stat
Impreza już się odbyła

Naturalnie przygoda- rodzinna wyprawa

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku w ramach Cyklu NATURALnie przygoda zaprasza na rodzinną wyprawę pt. "Na tropach leśniczego co drzewami się podpisał oraz śladami gdańskich skoczków narciarskich"

paź 9

sobota, godz. 9:30 - 14:00

Gdynia Redłowo, Cylkowskiego 5
bilety 22 zł
ulgowy 1 - 15 zł
przedsprzedaż 15 zł
Pieszy rajd turystyczno-krajoznawczy w postaci pętli zaczynającej i kończącej się koło kuźni wodnej. Tutaj nastąpi "odprawa operacyjna" - krótkie wprowadzenie w tematykę wyprawy oraz "szkolenie" dla najmłodszych (i nie tylkoz techniki analogowego czytania mapy oraz odczytywania oznakowania szlaków turystycznych w terenie, tak, aby później móc podążać nimi w czasie wędrówki.

Po drodze zobaczymy Dwór Oliwski, a następnie wkroczymy w granice Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który przywita nas średnio trudną wspinaczka na "Górę Schwabego". Tutaj nastąpi krótki odpoczynek połączony z podziwianiem jednej z młodszych panoram na oś potoku oliwskiego z Katedrą Oliwską i fragmentem Zatoki Gdańskiej.

Później udamy się na poszukiwania pozostałości jednej z trójmiejskich skoczni narciarskich - może uda nam się ją odnaleźć, może zobaczymy pomnik skoczka, który na nie j zginął (tutaj podejścia i zejścia będą trochę bardziej wymagające, ale w dobrych butach damy radę, w razie czego pomożemy sobie nawzajem). Na szczycie wzgórza dawnej skoczni może uda nam się zrobić piknik.

Następnie czeka nas zejście do Doliny Radości, którą przetniemy w okolicy "Rybaczówki" i ruszymy na spotkanie Wężowej Doliny. Po drodze zmienimy kolor szlaku turystycznego (szkolenie się przydai będziemy snuć opowieść o pomyśle pewnego leśniczego "grafomana". Stąd czekać nas będzie już jedynie krótki spacer do parkingu przy Kuźni Wodnej.

Teren będzie zróżnicowany, od asfaltu/chodnika po leśne bezdroża. Kilka stromych podejść, jednak bez przesady, dla średnio aktywnego człowieka powinno być bez problemów.

Wymagane jest odpowiednie obuwie terenowe i strój adekwatny do pogody - odradzamy zabieranie kijków do Nordic Walking - mogą okazać się bardziej przeszkadzające niż pomocne. W razie potrzeby istnieje możliwość zaopatrzenia się w naturalną laskę/kij wędrowcy - tego jest w lesie pod dostatkiem
Termin: 13 czerwca 2021, godzina 10:00

Czas trwania: 3-4 h, dystans ok 5,5 km
Prowadząca: Artur Sikorski, Eko-Kapio

WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe
A.BIALKOWSKA@POMORSKIEPARKI.PL


Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu. Wycieczka jest dedykowana rodzinom z dziećmi. Osoby indywidualne zapraszamy na inne nasze wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (20)!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl