• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Parada Łuczników w Sopocie

W środę 11 listopada.2015 r. w Sopocie, tradycyjnie na plaży (obok Restauracji & Pubu "Bulaj" (na wysokości Al. Franciszka Mamuszki nr 22), odbędzie się otwarty turniej łucznictwa tradycyjnego "Parada Łuczników Dnia Niepodległości ". Początek turnieju o godz. 11.11 (słownie: jedenastego jedenastego o jedenastej jedenaście)

Organizator; Konfraternia Smorgońskiej Akademii przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie, Oliwska Drużyna Najemna "Inogici", Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego ,

Impreza ma charakter rekreacyjny, tradycyjny, nie datowany. Turniej jest turniejem otwartym. Uczestników obowiązuje, zależnie od aury (nie dajmy się zwariować), strój tradycyjny swobodnie wybrany w przedziale od IX do XVII w. - zaleca się strój XIII-XV w. i dostosowany do używanego przez uczestnika sprzętu i wyposażenia.

Wymagania co do akcesoriów łuczniczych:
ŁUKI: Dopuszcza się wszelkie łuki tradycyjne oraz łuki historyczne i rekonstrukcje łuków historycznych. Nie dopuszcza się łuków bloczkowych (typu compound), ani łuków wyczynowych. Naciągów łuków się nie limituje.

Niedozwolone są jakiekolwiek celowniki nienaturalne. Nie dopuszcza się celowników i oprzyrządowania wystającego poza obrys majdanu i ramion łuku. Dozwolona jest podpórka pod strzałę: drewniana, rogowa, skórzana, z włosia lub inna.

STRZAŁY: Promienie strzał mogą być wyłącznie drewniane, a lotki z materiałów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza się groty metalowe wszelkiego typu, również toczone, a ponadto z kamienia lub rogu. Osady w promieniu lub z materiałów naturalnych. Inny sprzęt może zostać dopuszczony decyzją sędziego, jednak wynik będzie podany poza klasyfikacją.

Nie zalicza się trafień strzałą, która nie pozostała w tarczy w momencie trafienia. W przypadku oddania większej liczby strzałów, aniżeli przewidziana dla danej konkurencji; uczestnikowi odejmuje się stosowną
liczbę strzał według największej liczby punktów za dana strzałę. Nie wolno oddawać dodatkowych strzałów, jeśli po podejściu do tarczy okaże się, że uczestnik oddał mniejszą liczbę strzałów, aniżeli przewidziane dla danej konkurencji. W przypadku wątpliwości liczbę punktów za dane trafienie zalicza się zawsze na korzyść uczestnika, choćby strzała nawet w najmniejszym stopniu dotykała tarczy z większą liczbą punktów.

Obowiązuje fundamentalna zasada życzliwości wobec uczestników turnieju oraz interpretowania postanowień regulaminu wyłącznie na korzyść uczestnika. Jednak decydujące zdanie ma Sędzia główny turnieju i od jego decyzji nie ma odwołania. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy mogą być poddani wstępnym eliminacjom.

W trakcie Parady Łuczników Dnia Niepodległości zostanie rozegrany jedenturniej.

Konkurencje:
Strzelanie proste 20m ; 8 strzał
Strzelanie partyjskie 35m ; 8 strzał
Strzelanie proste 25m; 8 strzał
Strzelanie proste 40m; 8 strzał
Strzelanie na czas: 25m, 40 sekund, nieograniczona ilość strzał.
Wybór koloru: zalicza się trafienie w wybrany kolor, 20m - 8 strzał
Strzelanie scytyjskie 20m - 8 strzał
Strzelanie proste 35m - 8 strzał
Królewskie cofanie: po jednej strzale z każdego z dystansów, począwszy od 20 metrów, odchodząc od tarczy co 5 metrów.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl