• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

IV Gdański Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego dla osób z niepełnosprawnościami

W dniu 27 kwietnia 2023 r. w hali Morskiego Robotniczego Klubu Sportowego (MRKS Gdańsk) odbędzie się turniej tenisa stołowego dla osób z niepełnosprawnościami skierowany do placówek z całego Województwa Pomorskiego. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Koloseum Gdańsk oraz Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES. Dwie organizacje pozarządowe, które działają na co dzień w dzielnicy Oruni.

Jest to impreza skierowana do osób z niepełnosprawnościami. Jej głównym celem jest integracja środowiska osób, które uczęszczają do różnych placówek wsparcia. Zawody sportowe to doskonała forma rehabilitacji, a także ukazanie, że bez względu na kondycję psychofizyczną można osiągnąć bardzo dobre wyniki sportowe. Sport przełamuje bariery. To znacznie więcej niż pasja czy walka z własnymi ograniczeniami, to też współpraca z innymi ludźmi oraz aktywne spędzanie czasu. W turnieju będzie grało 65 zawodników, którzy otrzymają puchary, medale i nagrody rzeczowe, skorzystają ze słodkiego poczęstunku oraz obiadu.

W turniej został zaangażowany wolontariat szkolny. Dzięki współpracy ze szkołami podstawowymi z Oruni i św. Wojciecha: SP.16, SP.56 i SP.40. Uczniowie będą sędziowali na zawodach oraz pomagali przy organizacji turnieju. Podziękowania należą się Galerii Bałtyckiej, która wraz z organizatorami zasponsorowała nagrody. Uroczyste otwarcie odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godzinie 9:00. Ceremonia wręczenia nagród i zakończenia zawodów zaplanowana jest na godzinę 14.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl