• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

III Charytatywne Regaty Smoczych Łodzi

W sobotę 21 września 2019 o godzinie 10.00 wystartują 4 waleczne drużyny: Sosnowski Sp. z o.o., InterCars S.A., Flugger Sp. z o.o., Rotary Club Sopot International. To już kolejny raz, kiedy firmy biorą udział w charytatywnych regatach na Motławie. Środki finansowe zgromadzone dzięki zawodom zostaną przeznaczone jako wsparcie dla niepełnosprawnych w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym MAUSZ.

W skład załogi wchodzi 16 osób - 14 z nich to wioślarze usadzeni w łodzi parami, sternik i bębniarz, który nadaje tempo. Każdy wioślarz ma jedno wiosło, którego długość dostosowana jest do wzrostu. Na dziobie łodzi siedzi dobosz, który na bębnie wybija rytm. Jego rola jest bardzo istotna - bębnienie nie tylko pozwala zsynchronizować wiosłowanie, ale także zagrzewa zawodników do walki. Przy rufie znajduje się sternik, którego zadaniem jest korygowanie kursu łodzi przy pomocy długiego wiosła.

Wyścigi smoczych łodzi to widowiskowa konkurencja, a widok łodzi szybko sunących po wodzie jest zawsze bardzo efektowny.

Siła! Walka! Moc!

Organizator: Rotary Club Gdańsk Centrum

Patronat: Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Centrum organizacyjne Regat: Hotel Holiday Inn Gdańsk

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl