stat
Impreza już się odbyła

Święto 65 lat rugby w Gdańsku

Zapraszamy zawodników, weteranów, rodziców młodych rugbistów, a także wszystkich miłośników sportu na wyjątkowe święto. 4 i 5. czerwca, będziemy hucznie obchodzili rocznicę 65 lat obecności rugby w Gdańsku.

Jeśli znasz rugby - nie może Cię tam zabraknąć. Jeśli nie znasz - to doskonała okazja, żeby zrozumieć, o co chodzi w tym wyjątkowym sporcie z jajowatą piłką w roli głównej! Rugby Club Lechia Gdańsk został założony w 1956 roku, 1. maja - my świętujemy tę rocznicę w przedłużony weekend, na stadionie Lekkoatletyki i Rugby przy Al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku.

Przewidzieliśmy na tę datę wyjątkowe atrakcje; oczywiście wszystko w reżimie sanitarnym tak, aby można było bezpiecznie cieszyć się rugby na świeżym powietrzu.

Rugby to nie tylko sport - to również (a może przede wszystkim?) wydarzenie społeczne, jednoczące rodziny i pokolenia. Dlatego uroczyste obchody zaczynamy już 4. czerwca, o godz. 18:00, meczem naszej młodzieży... z rodzicami! Te spotkania mają swój niepowtarzalny charakter, historię, i bywają nie mniej zacięte niż szlagiery Ekstraligi... Szczególnie dla rodziców.

Oczywiście podczas meczów bawimy się wszyscy razem, a całość kończymy wspólnym zdjęciem i uroczystym ogłoszeniem wyników.

Główna część wydarzenia zaplanowana jest na Rugbową Sobotę. Planujemy wtedy Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, w którym udział wezmą drużyny mini-żaków, żaków i młodzików. Podczas meczu działać będzie Lechia Grill, będzie można również dowiedzieć się wszystkiego o naborze do sekcji młodzieżowych RC Lechia Gdańsk.

Po południu odbędzie się mecz Weteranów RC Lechii Gdańsk przeciwko naszej ekstraligowej drużynie seniorów. Całość zawodów będzie można obserwować w internecie dzięki transmisji ImprezyLive.pl.

Dodatkowo podczas spotkania uhonorujemy naszych sponsorów, dzięki którym możemy grać: od największych, takich jak Miasto Gdańsk, Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, przez sponsorów zrzeszonych w Klubie Złotych Lwów. Nie zapomnimy również o naszych patronach, którzy w serwisie Patronite dzielnie wspierają nasz klub!

Po wszystkim zapraszamy tradycyjnie na Trzecią Połowę, gdzie w grillowych klimatach będzie można porozmawiać z zawodnikami!

Harmonogram

04 czerwca - piątek

18:00-19:30 Mecz rodzice-dzieci, GOKF, Al. Grunwaldzka 244

05 czerwca - sobota

9:00 - 16:00 Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

8:30 - odprawa młodzik

9:00 - 15:00 start i zakończenie rozgrywek w kategorii młodzik

9:00 - odprawa w kategorii żak

9:30 - 12:30 start i zakończenie rozgrywek żak

11:30 - odprawa kategorii mini-żak

12:30 - 16:00 start i zakończenie rozgrywek mini żak

16:00 -17:45 Jubileuszowy Mecz: Weterani RC Lechia Gdańsk - RC Lechia Gdańsk

17:45 - 18:30 Uroczyste podziękowania: 65 Lat Rugby w Gdańsku

19:00 - 21:00 Trzecia Połowa - spotkanie miłośników rugby

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl