• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Morski Półmaraton Kajakowy 3 Mola

W dniu 4 czerwca 2011 roku Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Wodny "Żabi Kruk" oraz Fundacja Ratownictwa "Bezpieczni Nad Wodą" po raz drugi organizują Morski Półmaraton Kajakowy "3 Mola", której patronuje Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

W czasie przygotowywania tej imprezy przyświecała nam idea wypromowania kajakarstwa morskiego jako atrakcyjnej formy rekreacji. W ubiegłorocznej imprezie zweryfikowanych zostało prawie 90 uczestników, a to potwierdza, że ten rodzaj kajakarstwa niesie ze sobą ogromny potencjał. Pojawili się u nas uczestnicy nie tylko z Pomorza, ale również z głębi Polski. Entuzjazm i zainteresowanie ludzi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Oczywiście sukces imprezy jest zasługą nie tylko głównych organizatorów. Bez naszego największego partnera - MOSiR Gdańsk "3 MOLA" nie mogły by się w ogóle odbyć.

Wzorem poprzedniej imprezy, w tym roku planujemy przeprowadzenie półmaratonu kajakowego na dystansie 11 mil morskich, krótkich wyścigów wokół molo w Gdańsku-Brzeźnie, oraz gier i zabaw w kajakach i na plaży wokół molo. Rozszerzeniu ulegnie część rekreacyjna przeprowadzana w okolicach molo, którą zorganizuje i przeprowadzi Firma SYSTEM-K. Planowany przebieg zabaw:
www.zabikruk.pl

Miejsce usytuowania sekretariatu, rozgrywania konkurencji oraz start i meta półmaratonu: Gdańsk, ul Jantarowa 21 (molo).

Start odbywa się z plaży po południowej stronie molo w Brzeźnie. Kajaki są ustawione w linii na brzegu morza, a osady startują z linii na plaży, ubrane w kamizelki, z wiosłami w rękach.

Na sygnał startera osady podbiegają do swoich kajaków i wyruszają na trasę wyścigu. Zawodnicy opływają molo w Gdańsku - Brzeźnie, a następnie kierują się na północ w kierunku molo w Sopocie i dalej w kierunku molo w Gdyni - Orłowie.

Dalej zawodnicy płyną w kierunku pomarańczowej boi umieszczonej na wysokości Klifu Orłowskiego. Przy boi wykonują nawrót, omijając boję z prawej strony (lewą burtą) i płyną w kierunku główek molo w Gdyni - Orłowie (punkt kontrolny "Orłowo"), gdzie na żądanie sędziego mają obowiązek podać swój numer startowy.

Następnie zawodnicy płyną w kierunku główek molo w Gdańsku - Brzeźnie (punkt kontrolny "Brzeźno") i po opłynięciu molo dopływają do brzegu w wyznaczonej strefie po południowej stronie i po wyjściu z kajaka dobiegają do linii mety. O zajęciu miejsca w danej kategorii decyduje czas przepłynięcia trasy.

Program imprezy:

Sobota, 04.06.2011
7.30 - 9.30 - weryfikacja uczestników imprezy
9.30 - 10.00 - dopuszczenie sprzętu pływającego do półmaratonu przez Komisję Sędziowską
10.00 - oficjalne otwarcie imprezy na molo w Gdańsku - Brzeźnie
10.15 - odprawa osad startujących w półmaratonie
10.30 - start do półmaratonu
11.00 - rozpoczęcie gier, zabaw przy molo w Brzeźnie
12.00 - start do wyścigów wokół molo
13.30 - rozpoczęcie wydawania posiłku dla uczestników imprezy
15.00 - zamknięcie mety półmaratonu
16.00 - oficjalne zakończenie imprezy. Wręczenie nagród i wyróżnień.Szczegóły dotyczące regulaminu oraz zgłoszeń dostępne na stronie www.3mola.pl

Informacja o biletach

Opłata startowa wynosi:
I termin (wpłata do 25 maja) 35 zł od
II termin (wpłata po 25 maja) 45 zł od osoby

Archiwalne edycje imprezy

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl