stat
Impreza już się odbyła

Jego droga - rajd rowerowy PTTK

PTTK Oddział Gdańsk wraz z Komisją Opieki nad Zabytkami zapraszają do udziału w rajdzie rowerowym, gdzie wspólne odtworzymy drogę ppłk. Witolda Sobocińskiego, którą odbył z Wolnego Miasta Gdańska do Westerplatte, aby przekazać mjr. Henrykowi Sucharskiemu informację o spodziewanym ataku wojsk niemieckich na Polskę.

Trasa będzie odzwierciedleniem drogi jaką przejechał samochodem służbowym dowódca Wydziału Wojskowego Komisariatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku, podpułkownik dyplomowany Wincenty Sobociński. Jechał do Wojskowej Składnicy Tranzytowej, aby przekazać dowódcy majorowi Henrykowi Sucharskiemu informację o spodziewanym ataku wojsk niemieckich na Polskę oraz rozwiązaniu Korpusu Interwencyjnego oznaczało to, że w obliczu walk, wojska polskie nie przybędą z pomocą.

Opieka naukowa nad projektem: dr Andrzej Drzycimski, dr Jarosław Tuliszka

Informacja o biletach

Liczba miejsc ograniczona do 25.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl