stat
Impreza już się odbyła

Trening Petanque (2 opinie)

Petanque (gra w boule), to gra zręcznościowa która przywędrowała do nas z Francji, gdzie grano najpierw drewnianymi, a potem metalowymi kulami już od wieków. Natomiast w obecnej postaci gra ta ukształtowała się we Francji w 1910r. Jest to gra, przeznaczona dla szerokiej grupy odbiorców zarówno dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych a także osób w podeszłym wieku.

w każdą sobotę (do 18.12), godz. 10.00

Gdańsk, Jagiellońska
Wstęp wolny
sty 29

sobota, godz. 10:00

Sulmin, Kaplica Gralathów
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
Petanque jest świetną grą rekreacyjno - sportową, w którą można grać prawie wszędzie gdzie znajdzie się utwardzone podłoże, najlepiej z niewielką ilością żwiru. Grać można całymi rodzinami np. podczas wakacyjnego aktywnego wypoczynku. Gra jest bardzo emocjonująca i polega na zdobywaniu punktów poprzez rzucanie metalowymi boulami do celu, jakim jest wcześniej wyrzucona mała kuleczka czyli tzw. "koszone" a po polsku "świnka".

I chodź z pozoru wydaje się grą bardzo spokojną to towarzyszące graczom emocje są ogromne. Jest to świetna gra nie wymagająca dużego wysiłku ani kondycji fizycznej, a pozwalająca aktywnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

Przydatne informacje:
- ze względu na wprowadzone obostrzenia i rekomendacje Polskiej Federacji Petanque wszyscy uczestnicy zajęć są zobowiązani posiadać swoje kule i świnkę do gry,
- wstęp na treningi jest wolny,
- zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu,
- zajęcia trwają ok. 60-90 minut,
- zabierz ze sobą wygodny strój sportowy, wygodne obuwie i wodę.

Opinie (2)

  • City miasta

    Tam powinni zrobić światowe sporty

    • 0 0

  • City miasta

    Tam powinni zrobić światowe sporty

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl