stat
PATRONAT

MnO Harce Prezesa

Harce Prezesa to Marsze na Orientację odbywające się od ponad 25 lat, w grudniu każdego roku,w jedną z najdłuższych nocy w roku. Jest to tradycyjna impreza zapoczątkowana przez Klub Imprez na Orientację NEPTUN, a następnie kontynuowana przez Klub Harpagan. Tradycyjnie była i nadal jest  to ostatnia impreza w każdym kalendarzu pomorskiego InO-maniaka.

MnO to nic innego jak Marsze na Orientację alternatywny sposób na ciekawy spacer po lesie Zadaniem uczestnika MnO jest dotarcie w terenie do punktów kontrolnych (PK) dzięki otrzymanej od organizatora mapie, w zadanym limicie czasowym. Głównym elementem zabawy jest zatem mapa, a uczestnictwo w MnO wyrabia umiejętność coraz lepszego czytania mapy.
Punkty kontrolne są naniesione na mapę w postaci okręgów (PK powinien znajdować się dokładnie w jego centrum).

Punkty powinny być umieszczone w miejscach charakterystycznych i jednoznacznie identyfikowalnych zarówno na mapie, jak i w terenie (takich jak skrzyżowania ścieżek, szczyt górki, granica kultur leśnych itd.).

Żeby było ciekawiej, na uczestników czyhają tzw. punkty stowarzyszone, które jedynie udają prawidłowe punkty kontrolne oraz punkty mylne, niezwiązane z daną trasą.
Marsze na Orientację pozwalają poznać tereny leśne z zupełnie innej strony stanowią zupełnie inny wymiar turystyki kwalifikowanej

Trasy do wyboru
Harce Prezesa to Impreza na Orientację dla każdego przygotowaliśmy aż 8 tras pieszych o różnym stopniu trudności i różnych dystansach. Trasę doskonałą znajdzie rodzina z mały dziećmi, startująca samodzielnie młodzież szkolna, dorośli początkujący, średniozaawansowani, jak i wyjadacze  

Uczestnicy mogą wybrać spośród 7 tras pieszych:

Piesza 5 km Rodzina Prezesa  zespoły 1-11 osobowe, trasa skierowana do rodzin z dziećmi, osób początkujących i chcących spróbować przygody z mapą. Kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna). Trasa z metą przy harcowym ognisku.

Piesza 10 km Staż u Prezesa zespoły 1-11 osobowe, trasa łatwa, w sam raz dla początkujących i średniozaawansowanych, chętnych na dłuższą wędrówkę, kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna),

Piesza 10km Fajrant Prezesa  zespoły 1-11 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna),

Piesza 10 km Spacer z Prezesem  trasa dogtrekkingowa, zespoły 1-5 osobowe + minimum 1 pies, kolorowa mapa w skali 1:10 000 (pełna treść topograficzna),

Piesza 15 km Obchód Prezesa  zespoły 1 5 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:20 000 (pełna treść topograficzna),

Piesza 20km Nadgodziny Prezesa  zespoły 1 5 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:20 000 (pełna treść topograficzna), trasa zaliczana do Pucharu Woj. Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację w kategorii T.

Piesza 30km Harce Prezesa  zespoły 1 5 osobowe, kolorowa mapa w skali 1:20 000 (pełna treść topograficzna), trasa zaliczana do Pucharu Woj. Pomorskiego w Długodystansowych Imprezach na Orientację w kategorii BT.

Trasa 5 km meta przy harcowym ognisku, zapraszamy do relaksu i dzielenie się wrażeniami z trasy!
Pozostałe trasy długie ognisko na trasie, z możliwością wykorzystania 1 godziny pit-stopu na relaks, uzupełnienie kalorii i integrację.

więcej informacji wkrótce na www.harpagan.pl/harce/
gru 11

sobota, godz. 10:00

Gdańsk, Świbno
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
gru 10-12

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl