• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Slow Swimming - Morze Przyjemności

Zapraszamy miłośników pływania w wodach otwartych, pływaków rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem w wodach otwartych oraz osoby, które dopiero chciałyby spróbować tego rodzaju aktywności na wydarzenie Slow Swimming Morze Przyjemności, Ławica Szprotek oraz Ławica Śledzi. Wydarzenie odbędzie się 22 lipca 2023r., w sobotę. Spotykamy się w pobliżu sopockiego molo, na plaży miejskiej w Sopocie (wejście nr 23). Wydarzenie ma charakter rekreacyjny. Udział w wydarzeniu polega na przepłynięciu we własnym tempie, w wodach otwartych Zatoki Gdańskiej, trasy wytyczonej przez organizatora.

Trasa Ławica Szprotek ma długość ok. 400m i jest poprowadzona równolegle do linii brzegowej, w niedużej odległości od brzegu. Została wytyczona z myślą o dzieciach (dziecko biorące udział w wydarzeniu musi mieć ukończone 6 lat i nie więcej niż 13 lat, każde dziecko bierze udział w wydarzeniu pod nadzorem dorosłego opiekuna). Start o godz. 14:00.

Udział w "Ławicy Szprotek" (dzieci 6-12 lat) jest bezpłatny.

Trasa Ławica Śledzi ma długość ok. 800m i jest poprowadzona równolegle do molo w Sopocie. Jest przeznaczona dla pewnie czującej się w wodzie młodzieży (wymagane ukończenie 12-go roku życia, osoba niepełnoletnia bierze udział w wydarzeniu pod nadzorem dorosłego opiekuna) oraz dorosłych pływaków. Start o godz. 15:00.

Udział w "Ławicy Dorszy" to koszt 50 zł (do 14 lipca włącznie, potem koszt wzrasta do 60 zł). Zapisy na wyścigi i do udziału w "Slow Swimming" także na platformie:elektroniczezapisy.pl.

Uczestnicy startują wspólnie, z brzegu, dopływają do miejsca wyznaczonego przez organizatora, a następnie tą samą drogą wracają do miejsca startu. Uczestnicy wydarzenia muszą być wyposażeni we własnym zakresie w bojki asekuracyjne.

Osoby, które pokonały trasę wyznaczoną przez organizatora, otrzymują pamiątkowy medal.

Po zakończeniu części pływackiej, zgodnie z tradycją Slow Swimming, odbędzie się piknik z udziałem uczestników wydarzenia. Uczestnicy wydarzenia, dla uatrakcyjnienia pikniku przynoszą ze sobą, według własnego uznania, artykuły, którymi chcieliby się podzielić z innymi uczestnikami wydarzenia. Organizator zapewnia gorące i zimne napoje (herbata, woda).

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy elektronicznezapisy.pl lub bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia, na plaży, w namiocie organizatora.

O bezpieczeństwo uczestników zadba Sopockie WOPR.

Przeczytaj także

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl