• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Piesze wędrówki z rodziną - Aktywuj się w Gdańsku

W tym roku włączyliśmy się do programu "Aktywuj się w Gdańsku." Wraz z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zapraszamy zatem na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywać się będą w niedziele wolne od handlu. Pierwszy spacer już 10 lutego. Zima to idealna pora roku, aby zapoznać się z historią gdańskich skoczni narciarskich oraz topografią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Cele zajęć:

-Popularyzacja rekreacji ruchowej, jako jednego z elementów zdrowego trybu życia.
-Promowanie aktywności fizycznej wśród rodzin z dziećmi oraz osób starszych
-Promocja Miasta Gdańska, jako miejsca przyjaznego mieszkańcom
-Aktywizacja mieszkańców Miasta Gdańska.

Do kogo skierowana jest trasa?

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 8 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać w wózku terenowym, bądź w nosidełku.

Niedziela, 10 lutego 2019 r.:

Dystans do pokonania: max. 7,5 km

Prędkość marszu: dopasowana do dzieci

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

-Gdańsk Oliwa, plac przed Dworem Oliwskim, ul. Bytowska zobacz na mapie Gdańska

-Zbiórka o godz.9:45 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:00 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki

Opis trasy:

Wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w tym samym miejscu, przy Dworze Oliwskim, w Dolinie Schwabego. Następnie zagłębimy się w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego aby zapoznać się z miejscem, gdzie niegdyś znajdowała się skocznia narciarska. Fundamenty po drewnianej wieży skoczni usytuowane są na jednym ze szczytów wzgórz o wysokości ponad 100 m n.p.m. Chętni będą mieli okazję wdrapać się na samą górę, a włożony trud z pewnością zrekompensują im piękne widoki na położoną w dole Dolinę Radości. Stąd z powrotem udamy się do stóp skoczni, gdzie w leśnej gęstwinie skrywa się kamień z wyrytą datą budowy skoczni - 1932 r. Tu wysłuchamy krótką historię skoków narciarskich w Gdańsku. Po krótkiej przerwie udamy się na ostatni punkt naszego programu, czyli szczyt przeciwległego wzgórza, gdzie z kolei zobaczymy pomnik niemieckiego zawodnika Ernesta Becker-Lee, który śmiertelnie upadł podczas jednych z zawodów w 1940 r.

Przy okazji wędrówki poznamy także:

Znakowane szlaki turystyki pieszej przebiegające przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Poznamy ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

Prowiant na drogę:

Na czas wędrówki warto zabrać ze sobą suchy prowiant i coś do picia, najlepiej w termosie, gdyż trasa wiedzie z dala od cywilizacji.

Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i stromych ścieżek, w końcu musimy dostać się na niejeden szczyt. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe za kostkę, o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej, szczególnie zimą przy zmrożonej lub oblodzonej nawierzchni zalecamy stosowanie gumowych, nitowanych nakładek na buty oraz wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.

Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny, kamerę.

Zgłoszenia i warunki udziału:

-Każdy uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności
-w przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z załącznikiem nr 2 do regulaminu.
-Każdy uczestnik wędrówki przyjmuje do wiadomości i akceptuje poniższy regulamin
REGULAMIN UCZESTNICTWA (kliknij i zapoznaj się)

Poznaj ciekawostki przyrodnicze i historyczne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dołącz do rodzinnych wędrówek w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku
Poznaj ciekawostki przyrodnicze i historyczne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dołącz do rodzinnych wędrówek w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


ZAPRASZAMY !

Wędrówkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Zięba
WWW: Grupa Rowerowa 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Gdański Ośrodek Sportu

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane