• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Razem w plenerze: spacer

Kamionka ma przyjemność ponownie zaprosić na Razem w plenerze spacer po ciekawych zakątkach sopockiej przyrody. Naszym przewodnikiem będzie Włodzimierz Śliwiński, Prezes Koła Polskiego Klubu Ekologicznego Sopockie Potoki. Tym razem cel naszej wędrówki to Potok Kolibkowski.

Miejsce zbiórki to przystanek autobusowy Kamienny Potok SKM 04.
Cel spaceru: Potok Kolibkowski
Czas trwania: 2-2,5 godziny

O przewodniku spaceru:

Pan Włodzimierz Śliwiński
jest absolwentem WSWF w Gdańsku-Oliwie (1974), emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach podstawowych Trójmiasta (w latach 1974-1984) oraz wykładowcą w WSWFiT w Sopocie na kierunku Turystyka i Rekreacja; wraz ze studentami organizował i prowadził rajdy piesze po sopockiej przyrodzie. Współpracuje z sopockimi szkołami i przedszkolami w zakresie wczesnej edukacji ekologicznej podczas zajęć na łonie sopockiej przyrody. Prowadził również ogólnodostępne spacery (bez ograniczeń wiekowych) w ramach cyklu Sekrety sopockiej przyrody. Jego pasją jest fotografowanie przyrody, zaś mottem: Radosna aktywność.

Przed spacerem należy zapoznać się z regulaminem spaceru dostępnym do wglądu w filii Kamionka (Sopot, Mazowiecka 26) oraz na stronie www Biblioteki Sopockiej. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem: 605 787 330 (w godzinach otwarcia filii).

Opis:
Spacery w ramach cyklu Razem plenerze mają charakter wędrówek przyrodniczych, podczas których przewodnik opowiada o specyfice sopockiej przyrody, uwzględniając informacje na temat sopockich potoków, roślinności czy mijanych miejsc z ich ciekawą historią.

Opowieści są okraszone anegdotami i wspomnieniami oprowadzającego grupę. Przewodnik prezentuje także ciekawe książki promujące spacery i wędrówki, tematykę zarówno przyrodniczą, jak i poza przyrodniczą.

Więcej na https://www.mbp.sopot.pl/wydarzenia/razem-w-plenerze-spacer-po-ciekawych-zakatkach-sopockiej-przyrody-6

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl