, że są mało inteligentni , że ich nie stać na 2 dychy a Twój filozoficznie pusty wywód czy w związku z tym warto żyć to czyste chamstwo i tego właśnie nie rozumiesz . Nikt Ci nie broni wydawać własnej kasy jak chcesz ale nie masz żadnego prawa krytykować i obrażać ludzi , którzy mają w tej kwestii inne zdanie niż Ty. A na koniec ,jak się do kogoś zwracasz to kultura nakazuje pisać słowa : Ty , Ciebie z dużej litery

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl