stat
Impreza już się odbyła

Junior Grand Prix Baltic Cup 2021 (2 opinie)

Od 29 września do 2 października 2021 roku w Gdańsku przy alei Grunwaldzkiej 470 na tafli lodowej Hali Olivia będą odbywać się prestiżowe zawody w łyżwiarstwie figurowym z cyklu ISU Junior Grand Prix. Gdańsk jako gospodarz zawodów ugości 101 zawodników, wśród nich są także polscy reprezentanci - 3 solistki, 1 solista oraz 3 pary taneczne. Zmagania łyżwiarzy można obserwować za darmo, hala może zostać zapełniona maksymalnie w 50%. Zawody będą trwały od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.

ISU Junior Grand Prix to międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w ramach światowego cyklu Grand Prix, drugie najważniejsze zawody po Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach w Gdańsku wystartuje 101 zawodników z różnych krajów świata. Spośród znanych zawodniczek pojawi się Veronika Żylina, prowadzona przez Mistrza Olimpijskiego, Jewgienija Pluszczenkę. Wykonuje ona poczwórne skoki i ma już za sobą jeden zwycięski etap Junior Grand Prix. Z naszych reprezentantów wystąpią trzy solistki - Weronika Ferlin (Piruette Opole), Noelle Streuli (Walley Warszawa) i Karolina Białas (Spin Katowice); jeden solista - Jakub Lofek (Unia Oświęcim); trzy pary taneczne - Arina Klimowa i Filip Bojanowski (Axel Toruń), Olivia Oliver i Joshua Andari (MKŁ Łódź), Sofia Dowhal i Wiktor Kulesza (Axel Toruń).

Łyżwiarze w kategorii solistek, solistów, par tanecznych i par sportowych będą walczyć o punkty w światowym rankingu ISU. Warto wiedzieć, że jest to juniorska światowa czołówka, i że wielu spośród nich już niebawem wystartuje w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata Juniorów i innych zawodach na taflach całego świata. Możemy się spodziewać, zwłaszcza u solistek i solistów, bardzo wysokiego poziomu, trudnych kombinacji i skoków poczwórnych.

Program zawodów:
29.09 (środa) - treningi


30.09 (czwartek)
11:00-15:20 Solistki - program krótki

15:50-16:50 Pary sportowe - program krótki

17:25-20:35 Soliści - program krótki

01.10 (piątek)
11:45-13:50 Pary taneczne - taniec rytmiczny

14:20-15:30 Pary sportowe - program dowolny

16:00-20:50 Solistki - program dowolny

02.10 (sobota)
11:30-15:00 Soliści - program dowolny

15:30-17:50 Pary taneczne - taniec dowolny


- Przez rok juniorzy w łyżwiarstwie figurowym nie mieli możliwości rywalizacji - odwołane zostały wszystkie najważniejsze imprezy, w tym Mistrzostwa Świata. Dlatego tym bardziej cieszy nas ponowna możliwość organizacji Junior Grand Prix w Gdańsku (nieprzerwanie co 2 lata od 1999 roku) i goszczenia tak wielu wspaniałych zawodników. W tym roku mierzymy się z rozmaitymi covidowymi regulacjami i wyzwaniami, ale jesteśmy przygotowani na przeprowadzenie zawodów bezpiecznie i na najwyższym poziomie. Nasz Związek obchodzi w tym roku stulecie istnienia, chcemy godnie świętować ten wspaniały jubileusz i dzielić się naszą radością z całym światem - mówi Jakub Wójcik, główny koordynator imprezy z ramienia PZŁF.

Zawody organizowane są przez ISU (Międzynarodową Unię Łyżwiarską) oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Wchodzą w cykl obchodów stulecia PZŁF, nad którym patronat objął Prezydent RP, Andrzej Duda, MKDNiS oraz PKOL.

Przeczytaj także

Opinie (2)

  • (1)

    Szkoda że tak późno piszecie o tych zawodach. Łyżwiarze czekali dwa lata by móc znowu występować przed publicznością a teraz okaże się że trybuny będą puste bo lokalne media w ogóle nie promowały wydarzenia.......

    • 2 0

    • Ci, którzy się interesują łyżwiarstwem figurowym, wiedzieli o tych zawodach od dawna. Ale dopiero w zeszłym tygodniu przyszła informacja, że zawody będą z publicznością. Inna sprawa, że tego artykułu trzeba się nieźle na portalu naszukać... I że jest to nota sprzed kilku dni, kiedy jeszcze Żylina była na liście startowej. Ciekawe zresztą, dlaczego o niej jest mowa, a o Akatiewej, która ma lepsze wyniki - nie.

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl