• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Regionalny finał Pucharu Tymbarku (1 opinia)

Ruszają finały regionalne XXIII edycji Pucharu Tymbarku. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki z województwa pomorskiego od 15 do 17 maja będą rywalizować na boiskach Gdańskiego Ośrodka Sportu o upragniony udział w finale ogólnopolskim w Warszawie. Dla uczestników i uczestniczek udział w Pucharze Tymbarku będzie okazją, by sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników, a jednocześnie zagrać na historycznym stadionie, który w przeszłości gościł mecze z udziałem m.in. Juventusu ze Zbigniewem Bońkiem w składzie.

gru 9

sobota, godz. 14:00 - 18:00

Wstęp wolny
lut 4

niedziela, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 20 zł
Finały województwa pomorskiego potrwają aż trzy dni. Wszystko z powodu bardzo dużego zainteresowania rozgrywkami wśród lokalnych szkół. Do rywalizacji stanie bowiem prawie 100 drużyn. Jako pierwsi wejdą na murawę zawodnicy i zawodniczki z kategorii U-12, później przyjdzie czas na występy roczników U-10, a na samym końcu w finałach wezmą najmłodsi uczestnicy Pucharu (kat. U-8).

To, jak wyglądają obowiązki profesjonalnych piłkarzy, uczestnicy i uczestniczki finału wojewódzkiego w Gdańsku mogą zobaczyć podczas rozgrywek z bliska. Na sąsiadującym boisku swoje treningi odbywają bowiem na co dzień zawodnicy Lechii Gdańsk. W minionych latach zdarzało się, że piłkarze wychodzili na trening w czasie trwania Pucharu Tymbarku. - To niebywała okazja, aby porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie ze swoimi idolami z boiska - relacjonuje Piotr Kortas.

To nie wszystko, bo piłkarze i piłkarki w trakcie Pucharu Tymbarku będą rywalizować na obiekcie o dużym znaczeniu historycznym dla Trójmiasta. Stadion przy ul. Traugutta był m.in. gospodarzem pamiętnego meczu Lechii Gdańsk z Juventusem w Pucharze Zdobywców Pucharów. W barwach drużyny z Turynu wystąpił wówczas Zbigniew Boniek.

Oprócz przeżyć piłkarskich, na uczestników i uczestniczki finałów wojewódzkich czekają też dodatkowe atrakcje - foto budki oraz strefa zabawy. W czasie wydarzenia dzieciom towarzyszyć będzie maskotka Kubusia, a imprezę poprowadzi profesjonalny konferansjer.

We wszystkich finałach wojewódzkich zagra 1755 zespołów. Do finałów ogólnopolskich zakwalifikuje się 16 najlepszych drużyn (po jednej z każdego regionu) w kategoriach U-10 i U-12 dziewczynek i chłopców. Rozgrywki U-8 kończą się na etapie regionalnym.

Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy stali się oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.
XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.
Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie pomorskim jest firma MAG Dystrybucja.

Opinie (1)

  • expert

    gdzie mozna sprawdzic wyniki? kto wygral?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl