• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wiosna w pełni dla aktywnych. Wygraj pakiet startowy

mad
24 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 
Wycieczka z Gdyni na Górę Szwedów na Półwysep Helski, czy piknik w Sopocie, takie atrakcje czekają na fanów dwóch kółek w nadchodzący weekend. Wycieczka z Gdyni na Górę Szwedów na Półwysep Helski, czy piknik w Sopocie, takie atrakcje czekają na fanów dwóch kółek w nadchodzący weekend.

Wiosna w pełni, a w Trójmieście pojawia się coraz więcej imprez dla aktywnych. Chętni znajdą dla siebie tradycyjnie starty biegowe i rowerowe. Do tego można wziąć udział w zawodach nordic walking, poruszać się z psem czy nauczyć pływać na desce z wiosłem. A najmłodsi mogą postawić w Gdyni pierwsze kroki w piłkarskim klubie. Mamy także propozycję dla naszych czytelników na aktywne spędzenie soboty, ale 9 maja, w Biegu Europejskim. W konkursie, który znajduje się na końcu artykułu, rozdamy trzy pakiety startowe.Tradycyjnie w sobotę, o godz. 9 na wspólne bieganie zapraszają organizatorzy cotygodniowych biegów parkrun. Rywalizacja na dystansie 5 kilometrów będzie miała miejsce w Gdańsku i w Gdyni. Biegi odbędą się równocześnie w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest bezpłatny. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z OSTATNICH PARKRUNÓW

O tej samej godzinie rozpocznie się na Witominie, u zbiegu ulic Wielkokackiej i 2 Pułku Strzelców zobacz na mapie Gdyni pierwsza tegoroczna impreza z cyklu Puchar Bałtyku. Tam też zlokalizowane będzie biuro zawodów. A uczestnicy dostaną do wyboru kilka dystansów i możliwość pokonania trasy biegiem lub spacerując z kijkami.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NOWYM SEZONIE PUCHARU BAŁTYKU

O godzinie 9:30 rozpoczną się bezpłatne zajęcia Biegam Bo Lubię, których uczestnicy co tydzień spotykają się na parkingu przed PGE Areną zobacz na mapie Gdańska.

Witomino będzie również gościło II edycję imprezy Arka Gdynia Children Day, która odbędzie się w sobotę. Organizatorzy treningów zapraszają dzieci urodzone w latach 2005-2008. Będą one mogły pokazać się przed trenerami Arki podczas zajęć sportowych i ewentualnie dołączyć do grup zasadniczych klubu. Rejestracja do zajęć chłopców urodzonych w 2007 i 2008 roku odbędzie się w godz. 12:30-12:45, a następnie w godz. 13:00-14:30 zostaną przeprowadzone zajęcia. Rejestracja chłopców urodzonych w 2005 i 2006 roku zaplanowana jest na godz. 14:30-14:45, a zajęcia w godz. 15:00-15:30.

W ostatnią sobotę kwietnia odbywają się obchody Światowego Dnia Taiji (Tai Chi). Tego dnia na całym świecie praktycy, sympatycy i osoby pragnące rozpocząć przygodę z Tai Chi spotykają się, aby wspólnie ćwiczyć na świeżym powietrzu i propagować wiedzę o swojej pasji. Jak co roku, Szkoła YMAA Sopot-Gdańsk włącza się do obchodów Światowego Dnia Taiji. Z tej okazji o godz. 10 odbędzie się otwarty trening Taiji w plenerze, w sopockich Łazienkach Północnych. Wstęp na zajęcia jest wolny.

W samo południe w sobotę wystartuje I edycja trójmiejskich surf treningów SUP. Zbiórka nastąpi w Sopocie w "Active Park" przy hotelu Mera (wejście nr 34). Wypożyczenie deski z wiosłem kosztuje 25 zł. Potwierdzenia udziału trzeba wysłać na maila: ms@abcsurf.pl najpóźniej do soboty, do godz. 9. Można również dołączyć się ze swoim sprzętem.

Trasa przejazdu rolkarskiego. Trasa przejazdu rolkarskiego.
Natomiast o godz. 19, z Placu Zebrań Ludowych wystartuje wieczorny przejazd rolkarski "Wyroluj raka" organizowany w ramach projektu Dotknij Piersi Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego oraz Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestnicy pokonają ulicami Gdańska 15,4 km. Pętla poprowadzi ulicami: aleja Zwycięstwa, aleja gen. Józefa Hallera, Czarny Dwór, Obrońców Wybrzeża, Chłopska, aleja Rzeczypospolitej, Legionów, Tadeusza Kościuszki i ponownie aleja gen. Józefa Hallera, aleja Zwycięstwa. Zapisy do przejazdu zostały zamknięte.

Niedzielę także można zacząć od biegania. Bractwo Almanak zaprasza do wzięcia udziału w cyklu Gdańskie Parkowe Biegi na Orientację. Najbliższa edycja odbędzie się na Wroniej Górce. Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i ciekawy pod względem krajoznawczym oraz przyrodniczym. Do wyboru są trzy kategorie: rodzinna - łatwa, o długości ok. 2 km, na ogół wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg, przejezdna dla wózków. Open - łatwa, preferująca umiejętności nawigacyjne, o długości ok. 3 km, względnie męcząca ze względu na wysokości i urozmaicenie terenu. Tułacz - trudna, około 4 km, niewykluczony scorelauf, czyli dowolność w wyborze kolejności potwierdzania punktów kontrolnych. We wszystkich kategoriach dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach do 5 osób. Osoby niepełnoletnie mogą startować tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna prawnego, lub za jego pisemną zgodą, którą należy przekazać w biurze zawodów. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu oraz wręczenie karty startowej do rąk sędziego mety. Baza i biuro startowe będą zlokalizowane na Wroniej Górce, zalesiony teren nad Placem Zebrań Ludowych. Pierwszy start zaplanowany jest na godz. 10. Koszt udziału w zawodach wynosi: 5 zł do 12 roku życia, 10 zł 13-20 lat i 15 zł pozostali.

Również o godz. 10 wystartuje Pomorski Puchar Dogtrekkingu, czyli rywalizacja przewodników z psami. Koszt udziału w imprezie wynosi od 5 do 50 zł. Bezpłatnie startują przewodnicy, który "wypożyczą" psa ze schroniska lub fundacji.

WEŹ PSA NA ZAWODY DLA AKTYWNYCH

Grupa Rowerowa 3miasto wybiera się w niedzielę na żwawy wypad rowerowy. Jego celem będzie Góra Szwedów na Półwyspie Helskim. Trasa wydaje się dość płaska i w przeważającej większości prowadzić będzie po utwardzonych nawierzchniach dróg i szlaków rowerowych. Prowadzący postarają się utrzymać tempo 25-30 km/h. Na trasie nie będzie dłuższych postojów. Dystans wyniesie maksymalnie 160 km. Zbiórka nastąpi o godz. 9:25 w Chyloni, na Placu Dworcowym. Planowany powrót do Gdyni o godz. 17:30. Udział w wypadzie jest bezpłatny.

A o godz. 11 w ostatni dzień weekendu nastąpi inauguracja sezonu rowerowego podczas Pikniku w Sopocie. Impreza potrwa do godz. 14 na Błoniach przy ul. Polnej. W programie: gra miejska rowerowa, jazda zręcznościowa na czas, rowerowe majsterkowanie i tuningowanie, wiosenny grill, gra w bule, bezpłatny serwis rowerowy i liczne konkursy z nagrodami. Udział w imprezie jest bezpłatny.

ZAPISZ SIĘ DO BIEGU EUROPEJSKIEGO LUB STREFY KIBICOWANIA

Przypominamy, że tylko do poniedziałku można zapisać się do drugiej imprezy z cyklu Grand Prix Gdynia 2015, którą jest Bieg Europejskich. Dla tych, którzy chcą wystartować w zawodach, mamy konkurs.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (6) 4 zablokowane

 • Czy to KTM ultra?

  • 0 0

 • Rowerem z Gdyni do Helu (3)

  Zapowiedź utrzymania tempa 25-30km/h w drodze do Helu jest, moim zdaniem, mocno na wyrost, o ile nie jedzie się szosą. Jadąc tamtejszymi drogami rowerowymi, a do tego w stronę Pucka przez klify, taką prędkość można na tej trasie uzyskiwać jedynie odcinkowo.
  Raz z mocnym wiatrem w plecy jechałem tam, co prawda, odcinkowo nawet do 40km/h, ale normalnie żeby uzyskać przeciętną z tej trasy w dwie strony 25km/h, to muszę nieźle pedałować, a uważam, że słaby nie jestem.
  Zakładając, że prowadzący zapowiadaną wycieczkę są mocni i tę zapowiedź tempa traktują poważnie, to nie będą nawet potrzebowali się oglądać za siebie, żeby sprawdzić, czy za nimi ktoś jeszcze jedzie :)

  • 7 1

  • (1)

   Rano będą mieli z wiatrem i po południu też z wiatrem, bo tak zmienia się nadmorska bryza, to proste jak drut.

   • 0 2

   • Cha, bryza wzdłuż Półwyspu Helskiego byłaby interesującym zjawiskiem, tak prostym, jak drut zwinięty w kieszeni :).

    • 0 0

  • Czytając artykuły GR3miasto odnoszę wrażenie, że ta grupa się marnuje. Proponuje start w Tour the Pologne szkoda energii na nasze trasy.

   • 1 0

 • Jak to się ma do regulaminu konkursów na trojmiasto.pl?

  Czy Pan Artur nie był przypadkiem zdobywcą nagrody w jednym z konkursów w marcu? http://konkursy.trojmiasto.pl/konkurs-9363/
  A co na to mówi §8 regulaminu?

  • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przyśpieszony kurs salsy od zera dla Par

189 zł
kurs tańca

Wędrówka na poszukiwanie wiosny wzdłuż meandrów Pilicy

40-50 zł
spacer, rajd / wędrówka

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane