• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nocny Rajd na Orientację pt. Jesienny Tułacz 2015 (1 opinia)

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na Nocny Rajd na Orientację pt. Jesienny Tułacz. Tegoroczna impreza dla miłośników nocnego przeszukiwania terenu odbędzie się w weekend w dniach 3-4 października 2014 r. Tym razem baza startowa mieścić się będzie w Szkole Podstawowej w Egiertowie. Zapisując się do 27 września obowiązuje niższa opłata startowa.

Relacja z imprezy

Tułacz to rajd na orientację, którego celem jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To również znakomita okazja, aby oderwać się od komputera czy telewizora i spędzić trochę czasu w lesie razem z przyjaciółmi i rodziną.

Nauka orientacji w terenie nie poszła w las.Przeczytaj relację jednego z poprzednich Jesiennych Tułaczy

Do wyboru są: trasy piesze i rowerowa

Trasa rowerowa:

-TR50 - czyli 50 km, start indywidualny lub z zespołach od 2 do max. 3 osób.
Trasa Rowerowa jest trudna, oparta w większości o punkty kontrolne długiej trasy pieszej na 50km. W związku z tym w wielu przypadkach nie uda się podjechać bezpośrednio pod punkty kontrolne i będzie potrzebne podejście do nich.

Limit czasu: czas podstawowy do 8 godz.; +2 godz. czasu spóźnień

Trasy piesze:

-TP15 - czyli 15 km, start indywidualny lub z zespołach od 2 do max. 5 osób.
Trasa ta jest łatwa, idealna dla osób początkujących w Imprezach na Orientację, które nie czują się jeszcze na siłach poruszać się po rzeźbie terenu, a chciałyby miło spędzić czas w lesie np. na rodzinnej wycieczce z nutką rywalizacji. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest na drogach, ścieżkach i przecinkach leśnych lub w niedużej od nich odległości. Mogą się też pojawić punkty stowarzyszone

Limit czasu: czas podstawowy do 4,5 godz.; +1,5 godz. czasu spóźnień

-TP25 - czyli 25 km, start indywidualny lub z zespołach od 2 do max. 5 osób.
To trasa o średnim stopniu trudności przeznaczona jest dla osób o niedużym doświadczeniu w Imprezach na Orientację oraz w pracy z mapą i kompasem. Wszystkie punkty kontrolne znajdują się w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających także poruszania się po rzeźbie terenu lub krótkiego marszu na azymut. Występują punkty stowarzyszone. Na trasie mogą występować punkty kontrolne nienaniesione na mapę, które należy odnaleźć wykonując zadania specjalne na trasie.

Limit czasu: czas podstawowy do 7 godz.; +2,5 godz. czasu spóźnień

-TP30 - czyli 30 km, start indywidualny lub z zespołach od 2 do max. 5 osób.
To dość trudna trasa przeznaczona dla osób zaawansowanych w orienteringu, które przynajmniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i dobrze orientują się w terenie. Trasa ma duże przewyższenia oraz najtrudniej dostępne punkty terenowe. Należy przygotować się na chaszczowanie, jarowanie, tereny podmokłe itp. Punkty kontrolne mogą być zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu, często występują punkty stowarzyszone. Na trasie mogą występować punkty kontrolne nienaniesione na mapę, które należy odnaleźć wykonując zadania specjalne.

Limit czasu: czas podstawowy do 7,5 godz.; +2 godz. czasu spóźnień

-TP50 - czyli 50 km, start indywidualny lub z zespołach od 2 do max. 3 osób.
To trudna i długa trasa przeznaczona dla osób zaawansowanych w orientacji sportowej, które przynajmniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i dobrze orientują się w terenie. Trasa jest najdłuższa i wymaga bardzo dobrej kondycji. Ma duże przewyższenia oraz najtrudniej dostępne punkty terenowe. Należy przygotować się na chaszczowanie, jarowanie, tereny podmokłe itp. Punkty kontrolne mogą być zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu, często występują punkty stowarzyszone. Na trasie mogą występować punkty kontrolne nienaniesione na mapę, które należy odnaleźć wykonując zadania specjalne.

Limit czasu: czas podstawowy do 12 godz.; +2 godz. czasu spóźnień

Start odbywa się z interwałem czasowym zależnym od ilości startujących.


Wszystkie trasy wiążą się z koniecznością odnalezienia kilkunastu punktów kontrolnych rozmieszczonych w okolicznych lasach. Wszystkie przerwy na trasie i w bazie rajdu wliczane są w czas pokonania trasy.

Ramowy program Rajdu:

Sobota, 03.10.2015:

16:30 - 21:30 przyjmowanie uczestników
18:30 - uroczyste rozpoczęcie Rajdu Tułacz
19:00 - start interwałowy tras TP 25 i TP50
20:00 - start interwałowy tras TP 15 i TP30
21:30 - start interwałowy trasy rowerowej

Niedziela, 04.10.2015:

9.30 - uroczyste zakończenie Jesiennego Tułacza i losowanie nagród
10.30 - opuszczenie bazy przez uczestników

Ubezpieczenie:

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Na starcie należy okazać polisę ubezpieczeniową lub podać numer własnej.

Pełen regulamin imprezy

Chcesz wystartować? Wypełnij formularz elektroniczny

Organizator:

Bractwo Przygody Almanak

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
ul. Przemyska 12a/1
80-180 Gdańsk

Kontakt:

Kierownik imprezy: Wojciech Suchy, mail: almanak@almanak.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opłaty startowe:

-35 zł płatne do 27 września 2015 r.
-50 zł płatne po 27 września 2015 r. i na starcie w bazie imprezy
Opłatę należy uregulować przelewem bankowym na konto:

73 1140 2004 0000 3502 0435 4718
BP ALMANAK Wojciech Suchy,
ul. Przemyska 12a/1, 80-180 Gdańsk
z dopiskiem: "darowizna od 'imię nazwisko uczestnika', drużyna nr ..."

Prosimy nie dodawać żadnych innych danych w tytule przelewu. Numer drużyny jednoznacznie identyfikuj trasę. Możliwe jest również dokonanie wpłaty w bazie zawodów, jednakże będzie ona odpowiednio wyższa.
Wpłat za kilka osób można dokonywać jednym przelewem podając w tytule imię i nazwisko tylko jednej osoby z drużyny.

Potwierdzenie zaksięgowania wpłaty zostanie zaznaczone na stronie www Tułacza, na listach uczestników w kolumnie "wpisowe" w postaci zapisu "jest". Każdy inny zapis wymagać będzie wyjaśnień w sekretariacie za okazaniem dowodu wpłaty, który bezwzględnie należy wówczas okazać.

Opinie (1)

  • Lepszy Tułacz niż Harpagan

    Gdzie startuje pół Polski, wszyscy na raz zamiast startów interwałowych, wszyscy lecą sznurkiem do celu, nie da się w ogóle zgubić, taka pielgrzymka na orientację. A przy każdym PK stoi namiot i obsługa imprezy. Wyzwanie leży tu tylko w długości trasy, ale orientacji jako takiej brak. Impreza droga i zbyt tłoczna. Tułacz forever!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl