• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MTB Pomerania Maraton, Kolbudy 2018

 • niedziela, 20 maja 2018, godz. 9:00
 • Lokalizacja
  Kolbudy, Bąkowo, ul. Otomińska
 • Bilety
  80,
  ulgowy 50
  , w przedsprzedaży  50-70

W niedzielę, 20 maja 2018 r. startuje czwarta edycja MTB Pomerania Maraton w Kolbudach. Zeszłoroczna inauguracyjna edycja na tych terenach sprowadziła na start ponad trzystu uczestników. W tym roku zapowiada się podobnie świetny kolarski dzień ,a organizator przyczynił się do jednej zmiany przenosząc start do nowej lokalizacji jaką jest teren nowo zbudowanego pumptrucku w Bąkowie.

Relacja z imprezy

Na najbliższe zawody ekipa MTB Pomerania Maraton przygotowała wymagającą trasę przepełnioną pięknym krajobrazem, a to wszystko na terenie Nadleśnictwa Kolbudy. Na zawodników czekają dwa główne dystanse: Speed oraz Mega. Najkrótsza z tras czyli Speed adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (od 15 lat). Kolejny raz poza wyścigiem głównym odbędą się również zawody dla dzieci, czyli MTB Pomerania Junior, skierowane dla najmłodszych w wieku od 3 do 14 lat. Na zawodników dodatkowo czekają atrakcje przygotowane razem z pobliskim Browarem Amber.

Partnerami imprezy MTB Pomerania Kolbudy są: Cechini Muszyna, Goldwell, Morrocanoil, Luk-Connect, Browar Amber, Nordic Arctic Food, Volkswagen Benepol oraz RaceFender.

Zapisy dla osób indywidualnych dostępne są na stronie organizatora i trwają do 3 dni przed dniem startu. Dla spóźnialskich zapisy są możliwe również w biurze zawodów od 8:00 do 9:30. Każdy uczestnik zawodów powinien zapoznać się z regulaminiem, a przez cały czas trwania zawodów korzystać z kasku rowerowego, ponieważ wybrane odcinki, z uwagi na specyfikę mtb, będą wymagające.

Informacje o najbliższej edycji
-Biuro zawodów: Pumptruck Bąkowo u. Otomińska

Trasy: Speed - 27 km, Mega - 54 km,

W Kolbudach dla uczestników będą dostępnedwa rodzaje dystansów. Dystans Speed to łącznie 27 km, czyli dystans idealny dla początkujących oraz tych co lubią szybkie interwałowe odcinki. Trasa prowadzi przez tereny Nadleśnictwa Kolbudy, więc można spodziewać się kilku krótkich, sztywnych podjazdów i bardzo przyjemnych widoków. Największą atrakcją są ścieżki prowadzące przy jeziorze Otomińskim oraz single nad rzęka Radunią. Dystans Mega to łącznie 54 km, czyli 2 okrążenia z podwójną ilością podjazdów. Łącznie kolarze będą mieli do pokonania 500 m przewyższeń na krótszej trasie oraz 1000 na trasie Mega.

Suma przewyższeń dla poszczególnych tras: Speed - 500 m., Mega - 1000 m.
Zobacz na mapie trasę Speed, Mega / pobierz ślad GPS

Trasa Junior:

Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży czyli MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 14 lat. Dzieci w wieku do lat 8 mogą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem, a dystanse dla najmłodszych będą miały długość od 500 m do 3 km.

Chcesz wziąć udział w imprezie?

Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

Zapoznaj się z Regulaminem

Zobacz naszą wideo relację z tegorocznej inauguracji cyklu Pomerania MTBKalendarz MTB Pomerania Maraton 2018:

1. MTB Pomerania Luzino powered by ProSport - sobota, 24 marzec 2018
2. MTB Pomerania Łęczyce powered by ProSport - sobota, 7 kwietnia 2018
3. MTB Pomerania Festiwal Puck - sobota, niedziela 12 i 13 maja 2018
4. MTB Pomerania Kolbudy -niedziela, 20 maja 2018
5. MTB Pomerania Władysławowo powered by Pro Sport - niedziela, 10 czerwca 2018

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora:

MTB Pomerania
Mail: kontakt@mtbpomerania.pl
Facebook/ MTB Pomerania Kolbudy

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl