• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Lotos Akademia Bezpieczeństwa

W związku z powrotem dzieci i młodzieży do szkół oraz ograniczaniem częstotliwości wypadków na drogach, Fundacja wychodzi naprzeciw z kolejnym projektem. Tym razem pragniemy skupić uwagę na bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przy pomocy partnera strategicznego jakim jest Grupa Lotos S.A. organizujemy projekt "Lotos Akademia Bezpieczeństwa", która odbędzie się 11 grudnia 2021r. w Kart Center w Gdańsku.

Projekt będzie obejmował miasteczko ruchu drogowego, warsztaty z pierwszej pomocy i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, instruktora bezpieczeństwa drogowego, spotkanie z zawodnikiem sportów motorowych, gokarty jak i wiele konkursów z nagrodami. Ważnym aspektem projektu jest fakt, iż oferujemy zajęcia praktyczne, gdzie będzie można zrozumieć i nauczyć się przez doświadczenie zasad panujących na drogach.

W wydarzeniu weźmie udział ok. 100 dzieci z Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej w Trójmieście oraz liczni wolontariusze. Liczymy na edukację przez dobrą zabawę, uśmiechy na twarzach dzieci, sportową rywalizację i pełne zaangażowanie wszystkich uczestników.

Celem Fundacji jest budowanie świadomości i pogłębianie wiedzy na temat bezpieczeństwa i uczestnictwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Zależy nam także na zwiększeniu motywacji młodych osób do naśladowania prawidłowych wzorców, przez kreatywne i innowacyjne metody edukacyjne. Pragniemy nawiązać stałą współpracy ze szkołami na rzecz działania prewencyjnego i upowszechniania tematu bezpieczeństwa drogowego nie tylko wśród młodzieży, ale także ich rodziców.

Uczestnicy zostaną także wyposażeni w gadżety takie jak kamizelki i liczne odblaski, które sprawią, że będą bardziej widoczni na drogach.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie organizowanym przez nas wydarzeniem oraz za liczne wsparcie i zaangażowanie.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane