• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Światowy dzień Taiji (Tai Chi) (1 opinia)

 • sobota, 25 kwietnia 2015, godz. 10:00
 • Lokalizacja
  Sopot, Łazienki Północne
 • Bilety
  wstęp wolny

W ostatnią sobotę kwietnia odbywają się obchody Światowego Dnia Taiji (Tai Chi). Tego dnia na całym świecie praktycy, sympatycy i osoby pragnące rozpocząć przygodę z Tai Chi spotykają się, aby wspólnie ćwiczyć na świeżym powietrzu i propagować wiedzę o swojej pasji. W ten sposób wraz z rozpoczynającym się dniem, przez całą Ziemię przetacza się fala ćwiczących osób.

Jak co roku, Szkoła YMAA Sopot-Gdańsk włącza się do obchodów Światowego Dnia Taiji. Z tej okazji 25 kwietnia 2015 o 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych na otwarty trening Taiji w plenerze- sopockich Łazienkach Północnych.

Trening w plenerze blisko morza to nie tylko wyzwanie dla naszego zmysłu równowagi, ale również porcja jodu i świeżego powietrza.

W ramach treningu planujemy wspólne ćwiczenia- możliwość zobaczenia i odczucia, czym jest Taiji, ale również krótki pokaz instruktorów i najstarszych uczniów naszej Szkoły.

Wstęp wolny

Prosimy o ubranie wygodnego ubioru i obuwia sportowego


Film z obchodów Światowego dnia Taiji Sopot 2014

Dlaczego warto spróbować, czyli kilka słów o Taiji
Taiji jest wewnętrzną odmianą Kung Fu praktykowaną od XIII wieku w Chinach dla poprawy zdrowia i samoobrony.
Trening skupia się na pracy nad koordynacją ciała, przede wszystkim pomiędzy umysłem a ciałem, w oparciu o klasyczne koncepcje chińskiej nauki.

Taiji posiada nieocenione walory zdrowotne i wzmacniające organizm. Regularny trening działa leczniczo m.in. na nadciśnienie, nerwicę, astmę, układ trawienny i immunologiczny.

Ćwiczenie Taiji jest szczególnie zalecane osobom ze schorzeniami kręgosłupa oraz bólami pleców. Osoby zestresowane odkryją po kilkutygodniowej praktyce, że stają się spokojniejsze, bardziej skoncentrowane i odporne na stres.
Taiji przeznaczone jest dla każdego bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań.

Trening daje wiele radości i satysfakcji w postaci dobrego zdrowia, rozładowania stresu i napięć, uspokojenia umysłu, ogólnej poprawy samopoczucia i większego zadowolenia z życia.


O szkole YMAA
Szkoła Yang's Martial Art Association (YMAA) Sopot-Gdańsk została założona 16 lat temu i od tego czasu nieprzerwanie prowadzi zajęcia z Taiji i Kung Fu Shaolin.

Treningi prowadzi wykwalifikowany instruktor sztuk walk Rafał Szulkowski, który trenuje od 26 lat pod okiem instruktorów YMAA oraz samego mistrza Yang Jwing Minga.

Szkoła włącza się w akcje charytatywne i pokazy propagując ideę aktywnego spędzania wolnego czasu, dbając o rozwój wiedzy o chińskich sztukach walk.

Więcej informacji: www.ymaa.com.pl

Przeczytaj także

Opinie (1)

 • ;-)

  nie Yangis Martial... tylko Yang's Martial... Szanowne Trójmiasto :-)

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Treść została poprawiona.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl