stat
Impreza już się odbyła

NordicWalking - zdrowe ciało i głowa

Pod tym samym tytułem od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 roku jest realizowane wydarzenie wspierane przez RADĘ DZIELNICY OSOWA. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 17.30-19.30. Udział w zajęciach nordic walking i wypożyczenie kijków są bezpłatne.

Zapraszam wszystkich tych, którzy chcą spróbować chodzenia z kijkami, ale też tych którzy chcą doskonalić technikę. Podczas zajęć nauka prawidłowej techniki nordic walking, rozgrzewka i rozciąganie oraz ćwiczenia wzmacniające i oddechowe.

Osowa chodzi z kijkami już od września 2020 roku. Od tego czasu na zajęciach pojawiło się już ponad 250 osób i liczba ta wciąż rośnie. Zajęcia były bardzo potrzebne w pandemii. Dzięki nim wielu z was przetrwało ten trudny czas. To, że można było wyjść do lasu na nordic walking, spotkać się i porozmawiać z innymi ludźmi, z podobnymi celami, poćwiczyć, a czasami nawet dać sobie konkretnie
w kość do tego stopnia, że pot lał się strumieniami dawało oddech psychiczny, relaksowało i pozwalało pozbyć się stresu.

Tak właśnie działa na ciało i umysł wysiłek fizyczny czyści głowę i męczy ciało przez co je odpręża. Nordic walking poprzez ruch naprzemienny dodatkowo koordynuje pracę półkul mózgowych, przez co polepsza się myślenie, zwiększa kreatywność oraz obniża się poziom hormonów stresu. Dzięki niemu możesz się pozbyć negatywnych emocji. Ciało i emocje są ze sobą bardzo blisko związane. Aktywnością fizyczną a nawet już postawą ciała możesz wpływać na swoje samopoczucie. Mózg nie ma zdolności zajmowania się kilkoma sprawami naraz. Kiedy twoja uwaga skupiona jest na marszu z kijkami, nie jesteś w stanie odczuwać np.: złości lub bólu. Rozpraszanie emocji w ruchu, to doskonały sposób na powrót do równowagi emocjonalnej. Wystarczy, że zaczniesz maszerować z kijkami.

Według badań (Nieman) regularna aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywności, w przeciwieństwie do nieaktywnego trybu życia zmniejsza podatność na choroby, w tym nawet o 1/3 zmniejsza ryzyko zachorowania na infekcje dróg oddechowych. W innym badaniu dowiedziono, że osoby spacerujące z intensywnością 70 -75 % VO2 max, przez 40 minut dziennie o połowę rzadziej chorują na przeziębienie i grypę, niż osoby nieaktywne. Wysiłek fizyczny doskonale stymuluje układ immunologiczny w wieloraki pozytywny sposób. Przede wszystkim chroni nas przed wieloma czynnikami zagrażającymi naszemu organizmowi, w tym poprawiając jego skuteczność w zwalczaniu bakterii i wirusów. Nordic walking to również doskonała rehabilitacja ruchowa dla osób po przebytym Covid-19.

Zadbaj o siebie, bo twoja dzielnica Rada Dzielnicy Osowa teraz ci to umożliwia. Skorzystaj z treningów, które prowadzę dla ciebie. Zawsze spotykamy się na ul. Juraty, przy wejściu do lasu. Obecnie masz wiele możliwości, w kilku projektach:
- Projekt Rada Dzielnicy Osowa:
wtorek, godz. 17.30 19.30
czwartek, godz. 17.30- 19.30
- Projekt Chodzę Bo Lubię;
sobota, godz. 10.00 12.00
- Projekt Nordic Walking Senior,
sobota, godz. 8.30 10.00
środa, godz. 17.00 18.30 (grupa początkująca)
środa, godz. 18.30 20.00 (grupa umiarkowana)
Zapraszam do udziału w zajęciach. Przyjdź na wybrany przez siebie termin. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Czekamy też na Ciebie!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl