• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Noworoczne zwiedzanie Głównego Miasta

Zapraszamy na cosobotni spacer z przewodnikiem Walkative w języku polskim po Głównym Mieście! Gdańsk, Gdanzc, Dantzk, Dantzig, Danzig to piękne, niezależne miasto, ukształtowane przez bogatych handlowców pochodzących z wielu zakątków Europy, nazywanych Danzigers (mieszkańcy Gdańska).

w każdy piątek (do 26.07), godz. 19:00

Gdańsk, Pl. Solidarności
bilety 20 zł
ulgowy 15 zł
Z czasem stało się największym portem na Morzu Bałtyckim, które zaopatrywało miasto w zboże, drewno oraz w złoto Bałtyku bursztyn.

W tym mieście urodzili się: Daniel Fahrenheit, Arthur Schopenhauer i Günter Grass. Napoleon tworząc pierwsze Wolne Miasto Gdańsk, powiedział: Gdańsk jest kluczem do wszystkiego.

Jakiś czas później Hitler stworzył tam jedno z największych miast nazistowskich w Europie z główną siedzibą NSDAP. Jedno z pierwszych starć zbrojnych II wojny światowej miało miejsce właśnie tu, przy obronie gmachu Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk. To także w mieście Gdańsk, strajk stoczniowców pod wodzą Lecha Wałęsy zapoczątkował koniec komunizmu w tej części Europy.

W czasie 2,5 godzinnej wycieczki zobaczysz:
- Wieżę Więzienną i Katownię
- Bramę Wyżynną
- Złotą Bramę
- Wielką Zbrojownię
- Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
- Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku
- Dwór Artusa
- Żuraw oraz oddział Poczty Polskiej
-i dużo więcej!

Spotykamy się między Złotą Bramą i Katownią. Szukajcie przewodnika z żółtym parasolem.

Wycieczkę możecie zarezerwować na naszej stronie internetowej. Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa. Ustaliliśmy limit wielkości grup, także spieszcie się i rezerwujcie!

Wycieczki działają w naszej stałej formule free tours - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna. Możecie jednak pomyśleć o wycieczce jak o wypadzie do kina. Przez około 2 godziny będziecie się dobrze bawić. Niech kwota odzwierciedla cenę biletu - to, czy byliście w tanim kinie studyjnym czy w drogim multipleksie pozostawiamy już Waszej decyzji. Natomiast prosimy o niejedzenie popcornu na wycieczce.

Wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę.

Zapraszamy!

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl